কোনটো ফুল লক্ষ্মী দেৱীক অৰ্পণ কৰা নহয়?

ধন-সম্পত্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱীক সকলোৱে পূজা কৰে। বহু সময়ত মানুহে অজানিতে দেৱী লক্ষ্মীক ফুল আগবঢ়ায় যিটো তেওঁলোকে ভাল নাপায়।

আমি সকলোৱে লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰো। সকলোৱে নিজৰ জীৱনত লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ আৰু আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে। লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ থকা ব্যক্তিজনে কেতিয়াও আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’ব নালাগে। মাতৃ লক্ষ্মী সুখ, সমৃদ্ধি আৰু সমৃদ্ধিৰ দেৱী। সকলোৱে নিজৰ ঘৰতে লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰে। লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰাটো সহজ, কিন্তু কেতিয়াবা আমি অজানিতে এনে ভুল কৰো, যাৰ বাবে দেৱী লক্ষ্মীৰ খং উঠিব পাৰে। আমি সকলোৱে পূজাৰ বাবে মেৰিগল্ড, গোলাপ, হিবিস্কাছ, আক, তুলসীকে ধৰি বহুতো ফুল ছিঙি লওঁ। অজানিতে আমিও দেৱী লক্ষ্মীৰ ওচৰত সেই ফুলবোৰ আগবঢ়াই দিওঁ, যিবোৰ তেওঁৰ প্ৰিয় নহয়। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনিও নাজানে যে দেৱী লক্ষ্মীয়ে কোনবোৰ ফুল ভাল নাপায়, তেন্তে এই লেখাটোত আমাক জনাওক…

এই ফুল দেৱী লক্ষ্মীক অৰ্পণ কৰা নহয়

আক

ভগৱান শিৱৰ অতি প্ৰিয় আক লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজা-পাতিত ব্যৱহাৰ কৰা নহয় আৰু তেওঁক অৰ্পণ কৰা নহয়। যদি আপুনি দেৱী লক্ষ্মীক খং কৰিব নিবিচাৰে, তেন্তে তেওঁক আক ফুল নিবেদন নকৰিব।

কানেৰ

কানেৰ ফুলো দেৱী লক্ষ্মীক অৰ্পণ কৰা নহয়, কানেৰ পাত আৰু ফলক বিষাক্ত বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজাত ইয়াৰ ব্যৱহাৰ নহয়। ভগৱান শিৱ পূজাৰ বাবে কানেৰ ফুল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

বগা ফুল

আনকি বগা ৰঙৰ ফুলো দেৱী লক্ষ্মীৰ পূজাত আগবঢ়োৱা নহয়। চান্দনী, চম্পা, ৰাতৰাণী, মংগৰাকে ধৰি বহুতো বগা ফুল। যদি আপুনি দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে তেওঁক ৰঙা ফুল আগবঢ়াওক।

তুলসী

যিখন তুলসীৰ অবিহনে ভগৱান বিষ্ণুৰ পূজা আধৰুৱা বুলি গণ্য কৰা হয়, সেই একেখন তুলসী লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজাতো ব্যৱহাৰ কৰা নহয়। লক্ষ্মী দেৱীৰ আৰাধনাত তুলসীৰ ফুল বা পাতও অৰ্পণ কৰা নহয়।

এই ফুলবোৰ লক্ষ্মী দেৱীৰ অতি প্ৰিয়

পদুম

দেৱী লক্ষ্মীয়ে পদুম ফুলটো বৰ ভাল পায়। যদি আপুনি দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে নিশ্চিতভাৱে তেওঁৰ পূজাত পদুম ফুলৰ ব্যৱহাৰ কৰক।

হিবিস্কাছ

দেৱী লক্ষ্মীয়ে ৰঙা ৰং বৰ ভাল পায়, সেয়েহে ৰঙা হিবিস্কাছ ব্যৱহাৰ কৰি লক্ষ্মী দেৱীক অৰ্পণ কৰিব পাৰে।

যদি আপুনি এই কাহিনীটো ভাল পাইছে তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। অধিক অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ Axominfo সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক। লেখাটোৰ ওপৰৰ কমেন্ট বক্সত আপোনাৰ মনৰ কথা আমালৈ প্ৰেৰণ কৰক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment