মন্দিৰত সোমাওতে কিয় ঘণ্টা বজাব লাগে ? ইয়াৰ কাৰণ জানি লওক

মন্দিৰ ঘণ্টা নিয়মঃ বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে মন্দিৰত ঘণ্টা বাজিলে আপোনাৰ জীৱনলৈ ধনাত্মক শক্তি আনে। মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত ঘণ্টা বাজাব লাগে। ইয়াৰ লগতে বাস্তু শাস্ত্ৰত মন্দিৰত ঘণ্টা বজোৱাৰ লগত জড়িত আন এক নিয়ম আছে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে মন্দিৰৰ পৰা ওলাই আহোঁতে ঘণ্টা বাজিব নালাগে। আহক, কাৰণটো জনাওক।

মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ লগে লগে ভক্তসকলে ঘণ্টা বজাই ভগৱানক সম্ভাষণ জনায়। মন্দিৰত ঘণ্টা বজোৱাৰ লগত বহুতো ধৰ্মীয় আৰু আধ্যাত্মিক দিশ জড়িত হৈ আছে, কিন্তু আপুনি জানেনে যে বাস্তু শাস্ত্ৰতো মন্দিৰৰ ঘণ্টাৰ জৰিয়তে বহু নিয়মৰ ব্যাখ্যা কৰা হৈছে। বাস্তু শাস্ত্ৰত মন্দিৰৰ ঘণ্টাটো ধনাত্মক শক্তিৰ সৈতে জড়িত হোৱা দেখা যায়। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে মন্দিৰৰ ঘণ্টা ধনাত্মক শক্তিৰ প্ৰতীক। বেছিভাগ মানুহেই জানে যে মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত ঘণ্টাটো বজাব লাগে, কিন্তু মন্দিৰৰ পৰা ওলাই আহোঁতে বেছিভাগ মানুহেই ভাবি থাকে যে তেওঁলোকে ওলাই যোৱাৰ সময়তো ঘণ্টা বজাব লাগে নেকি? ইয়াৰ লগত জড়িত বহু কথা বাস্তু শাস্ত্ৰত উল্লেখ কৰা হৈছে। আহক, আমাক জনাওক-

মন্দিৰত ঘণ্টা বাজিছে কিয়?

শব্দ শক্তিৰ লগত জড়িত বুলি ধৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে যেতিয়াই মন্দিৰৰ ঘণ্টা বাজি উঠে তেতিয়াই ঘণ্টা বাজিতা আৰু ওচৰ-চুবুৰীয়া মানুহলৈ শক্তি সঞ্চাৰিত হয়। একে সময়তে বাস্তু শাস্ত্ৰৰ লগতে স্কন্দপুৰণতো উল্লেখ আছে যে মন্দিৰৰ ঘণ্টা বাজিলে ‘ওম’ ধ্বনিৰ সৈতে মিল থাকে। ‘ওম’ শব্দটো অতি বিশুদ্ধ আৰু ধনাত্মক শক্তিৰ সৈতে জড়িত বুলি ধৰা হয়, সেয়েহে মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত ঘণ্টাটো বজাব লাগে। একে সময়তে ঘণ্টা বাজিৰ এটা বৈজ্ঞানিক দিশো আছে যে মন্দিৰত ঘণ্টা বাজিলে পৰিৱেশত প্ৰবল কম্পনৰ সৃষ্টি হয়, যাৰ ফলত চাৰিওফালৰ বেক্টেৰিয়া আৰু ভাইৰাছ নাশ হয়, সেয়েহে মন্দিৰত ঘণ্টা বাজি উঠে পৰিৱেশ বিশুদ্ধ কৰিবলৈ। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

মন্দিৰৰ পৰা ওলাই আহোঁতে ঘণ্টা বজাব লাগেনে?

এই প্ৰশ্নটোও বহু লোকৰ মনত আহে মন্দিৰৰ পৰা ওলাই আহোঁতে ঘণ্টা বাজিব লাগে নেকি? বহুতে ইজনে সিজনক দেখাৰ পিছত আৰু আনকি মন্দিৰৰ পৰা ওলাই যোৱাৰ সময়তো কাৰণ নাজানি ঘণ্টা বজাই দিয়ে, কিন্তু বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে মন্দিৰৰ পৰা ওলাই আহোঁতে ঘণ্টা বজাব নালাগে কাৰণ ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি মন্দিৰৰ ধনাত্মক শক্তি তাতেই এৰি দিয়ে। সেয়েহে মন্দিৰৰ পৰা ওলাই যোৱাৰ সময়ত কেতিয়াও ঘণ্টা বজাব নালাগে।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment