ঘৰত ক’ত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে আৰ্থিক লাভ হয়?

ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে নেতিবাচক শক্তি আঁতৰোৱাই নহয় ধন আকৰ্ষণ হয় আৰু ঘৰৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ উন্নতি হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। কিন্তু টকা আকৰ্ষণ কৰিবলৈ ময়ুৰৰ পাখিৰ দিশ আৰু স্থাপনৰ ধৰণ উপযুক্ত হ’ব লাগে।

বাস্তু শাস্ত্ৰত বিশ্বাস কৰা হয় যে ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে ঘৰৰ পৰা নেতিবাচকতা দূৰ হয়। অৱশ্যে ময়ুৰৰ পাখি ৰখাৰ দিশটো সঠিক নে নহয় তাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। ঠিক তেনেদৰে ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে ঋণাত্মক শক্তি আঁতৰোৱাই নহয় ধন আকৰ্ষণ হয় আৰু ঘৰৰ আৰ্থিক অৱস্থাও উন্নত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। হয়, কিন্তু টকা আকৰ্ষণ কৰিবলৈ ময়ুৰৰ পাখিৰ দিশ আৰু স্থাপনৰ ধৰণ উপযুক্ত হ’ব লাগে। এনে পৰিস্থিতিত জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটছৰ পৰা জনাওক যে ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা থাকে আৰু আৰ্থিক আশীৰ্বাদ বাকী থাকে।

আৰ্থিক লাভৰ বাবে ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ক’ত ৰাখিব?

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে পশ্চিম দিশক লক্ষ্মী দেৱীৰ দিশ বুলি ধৰা হয়। একে সময়তে উত্তৰ দিশটো কুবেৰ দেৱৰ বুলি কোৱা হয়। দুয়োজনেই ধনৰ দেৱ-দেৱী। এনে পৰিস্থিতিত ঘৰৰ উত্তৰ, পশ্চিম বা উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ময়ুৰৰ পাখি ৰখাটো শুভ বুলি প্ৰমাণিত হয়।

ঘৰৰ এই তিনি দিশত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে ঘৰৰ আৰ্থিক অৱস্থা মজবুত হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি পায়। আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা প্ৰবল। ধনৰ লগত জড়িত সমস্যা যেনে নাটনি, অতিৰিক্ত ব্যয়, ঋণ, ধনৰ ক্ষতি আদি দূৰ হয়।

ইয়াৰ উপৰিও ঘৰত ধন-সম্পত্তিৰ বাবে বাধাৰ সৃষ্টি কৰা বেয়া কামবোৰ ধ্বংস হৈ যায় আৰু যদি আপোনাৰ ধন বহুদিন ধৰি ক’ৰবাত আবদ্ধ হৈ থাকে তেন্তে সেইবোৰো ঘূৰি আহে বুলিও বিশ্বাস কৰা হয়। এই দিশবোৰত ময়ুৰৰ পাখি স্থাপন কৰিলেও গ্ৰহবোৰৰ ওপৰত গভীৰ প্ৰভাৱ পৰে।

পশ্চিম দিশ শনিদেৱৰ বুলি ধৰা হয়। শনিদেৱ কৃষ্ণৰ ভক্ত আৰু ময়ুৰ পাখি শ্ৰীকৃষ্ণৰ প্ৰিয়। এনে পৰিস্থিতিত যদি ময়ুৰৰ পাখি পশ্চিম দিশত ৰখা হয় তেন্তে শনি দোষৰ পৰা সকাহ পোৱাই নহয় শনি দেৱেও সন্তুষ্ট হৈ আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ দিয়ে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment