পুৰুষে নিজৰ সংগীক ভাল নাপালেও কিয় সম্পৰ্কত থাকে?

একেলগে থকাটো প্ৰেমৰ পৰা আৰম্ভ হয়, কিন্তু কেতিয়াবা সেই প্ৰেমৰ অন্ত পৰে। কিছুমান মানুহে আগৰ দৰে প্ৰেমৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত নহ’লেও একেলগে থাকিবলৈ বাছি লয়। বহু পুৰুষে নিজৰ যৌথ জীৱন শেষ কৰিব নিবিচাৰে, যদিও তেওঁলোকে অন্তৰ্নিহিতভাৱে ৰুচিহীন সম্পৰ্কৰ বাবে হাঁহাকাৰ কৰি আছে। কেতিয়াবা আৰাম হেৰুৱাৰ ভয়ত, কেতিয়াবা উদ্ভাৱনৰ ভয়ত পুৰণিৰ লগত আঁকোৱালি ল’ব বিচাৰে। অৱশ্যে এই ধৰণৰ দ্বৈত জীৱনৰ আঁৰত আন কিছুমান কাৰণ থাকিব পাৰে। ইয়াৰ কিছুমান কাৰণ উল্লেখ কৰা হ’ল:

১. অভ্যস্ত হওক

কেতিয়াবা পুৰুষে প্ৰেম নাথাকিলেও অভ্যাসৰ স্বাৰ্থত পুৰণি সম্পৰ্কবোৰ ৰাখিব বিচাৰে। সময়ৰ লগে লগে অধিক চিনাকি আৰু আৰামদায়ক হৈ পৰা পুৰণি আৰামদায়ক চুৱেটাৰটোৰ লগত তুলনা কৰিব পাৰি! পুৰুষে আৰাম আৰু সহজতাৰ বৃত্তৰ পৰা ওলাই আহিব নিবিচাৰে।

২. যেতিয়া সংগীজন আকৰ্ষণীয় হয়

শাৰীৰিক আকৰ্ষণ যথেষ্ট শক্তিশালী প্ৰভাৱশালী। এই ক্ষেত্ৰত কোনো আৱেগে সংগীৰ বাবে কাম নকৰিলেও মানুহজনে তেনে সংগীক এৰি যাব নিবিচাৰে, যাৰ মূৰটো দেখিলেই ঘূৰি যায়! আৱেগিক সংযোগ নাথাকিলেও তেওঁলোকে এজন সংগীক ট্ৰফীৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰে। যেতিয়া পুৰুষে বিশ্বাস কৰে যে তেওঁলোকে বৰ্তমানৰ সংগীৰ দৰে শাৰীৰিক আকৰ্ষণ আৰু ব্যক্তিত্বৰ নাৰী কেতিয়াও নাপাব, তেতিয়া প্ৰেম তেওঁলোকৰ বাবে অপ্রাসংগিক হৈ পৰে।

৩. সংগীয়ে ভাল কাৰোবাক বিচাৰি পোৱাৰ ভয়

ভয়ে কেতিয়াবা হঠকাৰীতাৰ ৰূপ ল’ব পাৰে। প্ৰেমত নপৰিলে ভাল কাৰোবাক বিচাৰি পাব বুলি ভয়ত বহু পুৰুষে নিজৰ সংগীক এৰি যাব নিবিচাৰে। অলপ এনেকুৱাই – ভাল নোপোৱা কাম এটাত লাগি থাকক কাৰণ পৰৱৰ্তী কামটো বেয়া হ’ব পাৰে!

৪. পৰিয়ালৰ হেঁচা

পৰিয়ালৰ হেঁচাত বহু পুৰুষে সংগীৰ সৈতে থাকিবলৈ বাধ্য হয়। এজন পুৰুষে হয়তো ভাবিছে, ‘তাই মোৰ বাবে নহয়’, কিন্তু পৰিয়ালৰ হেঁচাত তেওঁ সেই কথা প্ৰকাশ কৰিব নোৱাৰে। পৰিয়ালৰ আশা আৰু ব্যক্তিগত সুখৰ মাজত সংগ্ৰাম।

৫. নিসংগতাৰ ভয়

অবিবাহিত হোৱাৰ চিন্তাটো বহু পুৰুষৰ বাবে ভয়ংকৰ। সন্ধিয়া বা বন্ধৰ দিনত অকলে থকাৰ ভয়ত সংগীক এৰি যাব নিবিচাৰে। তেওঁলোকৰ বাবে এটা নথকাতকৈ ভাল।

৬. নতুনৰ ভয়

বহু পুৰুষে নতুন চিনাকি আৰু প্ৰেম আৰম্ভ কৰাত অসুবিধা পায়। তেওঁলোকে আকৌ অনিশ্চয়তাৰ মাজলৈ যাব নিবিচাৰে। অজ্ঞাত ভৱিষ্যত পুৰুষ-মহিলা উভয়ৰে বাবে ভয়ংকৰ হ’ব পাৰে। গতিকে সংগীজন বাঞ্ছনীয় নহ’লেও বহুতে তেওঁক এৰি যাব নিবিচাৰে।

৭. আদৰ্শ সম্পৰ্কৰ ভাবমূৰ্তি বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰা

প্ৰেমৰ বাবে নহয়, বৰঞ্চ সকলোৰে দৃষ্টিত এক নিখুঁত সম্পৰ্কৰ প্ৰতিচ্ছবি বজাই ৰাখিবলৈ বহুতে বিচ্ছেদৰ পথত খোজ দিব নিবিচাৰে। তেওঁলোকে নিজকে সুখী দম্পতী হিচাপে উপস্থাপন কৰিবলৈ যিকোনো মূল্যতে সম্পৰ্কটো বজাই ৰাখিব বিচাৰে। কাৰণ বিচ্ছেদ মানে ইমান দিনে কোৱা আৰু দেখুওৱা সকলো কথাই মিছা – মানুহে তেনেকৈয়ে ভাবিব!

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment