বিবাহিত পুৰুষে কিয় ভাল পায় আনৰ পত্নীক ? জানক বিশেষজ্ঞসকলৰ মতামত

বিবাহিত পুৰুষে আনৰ পত্নীক কিয় ভাল পায়? নাই-নাই, মোৰ ওপৰত ক্ষুন্ন হোৱাৰ আগতে মই আপোনাক কওঁ যে মই এই প্ৰশ্নটো কৰা নাই, বৰঞ্চ এইটো গুগলত সোধা প্ৰশ্নবোৰৰ ভিতৰত এটা। প্ৰতি সপ্তাহত আমি আপোনালোকক গুগলত সম্পৰ্কৰ বিষয়ে আটাইতকৈ বেছি সোধা এটা প্ৰশ্নৰ বিষয়ে কওঁ। আজি এই খণ্ডটোত আমি Infidelity বিষয়টোৰ ওপৰত আলোচনা কৰিবলৈ ওলাইছো।

বাৰু, বিষয়টোৰ পৰা বিচ্যুতি নোযোৱাকৈ, পোনে পোনে আজিৰ বিষয়টোলৈ আহোঁ। বিবাহিত পুৰুষে আনৰ পত্নীক কিয় ভাল পায়? আচলতে এই প্ৰশ্নটো নিজেই ভুল। প্ৰশ্নটো হ’ব লাগে যে বিবাহিত মানুহে আনৰ সংগীক কিয় ভাল পায়। সম্পৰ্কত অবিশ্বাস বা প্ৰতাৰণা কোনো এটা লিংগৰ বাবে নিৰ্দিষ্ট নহয়। নাৰীকো বেলেগ বেলেগ ধৰণেৰে আন কাৰোবাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ’ব পাৰে। শাৰীৰিক স্তৰতেই হওক বা আৱেগিক স্তৰতেই হওক।

বিশেষজ্ঞসকলৰ মতামত কি?

আমি দুজন ভিন্ন মনোবিজ্ঞানীৰ সৈতে কথা পাতিলোঁ, যিসকলে সম্পৰ্কত প্ৰতাৰণা কৰাৰ প্ৰায় একে কাৰণ উল্লেখ কৰিলে। দুয়োৰে মতে এইটো কোনো এটা লিংগতে সীমাবদ্ধ নহয় বৰঞ্চ যিকোনো লিংগৰ ক্ষেত্ৰতো হ’ব পাৰে।

ডাঃ ভৱন বৰ্মী,

ফৰ্টিছ এস্কৰ্টছ হাৰ্ট ইনষ্টিটিউটৰ জ্যেষ্ঠ শিশু আৰু ক্লিনিকেল চাইক’লজিষ্ট তথা হেপিনেছ ষ্টুডিঅ’ৰ প্ৰতিষ্ঠাপক ডাঃ ভৱনা বৰ্মীয়ে বিশ্বাস কৰে যে যিকোনো সম্পৰ্কত বিশ্বাসঘাটকতা যোগাযোগৰ ব্যৱধানৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব পাৰে। হয়, এজন ব্যক্তিৰ ব্যক্তিত্ব এনেকুৱা হোৱাটো একেবাৰে সম্ভৱ যে তেওঁ কোনো এজন সংগীৰ পৰা সন্তুষ্টি নাপায়, কিন্তু বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে ইয়াৰ কাৰণ হৈছে এক অকাৰ্যকৰী বৈবাহিক সম্পৰ্ক।

ডাঃ নিষ্ঠা নাৰুলা

ডাঃ নিষ্ঠাই কয়, “আধুনিক দিনৰ সম্পৰ্কবোৰক অলপ সুক্ষ্মভাৱে চোৱাৰ প্ৰয়োজন। অবিশ্বাস বহু পৰিমাণে সাধাৰণীকৃত হৈ পৰিছে। প্ৰতাৰণাত বহু কাৰক থাকিব পাৰে, কিন্তু ইয়াক কোনো এটা লিংগৰ সৈতে জড়িত কৰিব নোৱাৰি।”

সম্পৰ্কত প্ৰতাৰণা কৰাৰ কাৰণ কি?

বাস্তৱত সম্পৰ্কত প্ৰতাৰণা কৰাটো কেৱল শাৰীৰিক নহয়। আৱেগিক প্ৰতাৰণাও আপোনাৰ সংগীক প্ৰতাৰণা কৰাৰ এক উপায়। কিন্তু কি কি কাৰণত আমি আন কাৰোবাক ভাল পাবলৈ আৰম্ভ কৰো?

যোগাযোগৰ অভাৱ

প্ৰথম কাৰণটো হ’ল দীৰ্ঘম্যাদী সম্পৰ্কত কিছু সময়ৰ পিছত যোগাযোগৰ অভাৱ। মানুহে নিজৰ সংগীক আওকাণ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ আন এজন ব্যক্তিৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হোৱাটো একেবাৰে স্বাভাৱিক। ডাঃ নিষ্ঠাই কয়, “যদি আমি নিজৰ মনৰ কথা সঠিকভাৱে প্ৰকাশ কৰিব নোৱাৰো তেন্তে আমি অনুভৱ কৰোঁ যে অবিশ্বাসেই একমাত্ৰ বিকল্প।”

বিৰক্তিৰ বাবে

সম্পৰ্কত একাগ্ৰতা ভংগ কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। একে জীৱন যাপন কৰি সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। ডাঃ ভৱনাৰ মতে, “এনে পৰিস্থিতিত সংগীয়ে অনুভৱ কৰিব পাৰে যে তেওঁ প্ৰয়োজনীয় মৰম আৰু মৰম পোৱা নাই। তেওঁ মোহৰ অভাৱো অনুভৱ কৰিব পাৰে।”

ব্যক্তিত্বৰ অংশ

মনোবিজ্ঞানৰ মতে মানুহৰ ব্যক্তিত্বৰ এনে এটা অংশ থাকিব পাৰে যিয়ে তেওঁলোকক সম্পৰ্কত প্ৰতাৰণা কৰিবলৈ প্ৰেৰণা দিয়ে। একেজন সংগীক লৈ বহুতে বিৰক্ত হয়। তেওঁলোকে জীৱনত দুঃসাহসিক কাম বিচাৰে। তেওঁলোকে ভাবে যে তেওঁলোকে বেলেগ বেলেগ মানুহক লগ কৰি বিভিন্ন কাম চেষ্টা কৰা উচিত। এই কাৰণেই এনে লোকে প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ কথা ভাবে।

পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰিবলৈ ভাল পোৱা

বহু সময়ত এনেকুৱা হয় যে মানুহৰ পৰা বিভিন্ন কথা শুনিলে এনেবোৰ কথাৰ প্ৰতি আমাৰ গ্ৰহণযোগ্যতাও বাঢ়ি যায়। আমাৰ মনটোৱে আমাক পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰে।

শৈশৱৰ যিকোনো অভিজ্ঞতা বা বিকাৰ

ডাক্তৰ ভৱনে কয় যে কিছুমান ক্ষেত্ৰত প্ৰতাৰণা কৰাৰ প্ৰেৰণা শৈশৱৰ আঘাতৰ পৰাই আহে। যদি কোনো ব্যক্তিয়ে সৰুৰে পৰা এই ধৰণৰ আচৰণ দেখি আহিছে, কিবা এটা বিকাৰ হৈছে, বা তেনে বিশ্বাস আছে, তেন্তে প্ৰতাৰণা হ’ব পাৰে।

সম্পৰ্কৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ

বহু সময়ত আমি দীৰ্ঘম্যাদী সম্পৰ্ক হেৰুৱাব নিবিচাৰো, কিন্তু আমি আমাৰ সংগীৰ প্ৰতিও বিৰক্ত অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰোঁ। এনে পৰিস্থিতিত আমি ভাবো যে এটা সৰু প্ৰেমে কোনো ক্ষতি নকৰে। গতিকে তেওঁলোক আন কোনোবা হ্ৰস্বম্যাদী সম্পৰ্কত সোমাই পৰে।

স্বাস্থ্যকৰ ফ্লাৰ্টৰ দৰে একোৱেই নাই…

আজিকালি স্বাস্থ্যসন্মত ফ্লাৰ্ট শব্দটো বহুত ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে যদিও ডাঃ নিষ্ঠাই বিশ্বাস কৰে যে দীৰ্ঘম্যাদী সম্পৰ্কত স্বাস্থ্যসন্মত ফ্লাৰ্টৰ দৰে একোৱেই নাথাকে। ইয়াৰ পৰা বুজা যায় যে আমি আন কাৰোবাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত।

যদি এনেকুৱা কিবা এটা হৈ আছে, তেন্তে আমি আত্মনিৰীক্ষণ কৰাটো প্ৰয়োজন। এনে অনুষ্ঠানত সম্পৰ্কত স্বচ্ছতা সৃষ্টি কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। যদি এনেকুৱা কিবা এটা হৈ আছে তেন্তে পাৰস্পৰিক সমন্বয় হ’ব লাগে। বিশেষজ্ঞৰ পৰাও পৰামৰ্শ ল’ব পাৰে।

( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment