খাদ্য খোৱাৰ পিছত কিয় হয় এলেহুৱা অনুভৱ ? জানক ইয়াৰ কাৰণ

শক্তি আৰু শক্তিৰ বাবে আমি দিনটোত তিনিবাৰকৈ আহাৰ খাওঁ, কিন্তু প্ৰায়ে দেখা যায় যে খাদ্য খোৱাৰ পিছত আমি ভাগৰুৱা, এলেহুৱা আৰু টোপনিৰ অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰোঁ। বিশেষকৈ দুপৰীয়াৰ আহাৰ গ্ৰহণৰ পিছত বহুতে এলেহুৱা অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। বিশেষকৈ কৰ্মৰত লোকৰ বাবে এয়া সমস্যাজনক। এতিয়া প্ৰশ্ন হয় খাদ্য খোৱাৰ পিছত কিয় এলেহুৱা অনুভৱ হয়? এই বিষয়ে স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞ ডাঃ আয়ুষ পাণ্ডেৰ পৰা জনাওক।

খাদ্য খোৱাৰ পিছত কিয় এলেহুৱা অনুভৱ হয়?

বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে প্ৰটিন আৰু কাৰ্বহাইড্ৰেটযুক্ত খাদ্য খোৱা লোকসকলে অধিক এলেহুৱা অনুভৱ কৰে। তেওঁৰ অধিক ভাগৰুৱা অনুভৱ হয়। আচলতে প্ৰটিন সমৃদ্ধ খাদ্যত ট্ৰিপট’ফেন নামৰ এমিনো এচিড থাকে। ই চেৰ’টনিন উৎপাদনত সহায় কৰে। চেৰ’টনিনে মেজাজ শুধৰাই দিয়ে আৰু টোপনিৰ বাবে দায়ী। চেৰ’টনিনে মনক শান্ত কৰে। কাৰ্বহাইড্ৰেটে শৰীৰক ট্ৰিপ্ট’ফেন শোষণ কৰাত সহায় কৰে। এনে পৰিস্থিতিত যদি প্ৰটিন আৰু কাৰ্ব খায় তেন্তে এলাহ আৰু টোপনি নিশ্চিত। বিশেষকৈ ভাত খোৱাসকলে নিশ্চিতভাৱে এলেহুৱা অনুভৱ কৰে। একে সময়তে কিছুমান মানুহে প্ৰয়োজনতকৈ বেছি খাদ্য খায়, ইয়াৰ বাবে তেওঁলোকেও ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰে।

ইয়াৰ উপৰিও প্ৰি-ডায়েবেটিছ বা ডায়েবেটিছ ৰোগত আক্ৰান্ত লোকসকলেও খাদ্য খোৱাৰ পিছত ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰিব পাৰে। কাৰণ তেজত চেনিৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি পায় আৰু শক্তিৰ মাত্ৰা কমিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

এলাহ আৰু টোপনিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ উপায়

  • এবাৰতে বেছিকৈ খোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক।
  • ৰাতি ভালকৈ টোপনি লওক।
  • খোৱাৰ পিছত খোজ কাঢ়িব কৰক। শাৰীৰিকভাৱে সক্ৰিয় হৈ থাকিলে এলাহ আৰু ক্লান্তিৰ পৰা হাত সাৰিব পাৰি।
  • কিছু সূৰ্যৰ পোহৰ লওক। ইয়াৰ বাবে এলাহও কমিবলৈ আৰম্ভ কৰে।
  • দুপৰীয়াৰ আহাৰত উচ্চ আঁহযুক্ত খাদ্য খাব লাগে।
  • কাৰ্ব আৰু অতিৰিক্ত প্ৰটিন পৰিহাৰ কৰক

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment