ক’লা ৰং টোক কিয় নেতিবাচকতাৰ প্ৰতীক বুলি কোৱা হয়? শাস্ত্ৰৰ পৰা জানি লওক ইয়াৰ গুৰুত্ব

Why does the black colour have negative connections: প্ৰায়ে আপুনি নিশ্চয় ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে কোৱা শুনিছে যে কোনো শুভ কামত ক’লা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধিব নালাগে। এইটো ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়। ইয়াক অশুভতাৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। যিকোনো ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত ক’লা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধাটো নিষিদ্ধ বুলি গণ্য কৰা হয়, কিন্তু কুচক্ষীৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আমি ক’লা ৰঙৰ সূতা পিন্ধো। এতিয়া প্ৰশ্ন হয় ক’লা ৰং কিয় ঋণাত্মক বুলি গণ্য কৰা হয়। এই লেখাটোত জ্যোতিষী পণ্ডিত অৰবিন্দ ত্ৰিপাঠীৰ পৰা বিতংভাৱে জানো আহক।

ক’লা ৰং শনিদেৱৰ লগত সম্পৰ্কিত

কৰ্মৰ দাতা শনি দেৱৰ ৰং ক’লা। ক’লা ৰঙে ইংগিত দিয়ে যে তেওঁ কাৰো প্ৰতি আংশিক নহয়। সকলোৰে লগত একে ব্যৱহাৰ কৰে। শনিদেৱকো বৰ খঙাল বুলি গণ্য কৰা হয়। সেইবাবেই ক’লা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধিব নালাগে বুলি কোৱা হয়। ইয়াৰ ফলত ঋণাত্মক শক্তিৰ প্ৰবাহ বৃদ্ধি পায়।

মাতৃ কালিৰ লগত ক’লা ৰঙৰ সম্পৰ্ক

ক’লা ৰঙেও মাতৃ কালীক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। নৱ দুৰ্গাৰ ৭ম ৰূপ মা কালিৰ। তাইক ইমানেই শক্তিশালী বুলি গণ্য কৰা হয় যে তাইৰ খঙেৰে সকলোকে জ্বলাই ছাই কৰি পেলাব পাৰে। সেয়ে তেওঁৰ ক্ৰোধ শান্ত কৰিবলৈ ভগৱান শিৱ তেওঁৰ ভৰিৰ তললৈ আহিব লগা হৈছিল। বিশ্বাস কৰা হয় যে কালি মাৰ প্ৰভাৱৰ বাবে অমাৱস্যাৰ নিশা অন্ধকাৰৰ প্ৰাধান্য থাকে। তাই সকলো ৰং কাঢ়ি লৈ ​​যায়।

শালীগ্ৰামৰ লগত ক’লা ৰঙৰ সম্পৰ্ক

হিন্দু ধৰ্মত ভগৱান বিষ্ণুৰ ৰূপ প্ৰচলিত। এইবোৰৰ বিভিন্ন প্ৰতিমূৰ্তিও দেখা যাব যদিও শালিগ্ৰাম শিলৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে বুলি বিবেচিত হৈছে। এইটো শাস্ত্ৰত অতি শুভ। শালীগ্ৰাম পূজা কৰিলে ঘৰখন নেতিবাচক শক্তিৰ পৰা আঁতৰত থাকে।

ক’লা ৰং অশুভতাৰ প্ৰতীক।

ক’লা ৰংক অশুভতাৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। ক’লা ৰঙে নেতিবাচক শক্তিৰ অধিক প্ৰভাৱ পেলায় আৰু ব্যক্তিজনৰ ওপৰত ইয়াৰ প্ৰভাৱ দ্ৰুত হয়। যাৰ বাবে ব্যক্তিজনৰ জীৱনত বহু ধৰণৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। সেয়েহে শুভ কামত ক’লা ৰং পিন্ধাটো নিষিদ্ধ বুলি বিবেচিত হৈছে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment