মূল্যবান উপৰত্ন কি? জানক এইবোৰ পিন্ধাৰ উপকাৰিতা

উপৰত্ন পৰিধানত লাভৰ উপকাৰিতাঃ জ্যোতিষত এফালে জীৱনৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰা হয়। আনহাতে জ্যোতিষতো ৰত্নৰ বিশেষ স্থান আছে। ৰত্নৰ জৰিয়তে কেৱল গ্ৰহবোৰকে শান্ত কৰাই নহয় জীৱনৰ অশুভতাকো মংগললৈ পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰি। অৱশ্যে সকলোৱে এটা ৰত্ন পিন্ধিব নোৱাৰে, যাৰ এটা মূল কাৰণ হ’ল ৰত্নৰ মূল্য।এনে পৰিস্থিতিত জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটছে আমাক কৈছিল যে যদি ৰত্ন পিন্ধা সম্ভৱ নহয় তেন্তে আমি অৰ্ধমূল্যবান শিল পিন্ধিব পাৰো। এইবোৰ পিন্ধিলেও বহু উপকাৰ পোৱা যায়।

অৰ্ধমূল্যবান উপৰত্ন কি আৰু ইয়াক পিন্ধিলে কি লাভ হয়?

জ্যোতিষত ৮৪ টা ৰত্নৰ উল্লেখ আছে। ইয়াৰে ৯টা গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰত্ন আছে যিবোৰ নটা গ্ৰহৰ সৈতে জড়িত। আনহাতে আন ৰত্নবোৰক অৰ্ধমূল্যবান শিল বুলি কোৱা হয়। যেতিয়া ৰত্ন পিন্ধা সম্ভৱ নহয়, তেতিয়া ৰত্ন পিন্ধিলে গ্ৰহৰ মংগল লাভ কৰিব পাৰি আৰু জীৱনৰ বিপদৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি।

যদি শুক্ৰ ৰাশিফলত দুৰ্বল বা আপুনি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত কৰিব বিচাৰে তেন্তে আপল উপৰত্ন পিন্ধিব পাৰে। অপলক হীৰাৰ উপ-ৰত্ন বুলি গণ্য কৰা হয়। একে সময়তে ফিৰোজাক টোপাজৰ উপ-ৰত্ন বুলি গণ্য কৰা হয়। ফিৰোজা পিন্ধিলে বৃহস্পতি গ্ৰহ শক্তিশালী হয় আৰু লগতে শুভ ফলাফল কঢ়িয়াই অনাতো সহায় কৰে।

বুধ গ্ৰহটোক শক্তিশালী কৰিবলৈ পান্না ৰত্ন পৰিধান কৰা হয় যদিও পান্না অতি মূল্যৱান। এনে পৰিস্থিতিত ইয়াৰ ৰত্ন অনিক্স পিন্ধিব পাৰে। এই ৰত্ন পিন্ধিলে বুদ্ধি চোকা হয় আৰু দৃষ্টিশক্তি চোকা হয়। একে সময়তে চন্দ্ৰক শক্তিশালী কৰিবলৈ মুকুতা পিন্ধাটোও শুভ।

যিহেতু মুকুতা দামী, গতিকে ইয়াৰ ৰত্ন মুনষ্টোন পিন্ধিব পাৰি। এই ৰত্ন পিন্ধিলে মানসিক শান্তি পোৱা যায় আৰু সিদ্ধান্ত গ্ৰহণৰ ক্ষমতা বৃদ্ধি পায়। শনি গ্ৰহক শক্তিশালী কৰিবলৈ ইয়াৰ বিকল্প নীলা শিলও নীলা ৰঙৰ পৰিৱৰ্তে পিন্ধিব পাৰি।

এই লেখাটোত দিয়া তথ্যৰ জৰিয়তে আপুনিও জানিব পাৰিব যে অৰ্ধমূল্যবান শিল কি আৰু ইয়াক কিয় পিন্ধা হয় আৰু ইয়াক পিন্ধিলে কি কি আচৰিত উপকাৰ পোৱা যায়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment