ওম নমশ শিৱয়: দৈনিক ‘অম নমঃ শিৱয়’ জপ কৰি কি হয়?

হিন্দু ধৰ্মত মন্ত্ৰ জপ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। সনাতন পৰম্পৰাত থকা সকলো মন্ত্ৰৰ নিজস্ব গুৰুত্বই নহয়, বহু উপকাৰো আছে। এই খণ্ডত আজি আমি জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ৱাটছৰ পৰা জানিব পাৰিম যে দৈনিক ‘অম নমঃ শিৱায়’ মন্ত্ৰ জপ কৰিলে কি উপকাৰ হয় আৰু এই মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ গুৰুত্ব কি।

ওম নমঃ শিৱয় মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ গুৰুত্ব

ভগৱান শিৱৰ এই মন্ত্ৰক পঞ্চক্ষৰ মন্ত্ৰ বুলিও কোৱা হয়। শাস্ত্ৰ মতে এই মন্ত্ৰত পাঁচটা উপাদান আছে। এই মন্ত্ৰৰ প্ৰথম আখৰ ‘অম’ৰ পৰাই সূৰ্য্যৰ সৃষ্টি হোৱা বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও ওম আখৰটোও ভগৱান শিৱৰ প্ৰিয়।

এনে অৱস্থাত আমি ওম বুলি ক’লে আমি ভগৱান শিৱৰ লগতে সূৰ্য্যকো পূজা কৰো। একে সময়তে নম শিৱয় মানে ভগৱান শিৱৰ চৰণত প্ৰণাম কৰি আত্মসমৰ্পণ কৰা। সেয়েহে আমি এই মন্ত্ৰটো নিতৌ জপ কৰা উচিত।

ওম নমঃ শিৱয় মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ উপকাৰ

ওম নমঃ শিৱয় মন্ত্ৰ জপ কৰিলে ব্যক্তিৰ মাজত উজ্জ্বলতা সৃষ্টি হয়। ব্যক্তিজনৰ আচৰণ আৰু ব্যক্তিত্ব আচৰিত আৰু আকৰ্ষণীয় হৈ পৰে। যিয়ে ওম নমঃ শিৱয় মন্ত্ৰ জপ কৰে, তেওঁৰ জীৱনৰ সকলো বিপদ নোহোৱা হৈ যায়।

ওম নমঃ শিৱয় মন্ত্ৰ জপ কৰি ভগৱান শিৱৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে আৰু তেওঁৰ সংগ লাভ কৰে। ভগৱান শিৱ নিজেই ব্যক্তিজনক প্ৰতিটো নেতিবাচকতাৰ পৰা ৰক্ষা কৰি জীৱনত সুখ কঢ়িয়াই আনে।

ওম নম শিৱয় মন্ত্ৰ জপ কৰিলে ভগৱান শিৱৰ লগতে সূৰ্য্য ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়। এজনে সূৰ্য্যৰ পৰা আশীৰ্বাদ পায়। সূৰ্য্য ঈশ্বৰক ন গ্ৰহৰ ৰজা বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত কেৱল সূৰ্য্য শান্ত হোৱাৰ বাবেই বাকী সকলো গ্ৰহও শান্ত হৈ পৰে।

এই লেখাটোত দিয়া তথ্যৰ জৰিয়তে আপুনিও জানিব পাৰিব যে নিতৌ নিয়মিতভাৱে ওম নমহ শিৱয় মন্ত্ৰ জপ কৰিলে কি উপকাৰ হয় আৰু ইয়াৰ গুৰুত্ব কি। আমাৰ কাহিনীৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই কাহিনীটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। এনেধৰণৰ কাহিনী আৰু পঢ়িবলৈ Axominfo ৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment