Advertisement
ৰাশিফল

দীৰ্ঘদিন ধৰি শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ ৰক্ষা নকৰিলে কি হয়?

ভাৰতত শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰক নিষেধাজ্ঞা বুলি গণ্য কৰা হয়, কিন্তু কোনোবাই দীৰ্ঘদিন ধৰি ইয়াক বজাই ৰাখিব নোৱাৰিলে কি হয় জানেনে?

আজি ইয়াত আমি এটা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা আলোচনা কৰিবলৈ ওলাইছো। শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছে। মন কৰিছেনে ইয়াত এটা শব্দ চেঞ্চৰ কৰিলোঁ? কাৰণ আমাৰ সমাজত আমাক এই শব্দটো চেঞ্চৰ কৰিবলৈ শিকাইছে। নিশ্চয়, য’ত শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ কথা আহিলে মানুহে লাজ পায়, যদি ইয়াৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ কথা কোৱা হয় তেন্তে মানুহ আচৰিত হ’ব। কিন্তু মহিলাসকলে কিছুমান বিষয়ত কথা পতাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

এই শিৰোনাম পঢ়াৰ পিছত নিশ্চয় বুজি পাইছে যে ইয়াত কি কথা কোৱা হৈছে। শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ প্ৰয়োজনীয়তা প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ বাবে বেলেগ বেলেগ, কিন্তু ইয়াৰ প্ৰয়োজন কেনেকুৱা সেই প্ৰশ্নটো ৰৈ গৈছে।

দীৰ্ঘদিন ধৰি শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ ৰক্ষা নকৰিলে কি হয়?

এই গৱেষণাৰ পৰা দেখা গৈছে যে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ বাবে কিছু স্বাস্থ্য উপকাৰ হ’ব পাৰে, য’ত যেনে ৰক্তচাপ নিয়ন্ত্ৰণত থকা, মানসিক চাপৰ মাত্ৰা কম হৈ থকা ইত্যাদি।

কিন্তু যদি এইটো কৰা নহয় তেন্তে এনেকুৱা কথাৰ উন্মেষ ঘটিব পাৰে-

মানসিক চাপ বাঢ়িব পাৰে

যিসকলে সুস্থ যৌন জীৱন যাপন কৰে তেওঁলোকৰ বাবে স্পৰ্শ অনাহাৰ অৰ্থাৎ সংগীৰ পৰা স্পৰ্শৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। Covid lockdown ৰ সময়তো একেধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল মানুহৰ। অকলে বাস কৰা মানুহে হতাশ অনুভৱ কৰিছিল। এনে পৰিস্থিতিত মানসিক চাপ বাঢ়িব পাৰে।

ৰক্তচাপ বৃদ্ধিৰ সমস্যা

যদিও ইয়াৰ প্ৰত্যক্ষ শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ সৈতে নহয়, কিন্তু যদি মানসিক চাপৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি পায় তেন্তে মানসিক চাপৰ সমস্যাও বহুত বৃদ্ধি পায়। এনে পৰিস্থিতিত যদি মানসিক চাপ বাঢ়ে তেন্তে ৰক্তচাপৰ সমস্যাও বৃদ্ধি পাব পাৰে।

সম্পৰ্কত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে

২০১৫ চনত কৰা আন এক অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে যদি শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ সঠিক নহয় তেন্তে সম্পৰ্ক প্ৰভাৱিত হয়। ইয়াৰ বাবে বহু বিবাহো ভাঙি যায়। শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ সম্পৰ্কৰ মধুৰতা বজাই ৰাখে আৰু ব্যক্তিগত সুখৰ অনুভূতি প্ৰদান কৰে।

উদ্বিগ্নতা থাকিব পাৰে

ইয়াৰ প্ৰভাৱ মানসিক চাপৰ সৈতেও জড়িত। নিয়মীয়া সম্পৰ্ক থাকিলে আপোনাৰ মানসিক চাপ কমি যায়, কিন্তু যদি এইবোৰ নিয়মীয়া নহয় তেন্তে কেতিয়াবা উদ্বেগৰ দৰে পৰিস্থিতিও আহিব পাৰে। যদিও ইয়াৰ প্ৰত্যক্ষ সম্পৰ্ক নাই, গৱেষণাৰ পৰা দেখা গৈছে যে নিয়মীয়া যৌন কাৰ্য্যকলাপৰ জৰিয়তে নিৰ্গত হোৱা হৰম’নে উদ্বেগৰ মাত্ৰা যথেষ্ট হ্ৰাস কৰে।

আপুনি হয়তো মানুহৰ স্পৰ্শ মিছ কৰিব

কেতিয়াবা শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ নথকাটোৱে আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। মানুহৰ স্পৰ্শৰ অভাৱত বহু সময়ত নিসংগতা অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp চেনেলত Join হওক 👉 Click here )

ইয়াৰ বাহিৰেও যৌনতা হ্ৰাস পোৱাৰ বাবে শাৰীৰিক কোনো ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন নহয়। হয়, মানসিক সন্তুষ্টি থাকিব পাৰে। এই বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কি? ইয়াৰ বিষয়ে কমেন্ট বক্সত জনাব। যদি এই কাহিনীটো ভাল লাগিল তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। এনেধৰণৰ কাহিনী আৰু পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Related Articles

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button