ৰাতিপুৱা খালী পেটত কিয় খাব লাগে পানী ? ইয়াৰ বহু উপকাৰিতা সমূহ জানক..

খালী পেটত কিয় পানী খাব লাগেঃ পানীয়ে শৰীৰত ইন্ধন হিচাপে কাম কৰাই নহয় আমাৰ শৰীৰকো সুস্থ কৰি ৰাখে, সেইবাবেই কোৱা হয় যে পানীয়েই জীৱন। কিন্তু আপুনি জানেনে যে খোৱাপানীৰ ক্ষেত্ৰতো কিছুমান নিয়ম আছে।

আমাৰ শৰীৰ সুস্থ হৈ থাকিবলৈ পানী অতি প্ৰয়োজনীয়। বিশেষকৈ ৰাতিপুৱা খালী পেটত পানী খোৱাটো উপকাৰী। ইয়াৰ ফলত হজম শক্তি উন্নত হয় আৰু শৰীৰৰ পৰা বিষাক্ত পদাৰ্থ আঁতৰ হয়। শৰীৰৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি পায়। ইয়াৰ উপৰিও দাগ বা বলিৰেখাৰ সমস্যা নাইকিয়া হৈ ছালখন জিলিকি উঠে। পানীয়ে কেৱল শৰীৰত ইন্ধন হিচাপে কাম কৰাই নহয় আমাৰ শৰীৰক সুস্থ কৰি ৰাখে, সেইবাবেই কোৱা হয় যে পানী হৈছে জীৱন। কিন্তু আপুনি জানেনে যে খোৱাপানীৰ ক্ষেত্ৰতো কিছুমান নিয়ম আছে। ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত উপযুক্ত পৰিমাণৰ পানী খালে ইয়াৰ বহু উপকাৰ পোৱা যায়।

কিমান পানী খাব লাগে?

প্ৰথম অৱস্থাত ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে আৰু দাঁত ব্ৰাছ কৰাৰ আগতে কমেও ৬৫০ মিলিলিটাৰ অৰ্থাৎ তিনি গিলাচ পানী খাব লাগে। ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত যেতিয়া আপোনাৰ শৰীৰে পানী খোৱাৰ অভ্যাস কৰে, তেতিয়া লাহে লাহে পানীৰ পৰিমাণ এক লিটাৰলৈ বৃদ্ধি কৰক। যদি আপুনি খালী পেটত গৰম পানী খায় তেন্তে ইয়াতকৈ ভাল একোৱেই নাই। ই আপোনাৰ হজম শক্তি উন্নত কৰে আৰু বিপাকীয় ক্ৰিয়া বৃদ্ধি কৰে। গৰম পানীয়ে পাচনতন্ত্ৰ সক্ৰিয় কৰে, যিয়ে পুষ্টিকৰ উপাদানসমূহ ভাঙি পেলোৱাত সহায় কৰে। ৰাতিপুৱা পানী খোৱাৰ অধিক উপকাৰিতা জনাৰ আগতে এটা কথা মনত ৰাখিব যে ৰাতিপুৱা পানী খোৱাৰ মাত্ৰ ৪৫ মিনিটৰ পিছত ব্ৰেকফাষ্ট কৰক।

ৰাতিপুৱা খালী পেটত পানী খোৱাৰ উপকাৰিতা

বিপাকীয় ক্ৰিয়া বৃদ্ধি কৰে

ৰাতিপুৱা কোনো বস্তু নোখোৱাৰ আগত ৰাতিপুৱা পানী খালে শৰীৰৰ প্ৰাকৃতিক তন্ত্ৰ সক্ৰিয় হয়, যাৰ ফলত বিপাকীয় ক্ৰিয়া বৃদ্ধি পায়। ইয়াৰ ফলত হজম শক্তি উন্নত হয় আৰু পুষ্টিকৰ উপাদানসমূহ ভাঙি পেলোৱাত সহায় কৰে। খালী পেটত পানী খালে শক্তিৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি পায় আৰু গোটেই দিনটো ভাল হয়।

শৰীৰত পানীৰ অভাৱ দূৰ কৰে

ৰাতি শুই থকাৰ সময়ত প্ৰায় সাত-আঠ ঘণ্টা পানী নোহোৱাকৈ থাকে। এই সময়ছোৱাত শৰীৰত উশাহ-নিশাহ, ঘাম ওলোৱা আৰু অন্যান্য শাৰীৰিক প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে পানীৰ প্ৰয়োজন হয়। ৰাতিপুৱা পানী খালে শৰীৰত পানীৰ অভাৱ নাইকিয়া হয় আৰু শৰীৰে সঠিকভাৱে কাম কৰে।

মগজুক চোকা কৰে

ৰাতিপুৱা খালী পেটত পানী খালে মগজুলৈ অক্সিজেনৰ যোগান ভাল হয়। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ মগজুৰ কাৰ্য্যক্ষমতাত প্ৰভাৱ পৰে। গোটেই দিনটো মগজু সতেজ আৰু সক্ৰিয় কৰি ৰাখিবলৈ পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ পানী খোৱাটো জৰুৰী।

শৰীৰক বিষমুক্ত কৰে

ৰাতিপুৱা খালী পেটত পানী খালে শৰীৰত জমা হোৱা পেলনীয়া সামগ্ৰী আৰু বিষাক্ত পদাৰ্থ ৰাতিটোৰ ভিতৰতে বাহিৰলৈ ওলাই যোৱাত সহায় কৰে। পানী খোৱাৰ ফলত প্ৰস্ৰাৱৰ জৰিয়তে শৰীৰৰ পৰা বিষাক্ত পদাৰ্থ ওলাই আহে, যাৰ ফলত যকৃত আৰু বৃক্কৰ ওপৰত চাপ কমি যায় আৰু তেওঁলোকৰ কাম সহজ হৈ পৰে।

জিলিকি থকা ছাল

জিলিকি থকা আৰু সুস্থ ছালৰ বাবে পৰ্যাপ্ত পৰিমাণে পানী খোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। ৰাতিপুৱা পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ পানী খালে ছালত আৰ্দ্ৰতা পোৱা যায়। ছাল শুকান নহয়, বলিৰেখা কমি যায় আৰু ছালখন জিলিকি উঠে। ইয়াৰ লগতে ৰাতিপুৱা পানী খালে শৰীৰৰ বিষমুক্ত হয়। হাইড্ৰেটেড হৈ থাকিলে শৰীৰৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে, যিয়ে সংক্ৰমণ আৰু ৰোগৰ পৰা ৰক্ষা কৰে।

খোৱাপানীৰ বাবে টিপছ

যদি আপুনি ৰাতিপুৱা সাধাৰণ পানী ভাল নাপায় তেন্তে শসা আৰু বতৰৰ ফলৰ সৈতে নাৰিকল পানী, বনৌষধি চাহ বা ডিটক্স পানী খাব পাৰে। গৰম পানীত চেপি লোৱা নেমু সেৱন কৰিলেও বিপাকীয় ক্ৰিয়া বৃদ্ধি পায় আৰু ওজন কমোৱাত সহায় কৰে। দৈনিক পানী খোৱাৰ অভ্যাস গঢ়ি তোলক। ইয়াৰ ফলত আপুনি সুস্থ আৰু সতেজ অনুভৱ কৰিব। সকলোৰে শৰীৰৰ প্ৰয়োজন বেলেগ বেলেগ হ’ব পাৰে। এই কাৰণে শৰীৰৰ প্ৰয়োজন অনুযায়ী পানী খাব লাগে।

(অস্বীকাৰ: পৰামৰ্শকে ধৰি এই বিষয়বস্তুৱে কেৱল সাধাৰণ তথ্যহে প্ৰদান কৰে। ই কোনো কাৰণতে যোগ্য চিকিৎসা মতামতৰ বিকল্প নহয়। অধিক বিৱৰণৰ বাবে সদায় বিশেষজ্ঞ বা আপোনাৰ চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক। এই তথ্যৰ বাবে এনডিটিভিয়ে দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। কৰে।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment