বেল গছৰ ওচৰত বন্তি কিয় জ্বলোৱা হয়?

হিন্দু ধৰ্মত বহুতো গছ বা গছ-গছনিৰ কথা উল্লেখ আছে যাৰ ওচৰত বন্তি জ্বলোৱাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই গছ-গছনি বা উদ্ভিদৰ ওচৰত বন্তি জ্বলাই ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি আনে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। কিন্তু প্ৰতিটো গছ বা গছ-গছনিৰ ওচৰত এটা বন্তি জ্বলাই দিলে বেলেগ বেলেগ উপকাৰ পোৱা যায়। এই খণ্ডত জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ৱাটছৰ পৰা জানক বেলপাত্ৰ উদ্ভিদৰ ওচৰত দীপ জ্বলাই কি হয়।

বেল পাত্ৰ গছৰ ওচৰত বন্তি জ্বলোৱাৰ সুবিধা

বেলপাত্ৰ উদ্ভিদ ভগৱান শিৱৰ অতি প্ৰিয় বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও দেৱী লক্ষ্মীকো বেলপাত্ৰ উদ্ভিদত বাস কৰা বুলি ধৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত বেলপাত্ৰ উদ্ভিদৰ সমীপত দীপ জ্বলোৱাত ভগৱান শিৱ আৰু মাতৃ লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়।

বেলপাত্ৰ উদ্যোগৰ ওচৰত বন্তি জ্বলাই দেৱী লক্ষ্মীয়ে ঘৰটোত বাস কৰে আৰু আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা থাকে। ঘৰৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু দৰিদ্ৰতা, ঋণ, অতিৰিক্ত খৰচ আদি সমস্যাৰ পৰা সকাহ পায়।

বেলপাত্ৰ গছজোপাৰ ওচৰত বন্তি জ্বলোৱাই ভগৱান শিৱৰ আশীৰ্বাদ আনে আৰু তেওঁৰ কৃপাত জীৱনৰ দুখবোৰ নাইকিয়া হয়। জীৱনত সুখ আহে আৰু প্ৰতিটো কামৰ পৰাই সফলতা আৰম্ভ হয়।

ঘৰত যদি বেলপাত্ৰ গছ আছে, তেন্তে প্ৰতি সন্ধিয়া বেলপাত্ৰ গছৰ ওচৰত সৰিয়হৰ তেলৰ বন্তি জ্বলাই দিব লাগে। ইয়াৰ ফলত ঘৰৰ পৰাও ঋণাত্মক শক্তি আঁতৰি যায় আৰু ঘৰত শান্তি থিতাপি ল’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

বেলপাত্ৰ উদ্ভিদৰ ওচৰত বন্তি জ্বলাই ঘৰৰ পাৰিবাৰিক অসুবিধা দূৰ হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত বিশ্বাস কৰা হয় যে বেলপাত্ৰ উদ্ভিদৰ ওচৰত এটা দীপ জ্বলাই দিলেও গ্ৰহৰ দোষ আৰু বাস্তুৰ দোষ নাইকিয়া হয়।

যদি আপোনাৰ ঘৰতো বেলপাত্ৰ গছক পূজা কৰা হয়, তেন্তে এই লেখাত দিয়া তথ্যৰ জৰিয়তে বেলপাত্ৰ গছৰ তলত বন্তি জ্বলাই কি হয় সেই বিষয়েও জানিব পাৰিব। আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment