আপুনিও ব্যৱসায়ত বাধাৰ সন্মুখীন হৈছে নেকি? পালন কৰক জ্যোতিষৰ এই প্ৰতিকাৰসমূহ

প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ চখৰ জীৱনৰ সুবিধাৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰে যাতে তেওঁ সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। যদি আমি ব্যৱসায়ৰ কথা কওঁ, তেন্তে ব্যৱসায়ত বহু ধৰণৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় আৰু উত্থান-পতনও দেখা যায়, যাৰ বাবে ব্যক্তিজন চিন্তিত আৰু হতাশ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু ভুল পদক্ষেপ ল’বলৈ বাধ্য হয়।

ব্যৱসায় ভালদৰে চলাব নোৱাৰিলে দোকানবোৰত তলা লগাবলগীয়া দিন আহি পৰে। গতিকে ব্যৱসায়ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰাৰ লগতে বহুতো সৰু সৰু কথাও যত্ন ল’ব লাগে। যাতে ব্যৱসায়ত লাভ হয়।

গতিকে, আজি এই লেখাটোত আমি আপোনালোকক জ্যোতিষী পণ্ডিত অৰবিন্দ ত্ৰিপাঠীৰ কিছু জ্যোতিষৰ প্ৰতিকাৰৰ বিষয়ে অৱগত কৰিম, যাৰ দ্বাৰা যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কোনো সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে সেয়া নোহোৱা হৈ যাব।

ব্যৱসায়ত লাভৰ বাবে আঁহত পাতৰ এই প্ৰতিকাৰ ব্যৱহাৰ কৰক

ব্যৱসায়ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিও যদি ভাল ফল পোৱা নাই তেন্তে প্ৰতি মঙলবাৰে ১১ টা আঁহত পাত লৈ তাত ৰঙা চন্দনেৰে শ্ৰী ৰাম লিখি এই পাতৰ মালা এখন হনুমান মন্দিৰত আগবঢ়াওক। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি ব্যৱসায়ত দ্ৰুত সফলতা লাভ কৰিব আৰু মঙলবাৰে এই প্ৰতিকাৰ অবিৰতভাৱে কৰিব।

ব্যৱসায়ত লাভৰ বাবে শুকুৰবাৰে এই ব্যৱস্থাসমূহ কৰক

শুকুৰবাৰে লক্ষ্মী নাৰায়ণ মন্দিৰলৈ গৈ গুড় আৰু বুট-মাহ বিতৰণ কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত বহু পৰিমাণে লাভৱান হ’ব। ইয়াৰ লগতে মন্দিৰত দেৱী লক্ষ্মীৰ মূৰ্তিৰ সন্মুখত ঘিউৰ দীপ জ্বলাই প্ৰাৰ্থনা কৰক। ইয়াৰ লগতে ব্যৱসায়ত লাভৰ বাবে গৰু, কুকুৰ আৰু কাউৰীক গুড় আৰু ৰুটি খুৱাওক।

ব্যৱসায়ত লাভৰ বাবে এই ছবিখন ঘৰৰ উত্তৰ দিশত ৰাখক।

ব্যৱসায় কৰা মানুহে ঘৰৰ উত্তৰ বেৰত সেউজীয়া ভাটৌ ফটো এখন লগাই দিব লাগে। সেউজীয়া ৰং বুদ্ধদেৱৰ ৰং বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। উত্তৰ দিশত সেউজীয়া ৰঙৰ ছবি এখন স্থাপন কৰিলে বাস্তুৰ দোষো নাইকিয়া হৈ শুভ ফল পোৱা যায়।

যদি আপুনি ব্যৱসায়ত বাৰে বাৰে আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়, তেন্তে এই ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰক

জ্যোতিষীৰ মতে যন্ত্র পূজা কৰিলে আপোনাৰ আর্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব৷ শুভ সময় দেখাৰ পিছতহে এই যান্ত্ৰ সংস্থাপন কৰিব লাগিব আৰু এই যান্ত্ৰ সংস্থাপন কৰিবলৈ শুক্ল পক্ষৰ দেওবাৰে আটাইতকৈ শুভ দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ লগতে ‘অম শ্ৰী হ্ৰীম ক্লিম মহালক্ষ্মৈ নম’ জপ কৰক।

ব্যৱসায়ত লাভৰ বাবে ৫১ দিন এই পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰক

যদি আপুনি ব্যৱসায়ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিও লাভ নাপায় আৰু বাৰে বাৰে লোকচানৰ সন্মুখীন হৈছে, তেন্তে আপোনাৰ দোকান আৰু অফিচৰ দুৱাৰৰ দুয়োটা চুকতে ঘেঁহু ৰাখক (যদি ঘৰত অফিচ আছে তেন্তে এই বাস্তু টিপছবোৰ চেষ্টা কৰক) দৈনিক .পিঠাইখিনি ৰাখক। এই প্ৰতিকাৰ নিয়মিতভাৱে ৫১ দিন কৰক। ব্যৱসায়ত আপুনি অতি সোনকালে লাভ পাব।

যদি আপুনিও ব্যৱসায় কৰে আৰু আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়, তেন্তে ইয়াত উল্লেখ কৰা কথাবোৰত বিশেষ গুৰুত্ব দিয়ক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment