কিয় উলংগ শুই থকাটো শাস্ত্ৰ মতে নিষিদ্ধ…

আমাৰ শাস্ত্ৰত এনে বহুতো নিয়ম প্ৰণয়ন কৰা হৈছে যিবোৰ আমি পালন কৰাটো প্ৰয়োজনীয় বুলি বিবেচনা কৰোঁ। খোৱাৰ নিয়ম যেনেকৈ বনোৱা হৈছে, ঠিক সেইদৰে টোপনিৰ বিষয়ে এনে বহু কথা কোৱা হৈছে যিবোৰ মানি চলাটো প্ৰয়োজনীয় বুলি বিবেচিত হৈছে।

কোৱা হয় যে টোপনিৰ কিছুমান নিয়ম মানি চলিলে ভাল টোপনি পোৱাই নহয়, মানসিক অৱস্থাও ভালকৈ বজাই ৰাখে। শুই থকাৰ দিশ শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যদিও এনে কিছুমান কাম আছে যিবোৰ নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। তেনে এটা নিয়ম হ’ল শাস্ত্ৰত উলংগ শুই থকা নিষেধাজ্ঞা। শাস্ত্ৰ অনুসৰি যদি আপুনি কাপোৰ নোহোৱাকৈ শুই থাকে তেন্তে ইয়াৰ আপোনাৰ বাবে বহুতো অসুবিধা হ’ব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

জ্যোতিষত নগ্ন সোণ অশুভ

বিষ্ণু পুৰাণৰ মতে সকলো বস্তুৰ কোনোবা নহয় কোনোবা গুৰুত্ব আছে। শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে আমি উলংগ হৈ এনে বহু কাম কৰিব নালাগে, যিবোৰ আমাৰ দৈনন্দিন কাম-কাজৰ লগত জড়িত। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত এই ৰচনাসমূহৰ কাপোৰ খুলি দিয়াটো অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰে এটা হ’ল শুই থকাৰ সময়ত কাপোৰ পিন্ধা নহয়। আচলতে ইয়াক শাস্ত্ৰ মতে অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। একেদৰে উলংগ হৈ শুই থকাটোও অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ দ্বাৰা চন্দ্ৰ দেৱতাক অপমান কৰা হয়।

দেৱতাক অপমান কৰা

বিশ্বাস কৰা হয় যে যদি আপুনি কাপোৰ নোহোৱাকৈ শুই থাকে তেন্তে ই দেৱতাক অপমান কৰাৰ দৰে। আমি শুই থাকোঁতে দুৱাৰ খিৰিকী বন্ধ হ’লেও দেৱতাৰ চকু আমাৰ ওপৰত। সেইবাবেই উলংগ অৱস্থাত শুই থকাটো দেৱতাক অপমান কৰাৰ দৰে বুলি গণ্য কৰা হয়।

ৰাহু খং উঠিব পাৰে

বিশ্বাস কৰা হয় যে ৰাহু বিচনাত বাস কৰে আৰু ই এনেকুৱা এটা ছাঁয়া গ্ৰহ যিটো সদায় সুখী কৰি ৰখা উচিত নহ’লে ঘৰত সমস্যা হ’ব পাৰে। এই কাৰণে মানুহে ৰাহুক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। বিশ্বাস কৰা হয় যে যদি আপুনি শুই থকাৰ সময়ত কিছুমান নিয়ম মানি নচলে তেতিয়া ই ৰাহুক খং উঠাব পাৰে। ইয়াৰে এটা নিয়ম হ’ল উলংগ হৈ শুব নালাগে। সেইবাবেই সদায় ভালকৈ শুবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয় আৰু উলংগ শুব নালাগে, যাতে ৰাহুৰ ক্ৰোধ নহয়।

বিজ্ঞানে কি কয়

বিশ্বাস কৰা হয় যে যেতিয়া আপুনি শুই থাকে তেতিয়া আপোনাৰ শৰীৰৰ উষ্ণতা স্বাভাৱিকতকৈ বৃদ্ধি পায়। এনে পৰিস্থিতিত যদি কোঠাটোৰ উষ্ণতা ঠাণ্ডা হয় আৰু আপুনি উলংগ হৈ শুই থাকে, তেন্তে ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বহু দিশত ক্ষতি কৰিব পাৰে। গতিকে শৰীৰ আৰু কোঠাৰ উষ্ণতাৰ ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰিবলৈ কেৱল কাপোৰ পিন্ধি শুই থকাটো ভাল। আনহাতে কাপোৰৰ লগত শুই থাকিলে তেতিয়া শৰীৰৰ পৰা ওলোৱা ঘাম কাপোৰত শুকাই যায় আৰু শৰীৰৰ কোনো ক্ষতি নহয়।

যদি এই কাহিনীটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ Axominfo- ৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।

Leave a Comment