মহিলাই অসন্তুষ্ট হলে এনে কিছু ইংগিত দিয়ে, জানক চাণক্য নীতিয়ে কি কয়!

চাণক্য নীতিঃ আজি প্ৰায় সকলোৱেই জানে চাণক্য নীতি। চাণক্যক ঠিক তেনেকৈয়ে মহান বুলি কোৱা হোৱা নাই। আজিও মানুহে তেওঁৰ কথাবোৰ নিজৰ জীৱনত গ্ৰহণ কৰে। এই কাম কৰাসকলে সদায় সুখী জীৱন যাপন কৰে। সুখী জীৱনৰ বাবে আচাৰ্য চাণক্য নীতিৰ কথা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

আজি আমাৰ হুলস্থুলত বহু কথা পাহৰি যাওঁ যিবোৰ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু সেইবোৰৰ অবিহনে আমি ইচ্ছা নকৰাকৈয়েও আমাৰ আপোনজনক আঘাত দিওঁ। এনে পৰিস্থিতিত চাণক্য নীতি অনুসৰণ কৰাটো প্ৰয়োজনীয় হৈ পৰে।

আচাৰ্য চাণক্যেও নিজৰ নীতিত বহু কথা লিখি বিবাহিত জীৱন সুখী কৰি তুলিছে। বহু সময়ত এনেকুৱা হয় যে মহিলাসকলে স্বামীক লৈ সন্তুষ্ট নহয় আৰু স্বামীয়েও গম নাপায়। পত্নীসকলে অসন্তুষ্ট হ’লে কি সংকেত দিয়ে কওঁ।

চাণক্য নীতিয়ে মহিলাসকলে অসন্তুষ্ট হ’লে কৰা ভংগীমাৰ কথা কয়। এই সংকেতবোৰ অনুভৱ কৰি যিকোনো স্বামীয়ে পত্নীক সন্তুষ্ট কৰিব পাৰে। পত্নীৰ অসন্তুষ্টি দূৰ কৰিবলৈ চাণক্য নীতিৰ এইবোৰ কথালৈ মন দিব লাগিব।

কম কথা ক’বলৈ

পত্নীক কথা কোৱা বুলিও কোৱা হয়। এগৰাকী পত্নী বৰ সুখী হ’লে স্বামীৰ লগত বহুত কথা পাতে। কেতিয়াবা স্বামীয়ে ক’ব লগা হয় যে আপুনি যিমানেই কৈ থাকক কিয় বন্ধ কৰক। যদি আপোনাৰ পত্নীয়েও বহুত কথা কয় আৰু হঠাতে নিমাত হৈ পৰে, তেন্তে বুজিব যে তাই অসন্তুষ্ট।

তাৰমানে আপুনি কোৱা কথা এটাত তাইৰ খং উঠিছে। কম কথা ক’লে পত্নীৰ মাজত অসন্তুষ্টিৰ ইংগিত পোৱা যায়। এই লক্ষণবোৰ পোৱাৰ লগে লগে পত্নীৰ লগত কথা পাতিব আৰু তাই কি চিন্তাত আছে জানি লওক। এইদৰে কৰিলে তাই আপোনাৰ লগত কথাটো শ্বেয়াৰ কৰিব আৰু তেতিয়া কথাবোৰ আগৰ দৰেই হৈ পৰিব।

সকলো কথাতে খং উঠা

পত্নীৰ বাবে স্বামী কিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ সেয়া সকলোৱে জানে। এগৰাকী পত্নীয়ে কেতিয়াও স্বামীক অসন্তুষ্ট কৰিব নিবিচাৰে। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ ওপৰত বিৰক্ত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে, অৰ্থাৎ কথাবোৰক লৈ কাজিয়া কৰি খং কৰে, তেন্তে বুজিব যে তাই কোনোবা নহয় কোনোবা কথাত অসন্তুষ্ট। এই ইংগিতটো মনত ৰাখি আপোনাৰ পৰৱৰ্তী পদক্ষেপ হ’ব লাগে আপোনাৰ পত্নীক সন্তুষ্ট কৰা।

মাত্ৰ নিজৰ কথা ভাবি চাওক

পত্নীৰ বিষয়ে কোৱা হৈছে যে তেওঁলোকে স্বামীৰ প্ৰতিটো প্ৰয়োজন পূৰণ কৰে। যদি আপোনাৰ পত্নীয়ে হঠাতে আপোনাৰ পৰা আঁতৰি যায় বা আপুনি অনুভৱ কৰে যে তাই কেৱল নিজৰ কথাহে ভাবিছে আৰু আপোনাৰ যত্ন লোৱা নাই, তেন্তে আপুনি বুজিব লাগে যে তাই কিবা এটা বা আনটো কথাত অসন্তুষ্ট।

সম্ভৱ যে তাই আপোনাৰ ওপৰত কিবা এটা কথাত খং উঠিব পাৰে, এই কথা মনত ৰাখি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ লগত শান্তভাৱে কথা পতা উচিত। তেওঁৰ সমস্যাটো বুজি পাই তেওঁৰ সমস্যা সমাধান কৰিব লাগে। এনে কৰিলে আপোনাৰ পত্নীয়ে সন্তুষ্টি পাব আৰু তাই আপোনাক আগৰ দৰে আকৌ ভাল পাবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment