ছোৱালীবোৰে ত্ৰিশ বছৰ হ’লে কি কৰিব বিচাৰে

এই পৃথিৱীত মানুহক দুটা ৰূপ লৈ পৃথিৱীলৈ পঠিওৱা হৈছে। এজন পুৰুষ আৰু আনজন মহিলা। সৃষ্টিকৰ্তাই সৃষ্টি কৰা মুখ দুখন সকলোতকৈ সুন্দৰ। কিন্তু নাৰীৰ সৌন্দৰ্য্যক সৰ্বাধিক গুৰুত্ব দিয়া হয়। কিন্তু ছোৱালীৰ মন বুজি পোৱাটোৱেই পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ কঠিন কাম। কাৰণ খং উঠিলেও মনত সদায় শান্ত।

আৰু ১৮ বছৰৰ পৰা ২০ বছৰ বয়সৰ ছোৱালীবোৰ লাজ লগা।আৰু এটা সমীক্ষাত প্ৰকাশ পাইছে যে ২০ বছৰ ছোৱালী এজনীৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ বয়স। কিন্তু ছোৱালী এজনীৰ ২০ৰ পৰা ৩০ বছৰ বয়স বেছি গুৰুত্বপূৰ্ণ। কাৰণ ২০ বছৰ বয়সত তেওঁলোকে সকলো ভালদৰে বুজি নাপায় কিন্তু ২০ বছৰৰ পিছত বয়স বৃদ্ধিৰ লগে লগে তেওঁলোকে বহু কথা বুজিবলৈ আৰম্ভ কৰে ৩০ বছৰত ই সম্পূৰ্ণ হয়।

এই বয়সত তেওঁলোক সকলোৰে যত্ন লোৱাত ভাল। আৰু জানি থওক যে ছোৱালীৰ বাবে ৩০ বছৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ বয়স। আৰু এই ৩০ বছৰীয়া তথ্যবোৰে হয়তো আপোনাক আচৰিত কৰি তুলিব। কিন্তু এই কথা সঁচা।

আৰু ইয়াৰ আঁৰত বহুতো আচৰিত কাৰণ আছে, আজি আমি সেই সকলোবোৰ কাৰণ আপোনালোকক ক’ম…আচলতে ৩০ বছৰ বয়সত ছোৱালীৰ শৈশৱৰ বিকাশ হয়।

আৰু তাৰ আগতে ছোৱালীয়ে বেছিভাগ সিদ্ধান্ত ভালকৈ ল’ব নোৱাৰে।কিন্তু এই ৩০ বছৰৰ পিছত তেওঁলোকে সকলো কথা চিন্তা কৰি সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে।আৰু এই বয়সত তেওঁলোকে সকলো চম্ভালিব পাৰে, তেওঁলোকৰ আৰু কোনো সমস্যা নাই। এই বয়সত ছোৱালীৰ আত্মবিশ্বাস আটাইতকৈ বেছি বৃদ্ধি পায়।

আৰু এই বয়সত তেওঁলোকে আগতে কৰা সৰু সৰু কামবোৰক লৈ কাজিয়া এৰি দিয়ে। আৰু এই বয়সত তেওঁলোকে নিজৰ ভুলবোৰ উপলব্ধি কৰে আৰু সেইবোৰ ঠিক কৰাৰ কথা চিন্তা কৰে।

আচলতে ৩০ বছৰৰ তলত তেওঁলোকে নিজৰ সকলো ভুল লুকুৱাই ৰাখে আৰু এৰাই চলি থাকে। কিন্তু ৩০ বছৰ বয়সে তেওঁলোকৰ বাবে সকলো সলনি কৰি পেলায়। আৰু এই বয়সত তেওঁলোকৰ কাপোৰ বহুত সলনি হয়, তেওঁলোকে সকলো কথা নিখুঁতভাৱে বুজি পায়।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment