১৫ বছৰৰ পিছত পৃথিৱীৰ পৰা অন্ত পৰিব মানৱ জাতি, এজন বিশেষজ্ঞৰ ভৱিষ্যদ্বাণী..

পৃথিৱীখন শেষ হ’ব বুলি কোৱা বহুবাৰ আপুনি নিশ্চয় শুনিছে। কেতিয়াবা মায়া কেলেণ্ডাৰৰ ভিত্তিত, কেতিয়াবা আন যিকোনো ভিত্তিত, পৃথিৱীৰ শেষৰ খবৰ আছে। সেইদিনা এখন উল্কাপিণ্ডৰ উল্কাপিণ্ডৰ খবৰে পৃথিৱীৰ লগত সংঘৰ্ষ কৰি বিধ্বংসী ৰূপ ধাৰণ কৰিছিল। কিন্তু এতিয়া কিছুমান মানুহে নিজকে ভৱিষ্যতৰ পৰা ঘূৰি অহাৰ কথা কৈবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। যিহেতু তেওঁলোক ভৱিষ্যতৰ পৰা আহিছে, গতিকে তেওঁলোকে সচেতন হ’ব যে যেতিয়া পৃথিৱীখন শেষ হ’ব? এনে এজন টাইম ট্ৰেভেলাৰে পৃথিৱীৰ অন্ত পেলোৱাৰ তাৰিখ প্ৰকাশ কৰিছে।

নিজকে টাইম ট্ৰেভেলাৰ বুলি কোৱা এই ব্যক্তিজনে দাবী কৰিছে যে আজিৰ পৰা ৮৩৫ বছৰৰ পৰা পৃথিৱীৰ পৰা তেওঁ ঘূৰি আহিছে। অৰ্থাৎ এই ব্যক্তিজনে ২৮৫৮ বছৰ দেখা পাইছে। তাৰ পৰাই ই ২০২৩ চনত উভতি আহিল। এনে পৰিস্থিতিত তেওঁ জানে যে কেতিয়া পৃথিৱী শেষ হ’ব? আজিৰ পৰা ১৫ বছৰৰ পিছত বিশ্বই শেষ হ’ব বুলি ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিছে ব্যক্তিজনে। পৃথিৱীৰ জনসাধাৰণৰ পৰা অহা যুদ্ধৰ বাবেই এনে হ’ব।

নিশ্চিত

এই ৰহস্যময় ছ’চিয়েল মিডিয়া ব্যৱহাৰকাৰীয়ে নিজকে টাইম ট্ৰেভেলাৰ বুলি বৰ্ণনা কৰিছে। তেওঁ কয় যে তেওঁ ভৱিষ্যতৰ পৰা উভতি আহিছে আৰু পৃথিৱীখন কেনেকৈ শেষ হ’ব জানে? ব্যক্তিজনে ছ’চিয়েল মিডিয়াত @DarknessTimeTravel নামৰ একাউণ্টত এই কথা প্ৰকাশ কৰিছিল। ভিডিঅ’টো পোষ্ট কৰাৰ পিছৰে পৰা হাজাৰ হাজাৰ লোকে অনুসৰণ কৰিছে। তেওঁ ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে আৰু বহুতো প্ৰকাশ কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত ভেৰ্মহলৰ পৰা পৃথিৱীৰ মানুহলৈকে মংগল গ্ৰহটো বেক আপ গ্ৰহ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰাটোও অন্তৰ্ভুক্ত।

যুদ্ধ এলিয়েন্সৰ পৰা বিভাজিত হ’ব

তেওঁৰ ভৱিষ্যদ্বাণীত এই ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কৈছিল যে এলিয়েনসকলে মাত্ৰ ১৫ বছৰৰ ভিতৰতে বিশ্বক আক্ৰমণ কৰিব। তেওঁ লগতে কয় যে এলিয়েন মাত্ৰ পৃথিৱীলৈ আহিছে। কিন্তু পৰৱৰ্তী ১৫ বছৰ ধৰি তেওঁ পৃথিৱীৰ ঠাট্টা-মস্কৰাৰ ওপৰত লুকাই থাকিব আৰু চকু ৰাখিব। ইয়াৰ পিছত ২০২৪ চনলৈকে কোনো কাম নকৰাৰ পিছত আমি লাহে লাহে যুঁজ আৰম্ভ কৰিম। এই ভিডিঅ’টো এতিয়ালৈকে হাজাৰ হাজাৰ বাৰ চোৱা হৈছে। ভিডিঅ’টোৰ মতে, যুদ্ধখন ২০২৪ অৰ্থাৎ অহা বছৰ আৰম্ভ হ’ব আৰু ২০৩৮ চনলৈকে চলিব।

Leave a Comment