শাৰিৰীক সম্পৰ্ক স্থাপনৰ বাবে ঠাণ্ডাৰ দিনক কিয় উত্তম বুলি কয় জানেনে? জানক ৫ টা উপকাৰিতা।

এতিয়া শীতকাল আহি পৰিছে আৰু দম্পতীসকলৰ বাবে শীতকাল সদায় বিশেষ। শীতকালত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাটো নিজৰ বাবেই এক আচৰিত অভিজ্ঞতা। কিন্তু গৰমৰ দিনতকৈ শীতকালত যৌ*ন সম্পৰ্ক কৰাটো কিয় ভাল?

শীতকালত যৌ*নতা আৰামদায়ক হয়

সকলোৱে শীতকালত উষ্ণতা বিচাৰি ফুৰে। মানুহে নিজৰ শৰীৰ গৰম কৰে। কিন্তু যেতিয়া আপুনি শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰি থাকে তেতিয়া আপোনাৰ সংগীৰ শৰীৰৰ উষ্ণতা পায়। যাৰ বাবে মানুহে শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰি ভাল পায়। বহু দম্পতীয়ে শীতকালত কেইবাবাৰো শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰে। লগতে গৰমৰ তুলনাত শীতকালত যৌন সম্পৰ্ক অধিক আৰামদায়ক।

শাৰীৰিক সম্পৰ্কৰ পিছত আলিংগন

গ্ৰীষ্মকালত শাৰীৰিক সম্পৰ্কৰ পিছত কেতিয়াবা আলিংগন কৰাটো ভাল নালাগিব পাৰে, কেৱল আপুনি দুয়োজনেই আঠাযুক্ত আৰু গৰম হোৱাৰ বাবে। গৰমত শাৰীৰিক সম্পৰ্কৰ পিছত আলিংগন কৰাটো ভাল নাপাব। কিন্তু শীতকালত এনে নহয়। শীতকালত যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ পিছত কাডলিং কৰিব পাৰি। শীতকালীন মূলতঃ যৌনতাৰ পিছৰ আলিংগনৰ বাবেই অতি উত্তম। গ্ৰীষ্মকালত শাৰীৰিক সম্পৰ্কৰ পিছত আলিংগন কৰাটো সাধাৰণতে প্ৰায় পাঁচ মিনিট সময় লাগে। ইয়াৰ পিছত যেতিয়া বেছি গৰম হয় তেতিয়া মানুহবোৰ ইজনে সিজনৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হৈ পৰে। শীতকালত শাৰীৰিক সম্পৰ্কৰ পিছত আলিংগন কৰাৰ সম্ভাৱনা বেছি, কিয়নো ই গৰম হৈ থকাৰ এক উত্তম উপায়।

মোজা পিন্ধিলে অৰ্গাজম হোৱাৰ সম্ভাৱনা বেছি

তথাপিও মোজা পিন্ধি শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিব পাৰি আৰু ই অস্বস্তিকৰ নহ’ব। ইয়াৰ উপৰিও ই আপোনাক অৰ্গাজম পোৱাত সহায় কৰিব পাৰে। বিজ্ঞানে কয় যে ই সঠিক কাম। এক অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে যেতিয়া মহিলাসকলে মোজা পিন্ধি শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰে তেতিয়া ই অধিক মজাৰ হৈ পৰে আৰু মহিলাসকলে সোনকালে অৰ্গাজম লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। গতিকে, মূলতঃ শীতকালীন যৌ*নতাৰ অৰ্থ হ’ল বিচনাত মোজা পিন্ধাৰ সম্ভাৱনা বেছি, অৰ্থাৎ – যদি আপুনি এগৰাকী মহিলা – তেন্তে আপুনি অৰ্গাজমৰ সম্ভাৱনা বেছি হ’ব পাৰে।

ঘাম ওলোৱা চিন্তা নাই

শীতকালত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক ঘামেৰে ভৰপূৰ নহয়। গ্ৰীষ্মকালত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ সময়ত মানুহৰ বহুত ঘাম ওলায়। এনে পৰিস্থিতিত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাটো অতি কঠিন হৈ পৰে। কিন্তু শীতকালত অলপ ঘাম ওলালেও কোনো সমস্যাৰ সৃষ্টি নহয়। গ্ৰীষ্মকালত এচি অন কৰি বা কুলাৰত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিবলগীয়া হয়, ইয়াৰ অবিহনে যৌন সম্পৰ্কৰ সময়ত বহুত ঘামচি ওলায়। এনে পৰিস্থিতিত শীতকালত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক অধিক আৰামদায়ক হৈ পৰে। দম্পতীয়ে ইজনে সিজনৰ পৰা উষ্ণতা লাভ কৰে।

ৰোগ প্ৰতিৰোধ কৰাত সহায় কৰে

এটা অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে সঘনাই শাৰীৰিক সংস্পৰ্শলৈ অহাটো ইমিউন’গ্ল’বিউলিন এৰ উচ্চ মাত্ৰাৰ সৈতে জড়িত, যিটো এন্টিব’ডিয়ে প্ৰতিৰোধ ক্ষমতাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। যিহেতু শীতকালত আমাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা দুৰ্বল হয়, গতিকে শীতকালত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাটো এটা স্বাস্থ্যকৰ কাম।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment