ঘৰত সোমাওঁতে কিয় জোতা-চপ্পল খুলিব লাগে?

ভাৰতীয় সংস্কৃতিত বিশ্বাস আছে যে যদি আমি বাহিৰৰ পৰা আহিছো তেন্তে ঘৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত ঘৰৰ বাহিৰত জোতা-চপ্পল খুলিব লাগে।

ভাৰতীয় সংস্কৃতিত বিশ্বাস আছে যে যদি আমি বাহিৰৰ পৰা আহিছো তেন্তে ঘৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত ঘৰৰ বাহিৰত জোতা-চপ্পল খুলিব লাগে। আচলতে ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণটো হ’ল ঘৰৰ ভিতৰলৈ বাহিৰৰ জোতা-চপ্পল আনিলে ঘৰখন লেতেৰা হৈ পৰে। এনে পৰিস্থিতিত ঘৰখন পৰিষ্কাৰ কৰি ৰখাৰ বাবে এই কাম কৰিব লাগে যদিও ইয়াৰ আঁৰত জ্যোতিষীয় যুক্তিও আছে। জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটছৰ পৰা এই বিষয়ে বিতংভাৱে জনাওক।

জোতা-চপ্পল লৈ ঘৰত কিয় সোমাব নালাগে?

জ্যোতিষৰ মতে জোতা আৰু চপ্পল শনিদেৱৰ সম্পৰ্ক বুলি ধৰা হয়। জ্যোতিষতো বৰ্ণিত হৈছে যে শনি ঘৰলৈ অহাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয় কিন্তু বিদায়ী শনিয়ে ঘৰৰ কষ্টবোৰ নিজৰ লগত লৈ ঘৰত সুখ এৰি থৈ যায়।

ঘৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত জোতা বা চপ্পল কঢ়িয়াই নিয়াটোৱে ঘৰত শনিৰ আগমনৰ ইংগিত দিয়ে। একে সময়তে ঘৰৰ বাহিৰত জোতা-চপ্পল খুলি ঘৰৰ ভিতৰলৈ যোৱাটোৱে শনি ঘৰৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ ইংগিত দিয়ে। গতিকে বাহিৰৰ পৰা অহাৰ পিছত সদায় ঘৰৰ বাহিৰত জোতা-চপ্পল খুলিব লাগে।

ইয়াৰ বাহিৰেও জ্যোতিষতো আন এক যুক্তি দিয়া হৈছে। যুক্তিগতভাৱে আমি যেতিয়া বাহিৰৰ পৰা আহিছো তেতিয়া আমাৰ চাৰিওফালে বহুতো ইতিবাচক আৰু নেতিবাচক শক্তি ঘূৰি থাকে। ঘৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত এই শক্তিবোৰো আমাৰ লগত ঘৰৰ ভিতৰলৈ আহি নিজৰ প্ৰভাৱ দেখুৱায়।

এনে পৰিস্থিতিত যদি আমি ঘৰৰ বাহিৰত নেতিবাচক শক্তি বন্ধ কৰিব লগা হয়, তেন্তে তাৰ বাবে আটাইতকৈ সহজ সমাধান হ’ল ঘৰৰ বাহিৰত জোতা-চপ্পল খুলি ঘৰৰ ভিতৰলৈ অহা। কাৰণ আমাৰ শৰীৰৰ সকলো ঋণাত্মক শক্তি কেৱল ভৰিৰ যোগেদি নিৰ্গত হয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment