Advertisement
News

নতুন বৰ্ষটো সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰে ভৰাই তুলিবলৈ এই ব্যৱস্থা সমূহ কৰক..

New Year 2024 Upay: নতুন বছৰটো সদায় বিশেষ ধৰণেৰে আৰম্ভ কৰিব লাগে। ২০২৪ চনৰ ১ জানুৱাৰীত বহু শুভ অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হৈছে। এই দিনটোত কিছু বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি আপুনি নতুন বছৰটো সুখেৰে ভৰাই তুলিব পাৰে।

নতুন বছৰটোৱেও মনলৈ নতুন আশা আৰু আশা কঢ়িয়াই আনে। এইবাৰ ২০২৪ বৰ্ষৰ আৰম্ভণি হ’ব এক অতি শুভ কাকতলীয়া কাণ্ড। ২০২৪ চনৰ ০১ জানুৱাৰী সোমবাৰে পৰে। এই দিৱসটো ভোলেনাথলৈ উৎসৰ্গা কৰা হৈছে। সোমবাৰৰ পৰা নতুন বছৰ আৰম্ভ কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও ১ জানুৱাৰীত আয়ুষ্মান যোগৰ আয়োজন কৰা হৈছে। জ্যোতিষত আয়ুষ্মান যোগক অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই যোগৰ শুভ প্ৰভাৱৰ বাবে ব্যক্তিজনে সুস্বাস্থ্য আৰু সুখ আৰু শান্তি লাভ কৰে।

বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত কিছু জ্যোতিষৰ ব্যৱস্থা কৰি ভগৱান শিৱ সন্তুষ্ট হ’ব পাৰে। ভোলেনাথৰ কৃপাত আগন্তুক বছৰটো আপোনালোকৰ বাবে সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰে ভৰি পৰিব। ভগৱান শিৱৰ আশীৰ্বাদত ২০২৪ চনত আপুনি বহুত আগবাঢ়িব। বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত কোনবোৰ ব্যৱস্থা আপুনি চেষ্টা কৰিব পাৰে সেইটো জানি লওক।

বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত এইবোৰ ব্যৱস্থা কৰক

  • বছৰৰ আৰম্ভণিতে অৰ্থাৎ ০১ জানুৱাৰী সোমবাৰে এটা পাত্ৰত পানী ভৰাই শিৱলিংগত অভিষেক কৰক। শিৱ মন্দিৰলৈ গৈ ভোলেনাথক পূজা কৰি তেওঁৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা কৰক যাতে তেওঁৰ আশীৰ্বাদ বছৰটো আপোনাৰ লগত থাকে।
  • ভগৱান শংকৰে বেলপাত্ৰক বৰ ভাল পায়। বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত নিশ্চয়কৈ শিৱলিংগত বেলপাত্ৰ আগবঢ়াব। বেলপাত্ৰৰ লগত ভোলেনাথ সোনকালে সুখী হৈ ভক্তৰ সকলো কামনা পূৰণ কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এই দিনটোত ঘিউ, চেনি আৰু ঘেঁহুৰ আটাৰে তৈয়াৰী প্ৰসাদ আগবঢ়াব।
  • সোমবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে বছৰটো। এনে পৰিস্থিতিত আজিৰ দিনটোত বগা কাপোৰ পিন্ধি ভগৱান শংকৰক পূজা কৰা উচিত। যদি আপুনি বিচাৰে যে ভগৱান শিৱৰ আশীৰ্বাদ গোটেই বছৰটো আপোনাৰ লগত থাকিব লাগে তেন্তে ১ জানুৱাৰীত গা ধোৱাৰ পিছত বগা কাপোৰ পিন্ধি কপালত চন্দনৰ তিলক লগাই ঘৰৰ পৰা ওলাই যাওক।
  • বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত দান কৰাটো সৰ্বোত্তম বুলি বিবেচিত হয়। বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত দান কৰিলে গোটেই বছৰটো ঘৰত সুখ আৰু ধন-সম্পত্তিৰ সৃষ্টি হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ১ জানুৱাৰীত দৈ, বগা কাপোৰ, গাখীৰ আৰু চেনিৰ দৰে বগা বস্তু দান কৰক। এইবোৰ বস্তু দান কৰি ভগৱান শংকৰ সোনকালে সন্তুষ্ট হয়।
  • নতুন বছৰৰ প্ৰথম দিনাই মাতৃ লক্ষ্মী আৰু বিষ্ণু ভগৱানকো পূজা কৰিব লাগে। পূজাৰ সময়ত দেৱী লক্ষ্মীক একক তামোল আগবঢ়াওক। পূজা শেষ হোৱাৰ পিছত এই তামোলখন ৰঙা ৰঙৰ কাপোৰত বান্ধি নিজৰ চেফত ৰাখিব। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে আৰ্থিক সংকট নাইকিয়া হয়।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button