ঝাড়ু কিয় থিয়কৈ ৰাখিব নালাগে?

আপোনালোক সকলোৰে ঘৰত নিশ্চয় ঝাড়ু থাকিব। যদিও ঝাড়ু কেৱল চাফাইৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা বস্তু, কিন্তু জ্যোতিষত ইয়াক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। একে সময়তে হিন্দু ধৰ্মত ঝাড়ুক মাতৃ লক্ষ্মীৰ ৰূপ বুলি গণ্য কৰা হয়।

আপোনালোক সকলোৰে ঘৰত নিশ্চয় ঝাড়ু থাকিব। যদিও ঝাড়ু কেৱল চাফাইৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা বস্তু, কিন্তু জ্যোতিষত ইয়াক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই কাৰণে ঝাড়ুটো কোন দিনা ঘৰলৈ আনিব লাগে সেই সম্পৰ্কীয় বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা জ্যোতিষত বৰ্ণনা কৰা হৈছে। একেদৰে মাক বা আইতাকৰ পৰা নিশ্চয় শুনিছে যে ঝাড়ুডাল থিয় কৰি নাৰাখে, কিন্তু ইয়াৰ আঁৰৰ গুৰুত্ব জানেনে ? গতিকে জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটছৰ পৰা ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ জানওক।

ঝাড়ু উলম্বভাৱে ৰখাটো কিয় নিষিদ্ধ?

হিন্দু ধৰ্মত ঝাড়ুক মাতৃ লক্ষ্মীৰ ৰূপ বুলি ধৰা হয়। এই কাৰণে ঝাড়ুৰ ওপৰত ভৰি দিয়াতো নিষেধ। একে সময়তে যেনেকৈ দেৱী লক্ষ্মীক বহি থকা ভংগীমাত সুস্থিৰ আৰু থিয় হৈ থকা ভংগীমাত চঞ্চল বুলি গণ্য কৰা হয়। একেদৰে ঝাড়ু এটা থিয় কৰি ৰাখিলে ঘৰত দৰিদ্ৰতা আনে আৰু শুই থাকিলে শুভকামনা আহে।

আচলতে বিশ্বাস কৰা হয় যে দেৱী লক্ষ্মীৰ থিয় হৈ থকা ভংগীমাটোৱেই যে দেৱী লক্ষ্মীয়ে আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ কৰি সেই ঠাই এৰি যাব তাৰ প্ৰতীক, কিন্তু যদি বহি থকা ভংগীমাত থাকে তেন্তে তেওঁৰ আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ চলি থাকিব। ঝাড়ুটো এনেকৈ থিয় হৈ থাকিলে আৰ্থিক লোকচান হয় আৰু সমস্যাৰ সৃষ্টি হয়।

একে সময়তে যদি ঝাড়ুটো শুই ৰখা হয় তেন্তে ই ঘৰত থকা ধন বন্ধ কৰি দিয়ে অৰ্থাৎ ই স্থিৰ হৈ থাকে আৰু ধন-সম্পত্তিও বৃদ্ধি পায়। ঘৰৰ আৰ্থিক অৱস্থা কেতিয়াও অৱনতি ঘটে। তদুপৰি থিয় হৈ থকা ঝাড়ুৱে নেতিবাচকতাক প্ৰসাৰিত কৰে, আনহাতে মিছা ঝাড়ুৱে ইতিবাচকতাক সঞ্চাৰণৰ কাম কৰে।

যদি আপোনাৰো ঘৰত ঝাড়ু থিয় কৰি ৰখাৰ অভ্যাস আছে, তেন্তে এই লেখাত দিয়া তথ্যৰ জৰিয়তে আপুনি জানিব পাৰিব যে আপুনি কেতিয়াও ঘৰত ঝাড়ু কেতিয়াও থিয় কৰি ৰাখিব নালাগে আৰু ইয়াৰ আঁৰৰ যুক্তি কি। আমাৰ কাহিনীৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই কাহিনীটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ গল্প পঢ়িবলৈ Axominfo ৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment