বিবাহিত পুৰুষে কিয় আন মহিলাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয়? ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ জানি লওক।

চাণক্য নীতি: বিয়াৰ কিছু সময়ৰ পাছত বহুবাৰ পুৰুষে আন নাৰীক ভাল পাবলৈ আৰম্ভ কৰে। তেওঁলোকৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু তেওঁলোকৰ লগত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপনৰ কথা ভাবিবলৈ আৰম্ভ কৰে। কিন্তু আপুনি কেতিয়াবা ভাবিছেনে ইয়াৰ কাৰণ কি? সেই চাণক্য নীতিৰ কথা কওঁ

ইয়াত ধৰ্ম, ধন, কৰ্ম, পৰিত্ৰাণ, পৰিয়াল, সম্পৰ্ক, মৰ্যাদা, সমাজ, সম্পৰ্ক, দেশ আৰু জগতৰ লগত জড়িত নীতিসমূহৰ ব্যাখ্যা কৰা হৈছে। চাণক্য নীতিত আচাৰ্য চাণক্যই স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্কৰ ওপৰতো নীতি দাঙি ধৰিছে।

বাৰু, সকলোৱে জানে যে পুৰুষ-মহিলা ইজনে সিজনৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয় আৰু এইটোও স্বাভাৱিক। ভুলটো তেতিয়াই হয় যেতিয়া আকৰ্ষণ প্ৰশংসাৰ বাহিৰলৈ গৈ ভুল সম্পৰ্কলৈ পৰিণত হয়।

এনে হ’লে বিবাহিত জীৱনও নষ্ট হ’ব পাৰে। বৈবাহিক বহিৰ্ভূত সম্পৰ্ক সদায় ভুল বুলি গণ্য কৰা হৈছে। ইয়াত সেইবোৰ কাৰণৰ বিষয়ে জনাওক যিবোৰে স্বামীক আন এগৰাকী মহিলাৰ বাবে পত্নীৰ পৰা আঁতৰি থাকে।

কম বয়সতে বিয়া হোৱাৰ কাৰণ

কম বয়সতে বিয়া পাতি পতি-পত্নীৰ সম্পৰ্ক বেয়া। কম বয়সতে এজন ব্যক্তি নিজৰ কেৰিয়াৰৰ প্ৰতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হৈ পৰে। এই বয়সত বুদ্ধিমত্তাও কমি যায়। এই বয়সত কেৰিয়াৰৰ প্ৰতি ইমানেই চিন্তা যে আন কোনো কথাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়া নহয়। সময়ৰ লগে লগে যেতিয়া জীৱনত স্থবিৰতা থাকে আৰু কেৰিয়াৰ মসৃণ হৈ থাকে, তেতিয়া এজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ ইচ্ছাৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ে। এনে পৰিস্থিতিত অতিৰিক্ত বৈবাহিক সম্পৰ্কৰ আশংকা বাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে।

স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্কত শাৰীৰিক সন্তুষ্টিও গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। ইয়াৰ অভাৱৰ বাবে দুয়োৰে মাজত আকৰ্ষণ কমিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিতো অতিৰিক্ত বৈবাহিক প্ৰেমৰ দিশত পদক্ষেপ আৰম্ভ হয়।

সম্পৰ্কত বিশ্বাস গুৰুত্বপূৰ্ণ

কিছুমান মানুহে পত্নী জীয়াই থকাৰ সময়ত বিবাহ বহিৰ্ভূত সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাটো ঠিকেই বুলি গণ্য কৰে। এনে পৰিস্থিতিত স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্কত বিশ্বাসৰ ভূমিকা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। বিশ্বাস থাকিলে দুয়োজনেই ইজনে সিজনৰ প্ৰতি সৎ হ’ব।

পত্নীৰ প্ৰতি মোহ

বিবাহিত জীৱনত বহু সময়ত দেখা যায় যে সংগীয়ে বেয়া অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত মানুহে আন নাৰী বা পুৰুষক বেছি ভাল পাবলৈ আৰম্ভ কৰে। ইয়াত স্বামী বা পত্নী দুয়োজনে ইজনে সিজনৰ যত্ন লোৱাত গুৰুত্ব দিব লাগে। যাতে সেই প্ৰেম চিৰদিন স্থায়ী হয়।

সন্তানৰ পিছত সম্পৰ্কই পাৰ্থক্য আনিব পাৰে

বিবাহিত জীৱনত প্ৰেমৰ তীব্ৰতা পিতৃ-মাতৃ নহোৱালৈকে থাকে। দেখা গৈছে যে সন্তান জন্মৰ পিছত পুৰুষে পত্নীৰ পৰা আঁতৰি যাবলৈ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ আঁৰত দিয়া কাৰণটো হ’ল পত্নীয়ে সন্তানৰ সলনি স্বামীক কম গুৰুত্ব দিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment