শাস্ত্ৰ মতে উলংগ শুই থকাটো কিয় নিষিদ্ধ?

আমাৰ শাস্ত্ৰত বহুতো নিয়ম বনোৱা হৈছে যিবোৰ আমি পালন কৰাটো প্ৰয়োজনীয় বুলি অনুভৱ কৰোঁ। যিদৰে খাদ্য খোৱাৰ নিয়ম প্ৰণয়ন কৰা হৈছে, একেদৰে টোপনিৰ ক্ষেত্ৰতো এনে বহু কথা উল্লেখ কৰা হৈছে যিবোৰ মানি চলাটো প্ৰয়োজনীয় বুলি বিবেচিত হৈছে।

কোৱা হয় যে টোপনিৰ কিছুমান নিয়ম মানি চলিলে ভাল টোপনি পোৱাই নহয় আপোনাৰ মানসিক অৱস্থাও ভাল হৈ থাকে। শাস্ত্ৰত শুই থকাৰ দিশ উল্লেখ কৰা হৈছে যদিও কিছুমান কামো আছে যিবোৰ নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। তেনে এক নিয়ম হ’ল শাস্ত্ৰত উলংগ শুই থকা নিষেধাজ্ঞা। শাস্ত্ৰৰ মতে কাপোৰ নোহোৱাকৈ শুলে আপোনাৰ বাবে বহুতো অসুবিধা হ’ব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। টোপনিৰ অভাৱৰ পৰা আৰম্ভ কৰি টোপনি নোহোৱালৈকে জ্যোতিষৰ লগত জড়িত বহুতো অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। জ্যোতিষী ড° আৰতি দহিয়া জীৰ পৰা জনাওক কিয় শাস্ত্ৰত উল্লেখ আছে যে কেতিয়াও কাপোৰ নোহোৱাকৈ শুব নালাগে।

জ্যোতিষত উলংগ হৈ শুই থকাটো অশুভ

বিষ্ণু পুৰাণৰ মতে সকলো বস্তুৰ কিছু গুৰুত্ব আছে। উলংগ হৈ আমাৰ দৈনন্দিন কাম-কাজৰ লগত জড়িত বহু কাম কৰিব নালাগে বুলি শাস্ত্ৰত উল্লেখ আছে। জ্যোতিষত উলংগ হৈ এইবোৰ কাম কৰাটো অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

ইয়াৰে এটা হ’ল শুই থকাৰ সময়ত কাপোৰ পিন্ধা নহয়। আচলতে এইটোক শাস্ত্ৰ অনুযায়ী অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। একেদৰে উলংগ হৈ শুই থকাটোও অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ দ্বাৰা চন্দ্ৰ দেৱতাক অপমান কৰা হয়।

দেউতাৰ খং উঠিব পাৰে

বিশ্বাস কৰা হয় যে পূৰ্বপুৰুষসকলে নিশা আত্মীয়ক চাবলৈ আহে আৰু তেওঁলোকক এনে অৱস্থাত দেখি তেওঁলোকে দুখ অনুভৱ কৰে। এনে অৱস্থাত আপুনি আপোনাৰ পূৰ্বপুৰুষৰ আশীৰ্বাদৰ পৰা বঞ্চিত হয় আৰু তেওঁলোকে আপোনাক আশীৰ্বাদ নিদিয়াকৈ আঁতৰি যায়।

কেৱল এয়াই নহয়, এনেদৰে শুই থাকিলেও আপোনাৰ বাবে পিতৰা দোষৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ ঘৰত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও যদি আপুনি ৰাতি উলংগ হৈ শুই থাকে তেন্তে সকলো নেতিবাচক শক্তিয়ে আপোনাক আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিব পাৰে।

ইয়াক অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু লগতে আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ বাবেও ভাল বুলি প্ৰমাণিত নহয়। কেৱল এয়াই নহয়, শুই থকাৰ উপৰিও পূজা আৰু গা ধোৱাও কেতিয়াও উলংগ হৈ কৰিব নালাগে।

দেৱতাক অপমান কৰা

বস্ত্ৰ নোহোৱাকৈ শুই থাকিলে দেৱতাক অপমান কৰাৰ নিচিনা বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। আমি শুই থাকোঁতে দুৱাৰ-খিৰিকী বন্ধ হ’লেও দেৱতাৰ চকু আমাৰ ওপৰত থাকে। গতিকে উলংগ হৈ শুই থকাটো দেৱতাক অপমান কৰাৰ দৰে বুলি গণ্য কৰা হয়।

ৰাহুৰ খং উঠিব পাৰে

বিশ্বাস কৰা হয় যে ৰাহু বিচনাত বাস কৰে আৰু ই এটা ছাঁয়া গ্ৰহ যিটো সদায় সুখী কৰি ৰাখিব লাগে অন্যথা ঘৰত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এই কাৰণে মানুহে ৰাহুক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। শুই থকাৰ সময়ত যদি কিছুমান নিয়ম মানি নচলে তেতিয়া ই ৰাহুক খং কৰিব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

ইয়াৰে এটা নিয়ম হ’ল উলংগ হৈ শুব নালাগে। সেইবাবেই সদায় ভালকৈ শুব লাগে আৰু উলংগ শুব নালাগে, যাতে ৰাহুৰ ক্ৰোধৰ পৰা হাত সাৰিব পাৰে।

বিজ্ঞানে কি কয়

বিশ্বাস কৰা হয় যে যেতিয়া আপুনি শুই থাকে তেতিয়া আপোনাৰ শৰীৰৰ উষ্ণতা স্বাভাৱিকতকৈ বৃদ্ধি পায়। এনে পৰিস্থিতিত যদি কোঠাটোৰ উষ্ণতা ঠাণ্ডা হয় আৰু আপুনি উলংগ হৈ শুই থাকে, তেন্তে ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বহু দিশত ক্ষতি কৰিব পাৰে।

গতিকে শৰীৰ আৰু কোঠাৰ উষ্ণতাৰ ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰিবলৈ কেৱল কাপোৰ পিন্ধি শুই থকাটো ভাল। আনহাতে কাপোৰৰ লগত শুই থাকিলে তেতিয়া শৰীৰৰ পৰা ওলোৱা ঘাম কাপোৰত শুকাই যায় আৰু শৰীৰৰ কোনো ক্ষতি নহয়। উলংগ হৈ শুই থকাটো শাস্ত্ৰ আৰু বিজ্ঞান দুয়োটা দিশতে ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়। গতিকে কেৱল কাপোৰ পিন্ধি শুই থাকিলে ভাল হ’ব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment