Advertisement
News

নৱবৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোত কি কৰিব লাগে আৰু কি কৰিব নালাগে? বাস্তুৰ নিয়ম জানি লওক

নতুন বছৰ ২০২৪: সকলোৱে বিচাৰে তেওঁলোকৰ আগন্তুক বছৰটো সুখেৰে ভৰা হওক। আপুনি জানেনে যে নৱবৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোত আপুনি সদায় কিছু কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। এইবোৰ কৰি আপুনি হয়তো জীৱনত বহুতো সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। নতুন বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত কি কৰিব লাগে আৰু কি কৰিব নালাগে আমাক জনাওক।

কিছুদিনৰ পাছত নতুন বছৰ আৰম্ভ হ’ব৷ এনে পৰিস্থিতিত সকলোৱে বিচাৰে যে তেওঁলোকৰ আগন্তুক বছৰটো সুখেৰে ভৰা হওক। বাস্তু শাস্ত্ৰত নৱবৰ্ষৰ দিৱসৰ বাবে বহুতো প্ৰতিকাৰৰ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে, যাৰ চেষ্টা কৰিলে এজন ব্যক্তিয়ে সুখ, শান্তি আৰু ধন-সম্পত্তিৰ লাভ কৰে। ইয়াৰ লগে লগে তেওঁৰ জীৱনৰ সকলো সমস্যাৰ অন্ত পৰে। কিন্তু আপুনি জানেনে যে নৱবৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোত সদায় কিবা নহয় কিবা কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। এইবোৰ কৰি আপুনি হয়তো জীৱনত বহুতো সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। নতুন বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত কি কৰিব লাগে আৰু কি কৰিব নালাগে জানো আহঁক।

নতুন বছৰত কি কৰিব লাগে

১/ যদি আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে নতুন বছৰৰ প্ৰথম দিনাই গা ধোৱাৰ পিছত শ্ৰী হৰি বিষ্ণু আৰু মা লক্ষ্মীক পূজা কৰক। পূজাৰ সময়ত দেৱী লক্ষ্মীক একক তামোল আগবঢ়াওক। তাৰ পিছত এই তামোলখন ৰঙা কাপোৰত বান্ধি নিৰাপদ স্থানত ৰাখিব। ইয়াৰ ফলত জীৱনৰ পৰা আৰ্থিক বাধা দূৰ হয়।

২/ যদি আপুনি নিজৰ ঘৰত সুখ আৰু শান্তি বজাই ৰাখিব বিচাৰে তেন্তে নতুন বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত নিজৰ ভক্তি অনুযায়ী দুখীয়া আৰু আৰ্তজনক দান কৰক। বিশ্বাস অনুসৰি এই কাম কৰিলে জীৱনত সুখ আৰু শান্তি অটুট থাকে।

৩) এইবাৰ নতুন বছৰ সোমবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে, গতিকে যদি আপুনি তামৰ পাত্ৰত পানী আৰু কেশৰ দি এই দিনটোত শিৱলিংগক আগবঢ়াই দিয়ে। লগতে এই সময়ত ১০৮ বাৰ ‘ऊँ महादेवाय नम:’ মন্ত্ৰ জপ কৰিব। এনে কৰিলে আপোনাৰ ঘৰত সদায় সুখ আৰু সমৃদ্ধি থাকিব।

৪) নতুন বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত ভজন-কীৰ্ত্তন আৰু শুভ কাম কৰা সকলৰ ওপৰত ঈশ্বৰ সন্তুষ্ট হয় আৰু তেওঁলোকৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ ৰাখে, যাৰ বাবে আপোনাৰ গোটেই বছৰটো বহুত ভালকৈ পাৰ হয়।

নতুন বছৰত কি কৰিব নালাগে

১/ নৱবৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোত কাৰো লগত কাজিয়া বা তৰ্ক-বিতৰ্ক এৰাই চলিব লাগে। বিশ্বাস অনুসৰি এই কাম কৰিলে ঋণাত্মক শক্তি আপোনাৰ ঘৰত বাস কৰে।

২) নৱবৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোতো তামাচিক খাদ্য খোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। ইয়াৰ কাৰণে দেৱী লক্ষ্মীয়ে আপোনাৰ ওপৰত খং উঠিব পাৰে। আজিৰ দিনটোত লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে।

৩) যদি নতুন বছৰৰ ভাল আৰম্ভণি কৰিব বিচাৰে তেন্তে নতুন বছৰৰ প্ৰথম দিনাই কোনো ব্যক্তিক অপমান কৰা উচিত নহয়।

৪) নৱবৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোত সদায় চোকা বস্তু ঘৰলৈ অনাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে আৰু ব্যৱহাৰ কৰিব নালাগে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button