দুপৰীয়া মন্দিৰলৈ যোৱাটো কৰিব লাগে পৰিহাৰ, ইয়াৰ আঁৰত আছে আচৰিত কাৰণ

Why should not go to the temple in the afternoon: দৈনিক মন্দিৰলৈ যোৱা বুলি শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে। মন্দিৰ ভ্ৰমণ কৰিলে বহু উপকাৰ পোৱা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। মন্দিৰলৈ যোৱাটোৱে সাৰমৰ্ম বৃদ্ধি কৰে। জীৱনত সুখ আহে। ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদ আপোনাৰ লগত থাকে। গুণ বাঢ়ি যায়। অৱশ্যে মন্দিৰত সদায় পুৱা আৰু গধূলি দৰ্শন কৰিব লাগে বুলিও শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে। দুপৰীয়া মন্দিৰলৈ যোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটৰ পৰা ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ জানো আহক।

দুপৰীয়া মন্দিৰলৈ যোৱাটো কিয় পৰিহাৰ কৰিব লাগে?

দুপৰীয়া মন্দিৰলৈ যোৱাটো নিষিদ্ধ কাৰণ শাস্ত্ৰত তিনিটা কাৰণ উল্লেখ আছে: প্ৰথম কাৰণটো হ’ল দুপৰীয়াৰ সময়ত আমাৰ শৰীৰ এলাহেৰে ভৰি থাকে। আমাৰ মনটো টোপনিৰ অৱস্থাত আছে। এনে পৰিস্থিতিত দুপৰীয়া এলেহুৱা মনেৰে ঈশ্বৰৰ কাষ চাপিব নালাগে।

দ্বিতীয় কাৰণটো হ’ল, বেছিভাগ মন্দিৰৰ দুৱাৰ দুপৰীয়া বন্ধ হৈ থাকে কাৰণ দুপৰীয়া দেৱতাসকলৰ শুই থকাৰ সময়। দুপৰীয়াৰ ভাগত দেৱতাসকলে মন্দিৰত টোপনি উপভোগ কৰে। এনে অৱস্থাত দুপৰীয়া মন্দিৰলৈ যোৱাটো প্ৰভুৰ টোপনি বিঘ্নিত কৰাৰ দৰেই।

শাস্ত্ৰ মতে পুৱা আৰু গধূলি মানুহ আৰু পবিত্ৰ সত্তাৰ বাবে মন্দিৰ ভ্ৰমণৰ সময়। আনহাতে দুপৰীয়াৰ সময় ভূত, পূৰ্বপুৰুষ আৰু অতৃপ্ত আত্মাৰ। এই সময়ছোৱাত ঈশ্বৰৰ দৰ্শনৰ বাবে মন্দিৰত অদৃশ্য শক্তি উপস্থিত থাকে যাতে তেওঁলোকে যন্ত্ৰণা আৰু পৰিত্ৰাণৰ পৰা সকাহ পায়।

শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে আমি দুপৰীয়া মন্দিৰলৈ যাওঁতে এই অদৃশ্য শক্তিবোৰে আমাৰ আৰু ঈশ্বৰৰ মিলনত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে। এই কাৰণে আপুনি নিশ্চয় দেখিছে যে মন্দিৰ খোলা থাকিলেও পৰ্দা লগাই ভক্তৰ বাবে দুৱাৰ বন্ধ হৈ থাকে।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লেখাটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। এনেধৰণৰ লিখনি আৰু পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো লাইক কৰি লওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment