মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ সময়ত কিয় চকু মুদি থাকে, ইয়াৰ শুদ্ধ নিয়ম আৰু উপকাৰ জানি লওক

হিন্দু ধৰ্মত পূজাৰ সময়ত মন্ত্ৰ জপ কৰা হয়। যাতে মনটোৱে ভগৱানৰ ওপৰত মনোনিৱেশ কৰিব পাৰে। শাস্ত্ৰ বা মন্ত্ৰ অধ্যয়নৰ সময়ত মন্ত্ৰ জপ কৰাটো অতি উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়। মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ নিয়ম আৰু কি কি উপকাৰ আছে সেই বিষয়ে বিতংভাৱে জানক।

আপুনি কেতিয়াবা ভাবিছেনে কিয় কেৱল চকু মুদি মন্ত্ৰ জপ কৰা হয়? হিন্দু ধৰ্মত পূজাৰ সময়ত মন্ত্ৰ জপ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। এজন ব্যক্তিয়ে মন্ত্ৰ জপ কৰে যাতে তেওঁ ঈশ্বৰৰ ধ্যান কৰিব পাৰে।

যদি আমি মন্ত্ৰৰ অৰ্থ বুজি পাওঁ, তেন্তে বৈদিক ৰচনা লিখাৰ সময়ত ব্যৱহাৰ কৰা শ্লোকটোক মন্ত্ৰ বোলা হয়। ঈশ্বৰৰ প্ৰশংসা বা যজ্ঞ আৰু হাৱন পূজা কৰাৰ সময়ত ব্যৱহাৰ কৰা শব্দক মন্ত্ৰ বোলা হয়। মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ কিছুমান বিশেষ নিয়ম আৰু উপকাৰ আছে, যাৰ বিষয়ে আমাক বিতংভাৱে জনাওক।

আমি কিয় চকু মুদি মন্ত্ৰ জপ কৰো?

শাস্ত্ৰৰ মতে যেতিয়া কোনো ব্যক্তিয়ে সকলো দেৱ-দেৱীৰ মন্ত্ৰ জপ কৰে তেতিয়া তেওঁলোকৰ শক্তি ব্যক্তিজনৰ ভিতৰত বিয়পি পৰে। যদি কোনো ব্যক্তিয়ে মুকলি চকুৰে মন্ত্ৰ জপ কৰে তেন্তে তেওঁৰ মনোযোগ বিচলিত হ’ব পাৰে কাৰণ তেওঁৰ চকু ইফালে সিফালে বিচৰণ কৰিব পাৰে। আনহাতে, চকু মুদি মন্ত্ৰ জপ কৰিলে দেৱ-দেৱীৰ ওপৰত সম্পূৰ্ণ একাগ্ৰতা থাকিব। চকু মুদি মন্ত্ৰ জপ কৰি আমি শৰীৰৰ ভিতৰত উপস্থিত ইন্দ্ৰিয়বোৰত মনোনিৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হওঁ। একে সময়তে সকলো ইন্দ্ৰিয়ই ভিতৰৰ পৰা জাগ্ৰত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ নিয়ম

যেতিয়াই মন্ত্ৰ জপ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব, তাৰ আগতে গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ ওম ভূৰভুৱ স্ব তৎসবিতুৰ্বৰেন্যম ভাৰ্গো দেৱশ্য ধীমহি ধীয়ো যো ন প্ৰচোদয়ত জপ কৰিব লাগিব। এইদৰে কৰি মন্ত্ৰ জপ কৰি থাকোঁতে একাগ্ৰতা লাভ কৰে। আপোনালোকক কওঁ যে চকু মেলি মন্ত্ৰ জপ কৰিলে দেৱ-দেৱীৰ শক্তি অনুভৱ কৰিব নোৱাৰি। চকু মুদি মন্ত্ৰ জপ কৰিলে দেৱ-দেৱীৰ শক্তি আৰু তেওঁলোকৰ ঐশ্বৰিক ৰূপ দেখা পোৱা যায়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment