এই বয়সত মহিলাৰ সম্পৰ্ক ৮ গুণ বৃদ্ধি পায়

এই সমীক্ষাত মহিলাসকলে কয় যে এই বয়সত যৌনতাৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ মোহ বহু পৰিমাণে বৃদ্ধি পাইছে। পুৰুষতকৈ মহিলাৰ যৌন শক্তি বেছি। কিছুমান ক্ষেত্ৰত মহিলাসকলে নিজৰ যৌন ইচ্ছাৰ কথা নকয়।

নাৰী আৰু পুৰুষৰ যৌন শক্তি বেলেগ বেলেগ। আচলতে মহিলাৰ মাজত যৌনতাৰ ইচ্ছা সদায় বেছি। কিন্তু এনে এটা বয়স আছে যেতিয়া ই পুৰুষতকৈ ৮ গুণ বেছি হৈ পৰে। সাধাৰণতে বিবাহৰ বাবে বয়স ১৮ৰ পৰা ২১ বছৰ বুলি ধৰা হয়। কিন্তু যৌনতাৰ বাবে কোনটো বয়স সৰ্বোত্তম সেই বিষয়ে সকলোৱে জানিব বিচাৰে। পূৰ্বে কৰা এক সমীক্ষা অনুসৰি পুৰুষৰ বাবে নতুন বয়স ভাল, আনহাতে মধ্যবয়স মহিলাৰ বাবে ভাল বুলি ধৰা হয়।

এক সমীক্ষা অনুসৰি ৩৫ৰ পৰা ৪০ বছৰ বয়সৰ মহিলাৰ যৌনতাৰ ইচ্ছা বহু পৰিমাণে বৃদ্ধি পায়। এই সমীক্ষা অনুসৰি মহিলাৰ বাবে দ্বিতীয় শ্ৰেষ্ঠ বয়স প্ৰায় ২৮ বছৰ বুলি ধৰা হৈছে।

এই সমীক্ষাত অংশগ্ৰহণ কৰা মহিলাসকলৰ মতে ৩৫ৰ পৰা ৪০ বছৰৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ যৌন ইচ্ছা অতি বেছি। এই সমীক্ষাত মহিলাসকলে কয় যে এই বয়সত যৌনতাৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ মোহ বহু পৰিমাণে বৃদ্ধি পাইছে। মহিলাসকলেও স্বীকাৰ কৰিছিল যে এই বয়সত তেওঁলোকে যৌন সম্পৰ্ক ভালদৰে উপভোগ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল।

পৰিসংখ্যাৰ বিষয়ে ক’বলৈ গ’লে ১৭ শতাংশ মহিলাই স্বীকাৰ কৰিছে যে যেতিয়া তেওঁলোকৰ বয়স ৩৫ৰ পৰা ৪০ বছৰৰ ভিতৰত আছিল তেতিয়া তেওঁলোকে যৌনতাত সৰ্বাধিক আনন্দ লাভ কৰিছিল। এসপ্তাহত কিমানবাৰ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰে সেই সন্দৰ্ভত মহিলাসকলে কয় যে এই বয়সত তেওঁলোকে ৩ৰ পৰা ৪ বাৰ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিবলৈ উদ্বিগ্ন হৈছিল। এই সমীক্ষাত প্ৰতি পঞ্চম মহিলাই কয় যে সপ্তাহত ৪ৰ পৰা ৬ বাৰ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিবলৈ মন যায়।

সমীক্ষাত অন্তৰ্ভুক্ত মহিলাসকলেও বিশ্বাস কৰিছিল যে তেওঁলোকৰ বাবে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপনৰ বাবে এই বয়সটোৱেই উত্তম কাৰণ ইয়াৰ পিছত আমাৰ যৌন সম্পৰ্কৰ ইচ্ছা কমি আহিছে। আগৰ সময়ৰ কথা যদি কওঁ তেন্তে এই বয়সতকৈ বহু কম আছিল।

সমীক্ষাত অন্তৰ্ভুক্ত হোৱা সকলো মহিলাই নিজৰ যৌন জীৱনত সন্তুষ্ট আছিল। সমীক্ষাত অংশগ্ৰহণ কৰা ৩০ বছৰীয়া মহিলাসকলে বিশ্বাস কৰিছিল যে বয়স বৃদ্ধিৰ লগে লগে যৌনতাৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ ইচ্ছা বাঢ়িছে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

1 thought on “এই বয়সত মহিলাৰ সম্পৰ্ক ৮ গুণ বৃদ্ধি পায়”

  1. I always want to take it.But here products only few.So pl.send me some medicines made of it.

    Reply

Leave a comment