মগজুক সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ পৰিহাৰ কৰক এই খাদ্যবোৰ, কি এই মগজুৰ ক্ষতি কৰা খাদ্যবোৰ

Worst Foods For Brain: মানৱ শৰীৰৰ অন্যতম গুৰুত্বপূৰ্ণ অংগ হ’ল মগজু, আৰু ইয়াক সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ উপযুক্ত পুষ্টিৰ প্ৰয়োজন। অৱশ্যে কিছুমান খাদ্যই আমাৰ মগজুৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। ভাৰতৰ বিখ্যাত খাদ্য বিশেষজ্ঞ আয়ুষী যাদৱে কয় যে মগজু সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ আমি কোনবোৰ খাদ্য খাব নালাগে।

১/ চেনি

আমাক প্ৰায়ে কোৱা হয় যে চেনি অত্যধিক সেৱন কৰিলে ডায়েবেটিছৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়, কিন্তু আপুনি হয়তো নাজানে যে অত্যধিক চেনি খোৱাটোও মগজুৰ বাবে উপকাৰী নহয়। ইয়াৰ ফলত কেৱল ইনচুলিন প্ৰতিৰোধ ক্ষমতাই নহয়, মগজুৰ যথেষ্ট ক্ষতিও হ’ব পাৰে।

২) তেলীয়া খাদ্য

অতিমাত্ৰা তেলযুক্ত খাদ্য খাবলৈ ভাল পোৱা লোকসকল প্ৰায়ে মেদবহুলতা, উচ্চ কলেষ্টেৰল, ডায়েবেটিছ, উচ্চ ৰক্তচাপ আৰু হাৰ্ট এটেকৰ বলি হয়, ইয়াৰ উপৰিও তেলযুক্ত খাদ্যই আমাৰ মগজুৰো ক্ষতি কৰে। অত্যধিক পৰিমাণৰ তেল আৰু চৰ্বি থকা খাদ্য যেনে প্ৰচেছড খাদ্য, ভজা খাদ্য, আৰু মাৰ্জাৰিন আদি মগজুৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে।

৩/ কেফেইন

ভাৰতত চাহৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত লোকৰ অভাৱ নাই।পানীৰ পিছত ই আটাইতকৈ বেছি খোৱা পানীয়, একাংশ লোকে কফিও সেৱন কৰে। দুয়োবিধতে বিপুল পৰিমাণৰ কেফেইন পোৱা যায়, যিয়ে স্নায়ুকোষক প্ৰত্যক্ষভাৱে প্ৰভাৱিত কৰে আৰু টোপনিৰ পৰা মুক্তি পোৱাত সহায় কৰে। দীৰ্ঘম্যাদীভাৱে এয়া মগজুৰ বাবে ভাল নহয়।

খৰকৈ খোৱা

লগতে মনত ৰাখিব যে অতি খৰকৈ খাদ্য গ্ৰহণ কৰিলে খাদ্য সঠিকভাৱে হজম নহয়, যাৰ বাবে মগজুৱে সঠিক পৰিমাণৰ নিউৰ’ট্ৰান্সমিটাৰ নাপায়। ইয়াৰ অধিক পৰিমাণে সেৱনৰ পিছত ই ধঁপাতৰ দৰে কাম কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত স্মৃতিশক্তি হেৰুৱাব পাৰে।

অস্বীকাৰ: এই লেখাটো কেৱল আপোনালোকক সজাগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে লিখা হৈছে। যদি আপুনি যিকোনো ঠাইতে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সৈতে জড়িত কিবা পঢ়ে, তেন্তে গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment