শুকুৰবাৰে মহিলাসকলে এইবোৰ কৰিব নালাগে, লক্ষ্মী জীৰ খং উঠে

লক্ষ্মী পূজাৰ বাবে শুকুৰবাৰ বিশেষ বুলি গণ্য কৰা হয়। কিন্তু মহিলাসকলে শুকুৰবাৰে বহু কথা মনত ৰাখিব লাগে, সেই গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাবোৰ কোনবোৰ জানি লওক।

ধনৰ দেৱী লক্ষ্মীজীক সন্তুষ্ট কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। ধনৰ লক্ষ্মী দেৱী যদি খং কৰে তেতিয়া অসুবিধাৰ পৰ্বত পৰি যায়। বিশেষকৈ মহিলাসকলে যত্ন লোৱা উচিত যে দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ হ’লে দেৱী লক্ষ্মীৰ ভাল লগা কামটো কৰিব লাগে।

দেৱী লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ নাৰীয়ে এই কাম কৰিব লাগিব

  • প্ৰথমে ঘৰখন পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখক। দেৱী লক্ষ্মী সদায় এনে এটা ঘৰত বাস কৰে যিটো পৰিষ্কাৰ আৰু পৰিপাটি দেৱী লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ঘৰৰ পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতা প্ৰয়োজনীয়।
  • লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিবলৈ ঘৰৰ মহিলাসকলে ৰাতিপুৱা সূৰ্য্য উদয়ৰ আগতে সাৰ পাব লাগে। সূৰ্য্য উদয়ৰ পিছত মানুহ সাৰ পোৱা ঘৰত মাতৃ লক্ষ্মীয়ে কেতিয়াও এনে লোকৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ বৰষুণ নকৰে।
  • লগতে মহিলাসকলে দুপৰীয়া শুব নালাগে। লক্ষ্মী জীয়ে এই কামটো ভাল নাপায়। সেইবাবেই মহিলাসকলে দুপৰীয়া শুই থকাৰ অভ্যাস ত্যাগ কৰিব লাগে।
  • মহিলাসকলে যাতে ঘৰত খাদ্য শস্যৰ অপচয় নহয় তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখিব লাগে। খাদ্য শস্যৰ অপচয় হোৱা ঘৰত মাতৃ লক্ষ্মী বাস নকৰে আৰু অতি সোনকালেই দৰিদ্ৰতা আহিবলৈ আৰম্ভ কৰে।
  • মহিলাসকলে বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে যে সন্ধিয়া ঘৰত পূজাস্থলী বা মন্দিৰত দীপ জ্বলাব লাগিব। সন্ধিয়া লক্ষ্মীজী আৰতি কৰি দেৱী লক্ষ্মী সুখী হৈ আশীৰ্বাদ ৰক্ষা কৰে।
  • মহিলাসকলে বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে যাতে সন্ধিয়া পাকঘৰত বাচন-বৰ্তন নাথাকে। গোটেই ৰাতি পাকঘৰত লেতেৰা বাচন-বৰ্তন ৰাখিলেও লক্ষ্মী জীৰ খং উঠে।
  • ঝাড়ু লক্ষ্মী দেৱীৰ ৰূপ বুলি ধৰা হয়। পুৰুষ বা মহিলাই হওক কোনেও কেতিয়াও ঝাড়ুত লাথি মাৰিব নালাগে। এই কাম যদি তেওঁলোকে কৰে তেন্তে তেওঁলোকৰ ঘৰত দৰিদ্ৰতাই প্ৰাধান্য পায়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment