পুৰুষে কিয় বেছিকৈ বিবাহিত নাৰীৰ প্রেমত পৰে ? প্ৰকাশ পাইছে ইয়াৰ আচল কাৰণ

প্ৰেমে বয়স, জাতি, ধৰ্ম, ৰূপে কোনো ব্যতিক্ৰম মানি নলয়। পুৰুষে নিজতকৈ বয়সীয়াল নাৰীক কিয় ভাল পায় ? এই কথা কেৱল মই কোৱা নাই, বহু গৱেষণাইও এই কথা দাবী কৰে। কেৱল এয়াই নহয়, যদি আমি বিশুদ্ধ কল্পনাৰ কথা কওঁ, তেন্তে বিশ্বাস কৰক বা নকৰক, ভাভি, ভৌজী আদি কীৱৰ্ডৰ সহায়ত বহু ধৰণৰ প্ৰাপ্তবয়স্ক ৱেবছাইটও চলি আছে। সেই বাবে আজি আমি আলোচনা কৰিম পুৰুষে কিয় বেছিকৈ বিবাহিত নাৰীৰ প্রেমত পৰে ?

পুৰুষে বয়সস্থ মহিলাক কিয় ভাল পায় ?

কিছুদিনৰ আগতে এটা সমীক্ষাত বহু পুৰুষক সোধা হৈছিল যে তেওঁলোকে বয়সস্থ মহিলাক কিয় ভাল পায়। তেওঁলোকৰ বহুতেই উত্তৰ দিলে যে ইয়াৰ কাৰণ হ’ব পাৰে আৰ্থিক স্থিৰতা, সম্পৰ্কৰ সঠিক বুজাবুজি, আত্মবিশ্বাসৰ স্তৰ, যৌন সন্তুষ্টি ইত্যাদি।

প্ৰকাশিত আন এক অধ্যয়নেও একেধৰণৰ প্ৰকাশ কৰিছে আৰু বিশ্বাস কৰে যে কেৱল পুৰুষেই নহয়, বহু মহিলাইও নিজৰ বয়সৰ বিপৰীত সংগী বাছি ল’বলৈ ভাল পায়। অৱশ্যে মহিলাসকলেও বয়সতকৈ কম বয়সৰ ল’ৰাক ভাল পায়।

গ্ল’ৰিয়া কোৱান (১৯৮৪)ৰ গৱেষণাইও একেটা তথ্য মানি লৈছে যে পুৰুষে বয়সস্থ মহিলাক বেছি ভাল পায়, কিন্তু এই গৱেষণাত কোৱা হৈছে যে এনে সম্পৰ্ক বৰ বেছি সফল নহয়। এনে পৰিস্থিতিত কুগাৰ আদি জনপ্ৰিয় শব্দ একবিংশ শতিকাৰ অন্যতম জনপ্ৰিয় ইণ্টাৰনেট স্লেংগ হৈ পৰিছে।

বয়সস্থ মহিলাৰ মাজত পুৰুষে কি কি আকৰ্ষণীয় বুলি বিবেচনা কৰে ?

ইয়াত প্ৰথমে ভৌতিক গঠনৰ পৰিৱৰ্তনও চৰ্চালৈ আহে। সমীক্ষা অনুসৰি সম্পূৰ্ণ শৰীৰৰ মহিলাক বহু পুৰুষে ভাল বুলি গণ্য কৰে, যিটো বয়সৰ পিছতহে হয়। আন এটা কাৰণ এইটোও যে বয়সস্থ মহিলাসকলে প্ৰতিটো সৰু সৰু কথাত কাজিয়া কৰাৰ পৰিৱৰ্তে এটা সমস্যা ভালদৰে বুজি পায়।

এনে মহিলাই সম্পৰ্কত শিশুসুলভতা প্ৰদৰ্শন নকৰে আৰু সংগীৰ সময় আৰু ব্যক্তিগত স্থানক সন্মান কৰে। এনে মহিলাসকল ধনৰ ক্ষেত্ৰতো অধিক শক্তিশালী আৰু ইয়াৰ ফলত পুৰুষৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ আকৰ্ষণ অধিক।

বহুক্ষেত্ৰত এইটোও ক’ব পাৰি যে পুৰুষে বয়সস্থ মহিলাৰ পৰা ভাল বুজাবুজি অনুভৱ কৰে আৰু একে সময়তে তেওঁলোকে সদায় নতুন কিবা এটা শিকিবলৈ পায়। গৱেষণাৰ ক্ষেত্ৰত এইবোৰ কথাই চৰ্চালৈ আহিয়েই থাকে, কিন্তু আমি আমাৰ ঘৰ আৰু চুবুৰীৰ মানুহৰ আচৰণ যিদৰে চাওঁ, ইয়াক শুদ্ধ বুলি ধৰিব পাৰি। ইয়াৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট বক্সত জনাওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment