বিচনাত বহি কিয় খাদ্য খাব নালাগে, শাস্ত্ৰই কি কয় জানি লওক

খাদ্যাভ্যাসৰ নিয়মঃ বাস্তু শাস্ত্ৰত অট্টালিকা নিৰ্মাণ আৰু তাত বাস কৰাৰ পদ্ধতিৰ বৰ্ণনা কৰা হৈছে। বাস্তুৰ মতে ঘৰ সজাই ইতিবাচকতা বজাই ৰাখে। ইয়াৰ লগতে স্থবিৰ কামেও গতি লাভ কৰে। প্ৰতিজন ব্যক্তিক বাস্তুৰ লগত জড়িত নিয়ম মানি চলিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। এই নিয়মবোৰ পালন নকৰিলে বাস্তুৰ দোষ বৃদ্ধি পায়। যদি কোনো ব্যক্তিৰ ঘৰত বাস্তুৰ দোষ থাকে, তেন্তে পৰিয়ালটোৱে আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। আচলতে কিছুমান মানুহে বিচনাত বহি খাদ্য গ্ৰহণ কৰে। বাস্তু শাস্ত্ৰত এইটো উপযুক্ত বুলি গণ্য কৰা হোৱা নাই। ইয়াৰ বাবেই ঘৰত নেতিবাচকতা বাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে। মা লক্ষ্মীৰো খং উঠে। গতিকে সদায় খোৱা টেবুল বা মাটিত সঠিক দিশত বহি খাদ্য খোৱা উচিত। কিন্তু খোৱাৰ শুদ্ধ নিয়ম নজনা বাবে আমি প্ৰতিদিনে এই ভুলটো আওৰাই থাকোঁ। এনে পৰিস্থিতিত শুদ্ধ নিয়মৰ বিষয়ে জনাওক।

এই দিশত খাদ্য খাব লাগে

বাস্তুৰ মতে খাদ্য গ্ৰহণৰ সঠিক দিশ হ’ল পূব বা উত্তৰ। গতিকে এই দিশৰ মুখামুখি হৈ এজন ব্যক্তিয়ে সদায় খাদ্য গ্ৰহণ কৰিব লাগে। পূব দিশলৈ মূৰ থৈ খাদ্য খালে ৰোগৰ পৰা সকাহ পাব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও কেতিয়াও দক্ষিণ দিশলৈ মুখ কৰি খাদ্য খোৱা উচিত নহয়।

খাদ্য খোৱাৰ সময়ত এইবোৰ বস্তু পিন্ধিব নালাগে

এজন ব্যক্তিয়ে কেতিয়াও খাদ্য খোৱাৰ সময়ত জোতা-চপ্পল পিন্ধিব নালাগে। এনে কৰি ঘৰত টকাৰ নাটনি হয়। ইয়াৰ উপৰিও ঋণো বৃদ্ধি পাব পাৰে। গতিকে ঘৰত সঠিক ভংগীমাত বহিহে খাদ্য গ্ৰহণ কৰিব লাগে।

আসন নিৰ্বাচন

বহি বহি খাই থাকিলে সঠিক ভংগীমা বাছি লওক। এই সময়ত বহা ঠাইৰ পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ বিশেষ যত্ন লওক। খাদ্য সদায় পৰিষ্কাৰ ঠাইত খাব লাগে।

পাকঘৰত সাৱধান হওক

ৰন্ধা-বঢ়া কৰাৰ সময়ত পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ যত্ন লওক। লগতে ইয়াক পৰিবেশন কৰাৰ সময়ত নিয়ম মানি চলক। খাদ্য খোৱাৰ পিছত বাচন-বৰ্তন ধুবলৈ নাপাহৰিব, নহ’লে পৰিয়ালত ঋণাত্মক শক্তি প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। মা লক্ষ্মীৰো খং উঠিব পাৰে। গতিকে ৰাতি খালী বাচন জমা হ’বলৈ নিদিব।

অস্বীকাৰ: জনবিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি এই খবৰ। এই বাতৰিত সন্নিৱিষ্ট তথ্য আৰু তথ্যৰ সঠিকতা আৰু সম্পূৰ্ণতাৰ বাবে অমৰ উজালা দায়ী নহয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment