ভগৱান কৃষ্ণৰ শহুৰেকৰ ঘৰ ক’ত জানেনে? জানক ভগৱান কৃষ্ণৰ লগত জড়িত আমোদজনক কথাবোৰ

Where is the in-laws of Lord Krishna: ভগৱান শ্ৰী কৃষ্ণৰ জন্মস্থানৰ বিষয়ে সকলোৱে জানে, আনকি মানুহে এইটোও জানে যে ভগৱান শ্ৰী কৃষ্ণৰ মৃত্যু ক’ত হৈছিল, কিন্তু আপুনি জানেনে যে শ্ৰী কৃষ্ণৰ শহুৰেকৰ ঘৰ ক’ত!জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ৱাটছৰ পৰা শ্ৰী কৃষ্ণৰ শহুৰেকৰ লগত জড়িত আমোদজনক কথাবোৰ জানো আহক।

ভগৱান শ্ৰী কৃষ্ণৰ শহুৰেকৰ ঘৰ ক’ত?

শাস্ত্ৰ মতে অমৰাৱতীক শ্ৰীকৃষ্ণৰ শহুৰেকৰ ঘৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। শ্ৰী কৃষ্ণৰ পত্নী ৰুক্মিণীৰ জন্ম হৈছিল আমৰাৱতী কৌন্দন্যপুৰ গাঁৱত। ৰুক্মিণীৰ পিতৃৰ নাম ভীষ্মক। শ্ৰীকৃষ্ণ আৰু ৰুক্মিণী দেৱীৰ বিবাহ সন্দৰ্ভত কোৱা হয় যে ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণই ৰুক্মিণীক বন্ধুৰ সৈতে অম্বাদেৱী মাতাৰ দৰ্শনলৈ যাওঁতে অপহৰণ কৰিছিল।

আচলতে দেৱী ৰুক্মিণীয়ে শ্ৰীকৃষ্ণক কেতিয়াও দেখা নাছিল যদিও তেওঁৰ বিষয়ে বহুত শুনিছিল। শ্ৰীকৃষ্ণৰ কৃতিত্বৰ কথা শুনি দেৱী ৰুক্মিণীয়ে শ্ৰীকৃষ্ণৰ প্ৰেমত পৰে আৰু তেওঁক বিয়া কৰাবলৈ সিদ্ধান্ত লয়। যেতিয়া পিতৃ আৰু ভায়েক ৰুক্মীয়ে বিয়াখন আন ঠাইত ঠিক কৰিলে, তেতিয়া দেৱী ৰুক্মিণীয়ে কৃষ্ণৰ ওচৰত বিয়াৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰিবলৈ আম্বাদেৱী মন্দিৰলৈ যায়।

তাৰ পাছত ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণই তাত উপস্থিত হৈ ৰুক্মিণী দেৱীৰ ইচ্ছামতে বিয়া পাতিলে। অমৰাৱতীৰ ৰাজকুমাৰী দ্বাৰকাৰ ৰাণী হৈ পৰিল। আমৰাৱতীত ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ সৈতে ৰাধাৰাণীক পূজা কৰা নহয়, কিন্তু শ্ৰীকৃষ্ণৰ লগতে ৰুক্মিণী দেৱীক পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে। তাত ৰুক্মিণী দেৱীক শ্ৰীকৃষ্ণৰ পৰম শক্তি বুলি গণ্য কৰা হয়।

কোৱা হয় যে যিয়ে অমৰাৱতীলৈ গৈ শ্ৰীকৃষ্ণৰ সৈতে দেৱী ৰুক্মিণীক পূজা কৰে, তেওঁৰ বৈবাহিক জীৱনৰ বিপদবোৰ গুচি যায় আৰু বিবাহিত জীৱন প্ৰেমেৰে ভৰা হয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment