যৌন সম্পৰ্কৰ পিছত লিংগত হোৱা ৩টা সমস্যা, যাৰ চিকিৎসা ঘৰতে কৰিব পাৰি

বহু সময়ত যৌন সম্পৰ্কৰ পিছত কিবা এটা সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় যাৰ বাবে ব্যক্তিজন বহু দিনলৈ অশান্তি হৈ থাকে। আজি আপুনি ইয়াত পুৰুষে সন্মুখীন হোৱা এনে কিছুমান সমস্যাৰ বিষয়ে জানিব পাৰিব।

বহু পুৰুষে শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ পিছত লিংগ সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়। ইয়াৰ বাবেই তেওঁলোকৰ যৌন জীৱনত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰে, কিন্তু সাধাৰণতে ই বৰ গুৰুতৰ নহয়। এজন ব্যক্তিয়ে নিজেও ঘৰতে চিকিৎসা কৰিব পাৰে। এইটো কেনেকৈ হয় ইয়াতে জানিব পাৰিব-

খজুৱতি

যৌন সম্পৰ্কৰ পিছত যদি লিংগত খজুৱতি বা ৰঙা ফোহা হয় তেন্তে ই এক প্ৰকাৰৰ সংক্ৰমণ। ইয়াৰ চিকিৎসাৰ বাবে পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন লওক। লগতে যৌন সম্পৰ্কৰ পিছত ব্যৱহৃত আণ্ডাৰৱেৰ পৰিধান নকৰিব আৰু কণ্ডম ব্যৱহাৰ কৰিব।

দুখ

যদি যৌন সম্পৰ্কৰ পিছত লিংগত বিষৰ সমস্যা হয়, তেন্তে কঠিন অৱস্থানৰ চেষ্টা নকৰিব। কিছুদিন যৌন সম্পৰ্ক নকৰিলে সোনকালে সকাহ পোৱা যায়। কিন্তু যদি যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ পিছত সদায় এই সমস্যা হয়, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞৰ পৰা পৰীক্ষা কৰক।

শৰীৰাংশ ফুলা

যদি লিংগ ফুলাৰ সমস্যা হয়, তেন্তে কিছুদিন যৌন সম্পৰ্ক আৰু হস্তমৈথুন নকৰিব যাতে সোনকালে আৰোগ্য হয়। লগতে প্ৰতিদিনে লিংগটো কুহুমীয়া পানীৰে গা ধুৱাব লাগে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment