সপ্তাহত কিমানবাৰ শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰিব লাগে তাৰ স্বাভাৱিক মানদণ্ড কি?

প্ৰশ্ন : মই এজন ২৮ বছৰীয়া বিবাহিত পুৰুষ। মোৰ বিয়াৰ ৩ বছৰ হ’ল। আমাৰ কামৰ ব্যস্ততাৰ বাবে মই আৰু মোৰ পত্নীয়ে সপ্তাহত এবাৰ শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰোঁ। মোৰ পত্নীয়ে বিশ্বাস কৰে যে আমাৰ ফ্ৰিকুৱেন্সি বহুত কম। যিহেতু এতিয়া তাই গৰ্ভধাৰণ কৰিব বিচাৰে, গতিকে এই বিষয়টো লৈ আমি দুয়ো বহুত তৰ্ক কৰো। আমি সপ্তাহত কিমানবাৰ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিব লাগে? ইয়াৰ স্বাভাৱিক মানদণ্ড কি?

উত্তৰঃ আমি সকলোৱে আমাৰ বিবাহিত জীৱন সুখী হোৱাটো বিচাৰো। ইয়াৰ বাবে বহুত চেষ্টা কৰা হয়, কিন্তু তথাপিও বেছিভাগ মানুহৰে বিবাহিত জীৱনত স্বামী বা পত্নীৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ আছে। আচলতে আমি পাহৰি গৈছো সুখী বিবাহৰ তিনিটা মূল নীতি: সন্মান, বিশ্বাস আৰু প্ৰেম।

ইয়াৰ বাহিৰেও দম্পতীহালৰ জীৱনৰ প্ৰেমৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ ভেটি হ’ল যৌনতা। কিছুমান মানুহে সপ্তাহত মাত্ৰ এবাৰ বা দুবাৰ শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰিলেই যথেষ্ট বুলি বিশ্বাস কৰে, আন কিছুমানে মাহত এবাৰ বা দুবাৰকৈ শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাটো যথেষ্ট বুলি বিশ্বাস কৰে। সকলোৰে মতামত বেলেগ বেলেগ, গতিকে কোনো গ্ৰহণযোগ্য মানদণ্ড বা হিচাপৰ ফান্দত নপৰি কেৱল শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা যিমান বিচাৰে সিমান উপভোগ কৰাটো ভাল হ’ব। কাৰণ সংখ্যাতকৈ যৌনতা উপভোগ কৰাটো বেছি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

সংখ্যা গণনা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে সন্তুষ্টিৰ বাব কৰক

গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ’ল এজনে কিমান সঘনাই শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰে, কিন্তু কেনেকৈ কৰে, শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ সময়ত কিমান সন্তুষ্টি পায়। বাস্তৱত যৌনতাৰ অৰ্থ হ’ল সমান উপভোগ বা সমান আনন্দ। এই কাৰ্য্যৰ পৰা দুয়োজন সংগীয়ে সমান আনন্দ লাভ কৰিব লাগে। যৌন সুখৰ পৰা পোৱা আনন্দক অন্য কামৰ পৰা পোৱা আনন্দৰ সৈতে তুলনা কৰিব নোৱাৰি। এইটোৱেই হৈছে দুজন মানুহে একেলগে অনুভৱ কৰা চূড়ান্ত আনন্দ। কিন্তু দুয়োৰে বাবে একেলগে অৰ্গাজমত উপনীত হোৱাটো প্ৰয়োজনীয় নহয়।

মহিলা আৰু পুৰুষে বুজিব লাগিব যে তেওঁলোকে যৌন ক্লাইমেক্স উপভোগ কৰিবলৈ খৰখেদা কৰা উচিত নহয়। প্ৰেমৰ স্পৰ্শৰে যৌন প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰক। ইজনে সিজনক যৌনতাৰ বাবে শাৰীৰিক আৰু মানসিকভাৱে প্ৰস্তুত কৰক যাতে আপুনি অৰ্গাজম উপভোগ কৰিব পাৰে। যৌনতাৰ প্ৰক্ৰিয়াত ফ’ৰপ্লেৰ গুৰুত্ব অতি বেছি। মৰমৰ কথা আৰু স্পৰ্শৰ জৰিয়তে আপুনি আপোনাৰ সংগীক শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ বাবে সম্পূৰ্ণৰূপে প্ৰস্তুত কৰিব পাৰে।

গতিকে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাও সন্তুষ্টিদায়ক হ’ব

শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা উপভোগ কৰাৰ পিছত পুনৰ ফ’ৰপ্লে’ পুনৰাবৃত্তি কৰিব পাৰি। ইয়াৰ লগে লগে আপুনি পুনৰ অধিক মাদক আনন্দ অনুভৱ কৰিবলৈ সাজু হ’ব আৰু অৰ্গাজম লাভ কৰিব। ইয়াৰ লগতে নতুন ধৰণৰ যৌন অৱস্থান চেষ্টা কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক যিবোৰ আপোনাৰ সংগীয়ে ভাল পায়, কাৰণ এই প্ৰক্ৰিয়াটো শাৰীৰিকতকৈ আৱেগিক। আৱেগিক সংযোগ যিমানেই গভীৰ হ’ব সিমানেই শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাটো সন্তুষ্টিদায়ক হ’ব। যৌনতা কেতিয়াও গুৰুতৰ অৱস্থাত আৰম্ভ হ’ব নোৱাৰে। আৰম্ভ কৰিবলৈ ভাল আৰু ধেমেলীয়া কথাবোৰৰ কথা কওক। যাতে লাহে লাহে মন আৰু পৰিৱেশ দুয়োটাই ভাল হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। সংগীৰ লগত দুষ্ট কথা কওক আৰু ফ্লাৰ্ট কৰক। তাৰ পিছত যৌন সম্পৰ্ক সম্পূৰ্ণৰূপে উপভোগ কৰক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment