সম্পৰ্ক সফল কৰিবলৈ কিয় গুৰুত্বপূৰ্ণ শাৰীৰিক আৰু আৱেগিক ঘনিষ্ঠতা? সম্পৰ্কত কেনেকৈ গঢ়িব পাৰি আৱেগিক ঘনিষ্ঠতা

Emotional and physical intimacy: প্ৰেম আৰু বিশ্বাস পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ সত্য। এই দুটা বস্তুৰ যোগেদিও সম্পৰ্কৰ সূতা বজাই ৰখা হয়। যদি কোনো সম্পৰ্কত আস্থা নাথাকে তেন্তে প্ৰেম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে তাত কমিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এইটোৱেই হৈছে সম্পৰ্ক দুৰ্বল আৰু অন্ত পৰাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণ। একেদৰে প্ৰেম বজাই ৰাখিবলৈ আৱেগিক আৰু শাৰীৰিকভাৱেও সংযুক্ত হোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

যদি দম্পতীৰ মাজত কোনো শাৰীৰিক সংযোগ নাথাকে, তেন্তে ইজনে সিজনৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ মোহ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে কমিবলৈ আৰম্ভ কৰে। একে সময়তে সম্পৰ্কত আৱেগিক সংযোগৰ অভাৱে কাজিয়া বাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু দূৰত্বৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। আহক আমি এই বিষয়টো বিতংভাৱে বুজি পাওঁ আৰু জানো যে সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ শাৰীৰিক আৰু আৱেগিক ঘনিষ্ঠতা কিয় প্ৰয়োজনীয়।

সম্পৰ্কত শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ কিয় প্ৰয়োজন

সম্পৰ্কত শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। বেছিভাগ মানুহৰে বাবে এইটো হয়তো সন্তুষ্ট হোৱাৰ আৰু তেওঁলোকৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাৰ কাৰণ হ’ব পাৰে, কিন্তু অন্তৰংগ হ’বলৈ আৱেগিক সংযোগৰো প্ৰয়োজন। যৌনতাৰ জৰিয়তে শাৰীৰিক সুখ আৰু সন্তুষ্টি লাভ কৰিব পাৰি, কিন্তু অন্তৰংগতাত সংগীসকলৰ ইজনে সিজনৰ ওপৰত আস্থা থকাটো প্ৰয়োজনীয়। সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতাৰ অভাৱে খিংখিঙীয়া, সম্পৰ্কত বিভাজন, কাজিয়া আৰু দূৰত্ব বৃদ্ধিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবেই অবৈধ সম্পৰ্ক আৰম্ভ হোৱাৰ দৰে গোচৰো দেখা যায়।

সম্পৰ্কত আৱেগিক ঘনিষ্ঠতাৰ কিয় প্ৰয়োজন

সুস্থ আৰু পৰিপক্ক সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ আৱেগিক ঘনিষ্ঠতা অতি প্ৰয়োজনীয় বুলি বিবেচিত হয়। যদি দম্পতীহালে ইজনে সিজনৰ লগত মুকলিকৈ কথা পাতিব নোৱাৰে, তেন্তে ই সম্পৰ্কত দূৰত্বৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। সুস্থ সম্পৰ্কৰ চিহ্ন হ’ল নিজৰ মতামত মুকলিকৈ ইজনে সিজনৰ আগত প্ৰকাশ কৰিব পৰাটো। আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক বুজিব লাগে আৰু প্ৰতিটো খোজতে আপোনাক সহায় কৰিব লাগে। যদি সম্পৰ্কটোত শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা থাকে তেন্তে আৱেগিক ঘনিষ্ঠতাও থকাটো প্ৰয়োজনীয় নহয়। কিন্তু সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ দুয়োৰে মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

সম্পৰ্কত আৱেগিক ঘনিষ্ঠতা কেনেকৈ গঢ়িব পাৰি

নিজক খোলক

সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ মুকলিকৈ কথা পতাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। আপোনাৰ সংগীৰ বাবে সম্পৰ্কত আৰাম বজাই ৰাখক, যাতে তেওঁ আপোনাৰ লগত মুকলিকৈ কথা পাতিব পাৰে।

বিশ্বাস ৰাখক

বিশ্বাস প্ৰতিটো সম্পৰ্কৰ ঢাল, যিয়ে সেই সম্পৰ্ক বজাই ৰখাত সহায় কৰে। সম্পৰ্কত বিশ্বাস বজাই ৰখাটো কেৱল এটা প্ৰয়োজনীয়তাই নহয়, ই এক দায়িত্বও। যদি আপুনি কাৰোবাৰ লগত জীৱনটো কটাবলৈ সিদ্ধান্ত লৈছে, তেন্তে তেওঁলোকৰ আস্থা বজাই ৰখাটোৱেই আপোনাৰ প্ৰথম দায়িত্ব হ’ব লাগে।

ইজনে সিজনক বুজক

প্ৰতিটো দম্পতীৰ মাজত কিছুমান অস্বাভাৱিকতা থাকে, যিয়ে সেই সম্পৰ্ক বজাই ৰাখে। আপোনাৰ সংগীৰ ইচ্ছা আপোনাৰতকৈ অলপ বেলেগ হ’ব পাৰে, কিন্তু ইজনে সিজনক সম্পূৰ্ণৰূপে গ্ৰহণ কৰি সম্পৰ্কটো পৰিচালনা কৰিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে দুয়োৰে বাবে ইজনে সিজনক বুজি পোৱা আৰু গ্ৰহণ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment