প্ৰাৰ্থনাৰ সময়ত কিয় ধূপকাঠি জ্বলোৱা হয় জানেনে? জানক কেতিয়া জ্বলাব নালাগে ধূপকাঠি

Astro Tips For Agarbatti: হিন্দু ধৰ্মত নিতৌ ঘৰতে প্ৰাৰ্থনা কৰা হয় আৰু ভগৱানক ধন্যবাদ দিয়া হয়। প্ৰাৰ্থনাৰ সময়ত আমি বহু বস্তু ব্যৱহাৰ কৰো। ফুল, সেন্দুৰ, হালধি ইত্যাদি ভগৱানক আগবঢ়োৱা হয় আৰু ইয়াৰ লগতে প্ৰাৰ্থনাৰ সময়ত ধূপকাঠি জ্বলোৱা হয়। কিন্তু প্ৰাৰ্থনাৰ সময়ত কিয় ধূপকাঠি জ্বলোৱা হয় জানেনে। কোৱা হয় যে প্ৰাৰ্থনাৰ আগত ধূপকাঠি জ্বলোৱাই ভগৱানক সন্তুষ্ট কৰে আৰু পৰিৱেশত ইতিবাচকতা আনে। প্ৰাৰ্থনাৰ সময়ত ধূপকাঠি জ্বলালে কি কি লাভ হয় জানি লওঁক।

  • জ্যোতিষৰ মতে পূজাৰ সময়ত ধূপকাঠি জ্বলালে ধনাত্মক শক্তি আহে যিয়ে ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে।
  • বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে পূজাৰ সময়ত দৈনিক ধূপকাঠি জ্বলোৱাৰ ফলত বাস্তুৰ দোষ দূৰ হয় আৰু ঘৰত সমৃদ্ধি আহে।
  • ঘৰত দৈনিক পূজাৰ সময়ত ধূপকাঠি জ্বলাই ঘৰত থকা বেক্টেৰিয়া ধ্বংস কৰে, যাৰ ফলত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সুস্বাস্থ্য অটুট থাকে। ইয়াৰ উপৰিও ই মানসিক চাপৰ পৰাও উপশম দিয়ে।
  • দৈনিক পূজাৰ সময়ত ধূপকাঠি জ্বলাই দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ আনে। ধূপকাঠিক সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়, ইয়াৰ কাৰণে ঘৰত কেতিয়াও ধন-শস্যৰ অভাৱ নহয়।
  • ঘৰত নিতৌ ধূপকাঠি জ্বলাই দিলে নেতিবাচকতা দূৰ হয় যিয়ে ঘৰৰ পৰিৱেশ উন্নত কৰে আৰু মনক শান্ত কৰি ৰাখে। পৰিয়ালৰ সদস্যই কামত সফলতা লাভ কৰে।

ধূপকাঠি জ্বলোৱাৰ নিয়ম

জ্যোতিষৰ মতে ধূপকাঠি জ্বলোৱাৰ কিছুমান নিয়ম জনাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। দেওবাৰ আৰু মঙলবাৰে ধূপকাঠি জ্বলাব নালাগে বুলি শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে। ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ হ’ল ধূপকাঠি বাঁহৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা হয় আৰু এইকেইদিন বাঁহ জ্বলোৱাটো শুভ নহয়। ইয়াৰ ফলত ঘৰত দৰিদ্ৰতা কঢ়িয়াই অনা হয় আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ মানসিক, শাৰীৰিক আৰু আৰ্থিক সমস্যাৰ সৃষ্টি হয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment