সকলো চেষ্টা কৰিও বহু দেৰিকৈ হে আহে টোপনি? এই কৌশলসমূহৰ জৰিয়তে ২ মিনিটত যাব পাৰে টোপনি

কেনেকৈ সোনকালে ভাল টোপনি আহিব: আমি ভালদৰে জানো যে সুস্থ জীৱন যাপন কৰিবলৈ হ’লে দৈনিক ৭ৰ পৰা ৮ ঘণ্টা শুব লাগে, কিন্তু বহুতৰ গভীৰ নিশা লৈ টোপনি নাহে, যাৰ বাবে তেওঁলোকৰ টোপনিৰ চক্ৰ আৰু আৰ্হি বিঘ্নিত হয়। ডাঃ মনন ভোহৰাই নিজৰ ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টত এই ভিডিঅ’টো পোষ্ট কৰি লিখিছে, “আমি সকলোৱে জানো যে শুই থকাটো কিমান কঠিন হ’ব পাৰে, সেই সকলোবোৰ চিন্তাৰে, আৰামদায়ক ঠাই বিচাৰি পোৱাটো, আৰু কেতিয়াও শেষ নোহোৱা টোপনিৰ সৈতে।” আপোনাৰ বাবে মোৰ এটা সহজ, ফলপ্ৰসূ কৌশল আছে যিটো নৌসেনাইও ব্যৱহাৰ কৰে।”

কেনেকৈ সোনকালে টোপনি যাব?

১/ মুখখন শান্ত কৰক

কল্পনা কৰক যে আপোনাৰ শৰীৰৰ ওপৰেৰে এটা স্ক্যানাৰ গৈ আছে। ওপৰৰ পৰা আৰম্ভ কৰি জিভা আৰু গালকে ধৰি মুখৰ প্ৰতিটো পেশী শিথিল কৰক। চোলাটো ঢিলা কৰি চকু দুটা মুদি লাহে লাহে গভীৰ উশাহ লওক।

২) কান্ধ, বাহু আৰু হাত শিথিল কৰক

এনে লাগে যেন আপোনাৰ কান্ধ দুটা আপোনাৰ বিচনাত ডুব গৈছে। বাহু দুটা আঙুলিৰ মূৰলৈকে তললৈ লৈ যাওক, যোৱাৰ লগে লগে প্ৰতিটো অংশ শিথিল কৰি লওক। ইয়াত দীঘলকৈ উশাহ লোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

৩) বুকু আৰু পেট শিথিল কৰক

আপুনি হয়তো লক্ষ্য কৰা নাই, কিন্তু আপোনাৰ ধড়ত বহুত টেনচন আছে। উশাহ এৰি দিওঁতে সেই পেশীবোৰ শিথিল কৰক। আপোনাৰ শৰীৰৰ পৰা ওলাই অহা টেনচনৰ অনুভৱটো লক্ষ্য কৰক।

৪/ ভৰি দুখন জিৰণি লওক

সোঁ উৰুৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ঠেং, ভৰিৰ গোৰোহা আৰু ভৰিলৈকে কাম কৰক। তাৰ পিছত বাওঁ ভৰিৰ ক্ষেত্ৰতো একেদৰেই কৰক। প্ৰতিটো অংশৰ পৰা উত্তেজনা আঁতৰি যোৱা অনুভৱ কৰক।

৫/ মনটো পৰিষ্কাৰ কৰক

এতিয়া আপুনি আপোনাৰ শৰীৰটোক শিথিল কৰাৰ লগে লগে আপোনাৰ মনটোৰ বাবেও একে কাম কৰক। যদি কিছুমান চিন্তা আহে, তেন্তে নিজকে কওক, “ভাবিব নালাগে।” এইটোৱে সঁচাকৈয়ে কাম কৰে।

অস্বীকাৰ: প্ৰিয় পাঠক, আমাৰ লেখাটো পঢ়াৰ বাবে ধন্যবাদ। এই লেখাটো কেৱল আপোনালোকক সজাগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে লিখা হৈছে। আমি এই লিখিতভাৱে ঘৰুৱা উপায় আৰু সাধাৰণ তথ্যৰ সহায় লৈছো। যদি আপুনি যিকোনো ঠাইতে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সৈতে জড়িত কিবা পঢ়ে, তেন্তে গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment