হনুমান জীক কিয় বজৰংগবলী বুলি কোৱা হয়, তাৰ লগত জড়িত পৌৰাণিক কাহিনীৰ জানক..

মঙলবাৰটো ভগৱান হনুমানক উৎসৰ্গা কৰা হৈছে। এই দিনটোত হনুমানজীক পূজা কৰি আপোনাৰ সকলো কামনা পূৰণ হয়। বহুতে হনুমানজীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ব্ৰত ৰাখে। ইয়াৰ বাহিৰেও জ্যোতিষত বিশেষ প্ৰতিকাৰৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে। এই প্ৰতিকাৰবোৰ কৰিলে ৰাশিফলত মংগল দোষৰ প্ৰভাৱ কমি যায়। হনুমান জীক সংকান্তমোচন বুলিও জনা যায়। কাৰণ তেওঁ সদায় নিজৰ ভক্তৰ দুখ দূৰ কৰে। শক্তি আৰু বুদ্ধিৰ দেৱতা হনুমান জীক বজৰংগবলী বুলিও কোৱা হয়। কিন্তু ইয়াৰ আঁৰৰ পৌৰাণিক কাহিনীৰ বিষয়ে জানেনে?

হনুমান জীক বজৰংগবলী বুলি কোৱা হয়। ইয়াৰ আঁৰত দুটা বিশ্বাস আছে। প্ৰথম বিশ্বাস অনুসৰি বজৰংবলী অতি শক্তিশালী। তেওঁৰ শৰীৰ ব্ৰজৰ দৰে, সেয়েহে তেওঁক বজৰংগবলী বুলি কোৱা হয়। আন এক বিশ্বাস অনুসৰি হনুমান জীয়ে শ্ৰী ৰামক সুখী কৰি ৰাখিবলৈ তেওঁৰ শৰীৰত চিৰঙ্ক লগাইছিল, যাৰ বাবে তেওঁৰ নাম বজৰংগবলী ৰখা হৈছিল। এই বিশ্বাসৰ লগত জড়িত পৌৰাণিক কাহিনীৰ বিষয়ে জনা যাওক। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

এবাৰ মা সীতাই ভাৰমিলিয়ন লগাই আছিল। তেতিয়া হনুমানজীয়ে সুধিলে মা, কপালত ভাৰমিলিয়ন লগাই কিয়? ইয়াৰ উত্তৰত মাতৃ সীতাই কয় যে তেওঁ স্বামী শ্ৰীৰামৰ দীৰ্ঘায়ু আৰু সুস্বাস্থ্যৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰে। শাস্ত্ৰত ভাৰমিলিয়নৰ গুৰুত্বৰ কথাও উল্লেখ কৰা হৈছে। হিন্দু ধৰ্মৰ মতে, কপালত ভেৰ্মিলন লগোৱা বিবাহিত মহিলাগৰাকীৰ স্বামীৰ আয়ুস আৰু সুস্বাস্থ্য।

মা সীতাৰ কথা শুনি বজৰংবলিয়ে ভাবে যে ভাৰমিলিয়ন লগালে ইমান উপকাৰ পোৱা যায়, গতিকে গোটেই শৰীৰত ভাৰমিলিয়ন লগাব। ইয়াৰ লগে লগে ভগৱান ৰাম অমৰ হৈ পৰিব। এই কথা ভাবি হনুমান জীয়ে গোটেই শৰীৰত ভাৰমিলিয়ন লগায়। ভগৱান ৰামে হনুমান জীক দেখিলে তেওঁৰ ভক্তিত বৰ সন্তুষ্ট হয়। ভগৱান ৰামে কয় যে আপুনি বজৰংগবলী নামেৰে পৰিচিত হ’ব। বজৰংবলীত বজৰং মানে কেশৰ আৰু বালি মানে শক্তিশালী। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

(Disclaimer: এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment