Advertisement
ৰাশিফল

আগন্তুক সপ্তাহটো সকলোৰে বাবে কেনেকুৱা হ’ব, পঢ়ক ১২টা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল।

মেষ ৰাশি: এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে মেষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অলপ লেহেমীয়া হ’ব। এই সময়ছোৱাত পৰিকল্পিত কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাত কিছু বাধা আহিব পাৰে। ঘনিষ্ঠ বন্ধু-বান্ধৱী আৰু আত্মীয়ৰ পৰা কম সমৰ্থন পাব। যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত তেন্তে এই সময়ছোৱাত আপুনি যিকোনো ডাঙৰ কথা অতি চিন্তাশীলভাৱে কৰা উচিত। একে সময়তে ধনৰ লেনদেনও অতি সাৱধানে কৰিব লাগে। আনৰ দ্বাৰা বিপথে পৰিচালিত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব আৰু যিকোনো আঁচনিত ধন চিন্তা কৰি বিনিয়োগ কৰক, নহ’লে আপোনাৰ ধন আবদ্ধ হৈ পৰিব পাৰে।

সপ্তাহৰ মাজভাগত আৰ্থিক অৱস্থাৰ প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত হঠাতে কিছুমান ডাঙৰ খৰচৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত নিয়োজিত লোকসকলে নিজৰ কামত গাফিলতি কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে ভুলৰ বাবে বছৰ খঙৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন বয়োজ্যেষ্ঠৰ স্বাস্থ্য আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ বিষয় হৈ পৰিব পাৰে। এই সপ্তাহটো পঢ়া-শুনা কৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’ব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

এই সপ্তাহত তেওঁলোক এলেহুৱা হৈ থাকিব আৰু পঢ়াৰ পৰা বিচলিত হ’ব পাৰে। অসাৰ কামত ব্যস্ত থকাৰ বাবেও আপোনাৰ পঢ়া-শুনাত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত যিকোনো ভুল বুজাবুজিয়ে আপোনাৰ সম্পৰ্কত বিভাজনৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱত আঘাত নিদিব। বিবাহিত জীৱন স্বাভাৱিক হৈ পৰিব।

প্ৰতিকাৰ: প্ৰতিদিনে উদীয়মান সূৰ্য্যক পানী আগবঢ়াওক আৰু ‘অম ঘৃণী সূৰ্য্যয় নম’ মন্ত্ৰৰ ৰোজী জপ কৰক।

বৃষ ৰাশি

বৃষ ৰাশিৰ লোক কিছু বেয়াৰ ভয়ত এই সপ্তাহত ভয় খাই থাকিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বীসকল কৰ্মক্ষেত্ৰত সক্ৰিয় হ’ব আৰু আপোনাৰ কামত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ কাম কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি কিমান সফল হ’ব সেয়া নিৰ্ভৰ কৰিব আপোনাৰ কামৰ প্ৰতি আপোনাৰ সততা আৰু নিষ্ঠাৰ ওপৰত। এনে পৰিস্থিতিত অতি যত্ন আৰু একাগ্ৰতাৰে কাম কৰক আৰু পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ আগতেই প্ৰকাশ নকৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণি অতি ব্যস্ততাপূৰ্ণ হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কামৰ বাবে বহু দূৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

যাত্ৰাটো আশা কৰাতকৈ ক্লান্তিকৰ আৰু কম লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব, যাৰ বাবে আপুনি অলপ হতাশ হৈ থাকিব পাৰে। যিকোনো পৰীক্ষা বা প্ৰতিযোগিতাৰ প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত থাকিলে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে আকাংক্ষিত ফলাফল পাব। সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে বিলাসী বস্তু কিনিবলৈ বা কোনো ডাঙৰ প্ৰয়োজন পূৰণ কৰিবলৈ আপুনি বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটা দিশতে বিশেষ গুৰুত্ব দিয়াৰ প্ৰয়োজন হ’ব। অসাৱধান হ’লে আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বলি হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত কোনো বিষয়ক লৈ আত্মীয়ৰ সৈতে বিবাদ হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত আপোনাৰ আবেগ চিন্তাশীলভাৱে বৃদ্ধি কৰক, নহ’লে অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

প্ৰতিকাৰ: শ্ৰিয়ন্ত্ৰ পূজা কৰি দৈনন্দিন পূজাত শ্ৰী সূক্ত পাঠ কৰক। পাকঘৰত বনোৱা প্ৰথম ৰোটি গৰুক খুৱাব।

মিথুন ৰাশি

এই সপ্তাহত মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে নতুন সুযোগ আহিব। যদি আপুনি নিবনুৱা হয় তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ আকাংক্ষিত কাম বা সঁচাকৈয়ে ক’বলৈ গ’লে কৰ্মসংস্থাপন পাব পাৰে। ইতিমধ্যে নিয়োজিত লোকৰ মৰ্যাদা আৰু পদবী বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা চাকৰি সলনি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি হয়তো ক’ৰবাৰ পৰা এটা ডাঙৰ অফাৰ পাব। আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰৰ পৰিৱেশ এই সপ্তাহটোৰ ভিতৰত ইতিবাচক হৈ থাকিব। ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োজনেই আপোনাৰ প্ৰতি দয়ালু হ’ব। মিথুন ৰাশিৰ লোকে এই সপ্তাহত মাতৃ বা মাতৃৰ ফালৰ পৰা ককা-আইতাকৰ পৰা বিশেষ সুখ আৰু সমৰ্থন লাভ কৰিব।

এই সপ্তাহটো পৰিয়ালৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা আপোনাৰ বাবে অনুকূল হ’ব। আত্মীয়ৰ সৈতে সম্পৰ্ক আন্তৰিক হৈ থাকিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত ল’ৰা-ছোৱালীৰ পৰা কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। যাৰ ফলত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি পাব। পৰীক্ষা আৰু প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ আত্মবিশ্বাস আৰু একাগ্ৰতা বৃদ্ধি পাব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

অৰ্থনৈতিক অৱস্থা অনুকূল হ’ব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত বিশেষ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা সঁচা হোৱা দেখা যাব। এটা ডাঙৰ চুক্তিত স্বাক্ষৰ কৰিলে বজাৰত আপোনাৰ বিশ্বাসযোগ্যতা বৃদ্ধি পাব। এই সপ্তাহটো প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ বাবে সম্পূৰ্ণ অনুকূল। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত প্ৰেম আৰু বিশ্বাস বাঢ়িব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। আপুনি হয়তো আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ পৰা এটা চমক উপহাৰ পাব।

প্ৰতিকাৰ: ভগৱান লক্ষ্মীনাৰায়ণক হালধীয়া ফুল আগবঢ়াওক আৰু প্ৰতিদিনে শ্ৰী বিষ্ণু সহস্ৰনাম পাঠ কৰক।

কৰ্কট ৰাশি

এই সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ লোকৰ বাবে মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কেৱল ব্যক্তিগত জীৱনতে নহয়, কৰ্মক্ষেত্ৰতো প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কৰ্মক্ষেত্ৰত অসুবিধা আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা প্ৰধান কাৰণ হৈ পৰিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মনোযোগ লক্ষ্যৰ পৰা বিচ্যুত হৈ অপ্ৰয়োজনীয় কামত জড়িত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ কাম যাতে প্ৰভাৱিত নহয় তাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্য বা সঁচাকৈয়ে নিৰ্ধাৰিত কামটো সাৱধানে আৰু সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত নিয়োজিত লোকসকলে নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত মানুহৰ সৈতে মত বিনিময় কৰিব লাগিব। ভুলতেও অধীনস্থৰ লগত বেয়া আচৰণ নকৰিব।

সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সাৱধান হোৱাৰ বিশেষ প্ৰয়োজন হ’ব। এই সময়ছোৱাত ঋতুভিত্তিক ৰোগে আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে বা কোনো পুৰণি ৰোগ পুনৰ উত্থান হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অৱহেলা নকৰিব, নহ’লে চিকিৎসালয়লৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ লগতে আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বী বা সঁচাকৈয়ে ক’বলৈ গ’লে আপোনাৰ গোপন শত্ৰুসকলো আপোনাৰ চিন্তা আৰু ভয়ৰ কাৰণ হৈ পৰিব। অৱশ্যে অৱশেষত আপুনি আপোনাৰ সাহসেৰে তেওঁলোকক জয় কৰাত সফল হ’ব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ প্ৰথমাৰ্ধতকৈ অলপ ভাল হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত খৰখেদা পৰিহাৰ কৰক আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱৰ যত্ন লওক। আপোনাৰ পত্নীয়ে কঠিন সময়ত সহায়ক হৈ পৰিব।

প্ৰতিকাৰ: প্ৰতিদিনে ভগৱান শিৱক পূজা কৰি ৰুদ্ৰাষ্টকম পাঠ কৰক।

সিংহ ৰাশি

সিংহ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো শুভকামনাৰে ভৰি আছে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ পৰিকল্পিত কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। যাৰ বাবে আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস আৰু সাহস বৃদ্ধি পাব। যোৱা কেইদিনমানৰ পৰা যিবোৰ সমস্যা চলি আছে সেইবোৰ এই সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে সমাধান কৰিব পৰা যাব। ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহটো শুভ। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰে পৰা আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত অনুকূল হৈ থাকিব আৰু আকাংক্ষিত লাভ পাব। বজাৰত আপোনাৰ বিশ্বাসযোগ্যতা বৃদ্ধি পাব। বহিঃৰাজ্যত ব্যৱসায় বা চাকৰি কৰাসকলে বিশেষ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে। শ্ৰমিক মহিলাৰ মৰ্যাদা আৰু পদবী বৃদ্ধিৰ লগে লগে কেৱল কৰ্মক্ষেত্ৰতে নহয় ঘৰ, পৰিয়াল আৰু সমাজতো তেওঁলোকৰ সন্মান বৃদ্ধি পাব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

এই সপ্তাহটো স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা স্বাভাৱিক হ’বলৈ গৈ আছে। আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি পাব আৰু আপুনি জীৱনটোক সম্পূৰ্ণৰূপে উপভোগ কৰা দেখা যাব। যুৱক-যুৱতীসকলে বেছিভাগ সময় ধেমালিতে কটাব। সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে আপুনি আপোনাৰ জীৱনত কিছুমান অভাৱনীয় পৰিৱৰ্তন দেখা পাব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত হঠাৎ বহু দূৰৰ যাত্ৰাত যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। অৱশ্যে এই যাত্ৰা আশা কৰাতকৈ সুখদায়ক আৰু অধিক লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু ই সম্পৰ্ক বিস্তাৰ কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হৈ থাকিব। আপুনি আপোনাৰ পত্নী আৰু সন্তানৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কবোৰ গভীৰ হৈ পৰিব।

প্ৰতিকাৰঃ লক্ষ্মীনাৰায়ণ ভগৱানক পূজা কৰি প্ৰতিদিনে নাৰায়ণ কৱচ পাঠ কৰা।

কন্যা ৰাশি

কন্যা ৰাশিৰ লোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অলপ প্ৰতিকূল হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ কামত যিকোনো ধৰণৰ অসাৱধানতা পৰিহাৰ কৰিব লাগে, নহ’লে আপুনি বৃহৎ লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ জীৱনত কিছুমান ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে যিবোৰ আপুনি হয়তো একেবাৰেই আশা কৰা নাছিল। কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত এলাহ আৰু অহংকাৰ পৰিহাৰ কৰিব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ কামো নষ্ট হ’ব পাৰে। যদি আপুনি নিবনুৱা আৰু জীৱিকাৰ সন্ধানত বিচৰণ কৰি আছে, তেন্তে হয়তো ইয়াৰ বাবে অলপ বেছি সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

যদি আপুনি অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় চলাই আছে, তেন্তে আপুনি ধনৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব, নহ’লে আপুনি বৃহৎ আৰ্থিক লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি বজাৰত নিজৰ সুনাম বজাই ৰাখিবলৈ প্ৰতিদ্বন্দ্বীসকলৰ পৰা কঠোৰ প্ৰতিযোগিতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা ধন উলিয়াবলৈ অসুবিধা হ’ব পাৰে।

ক্ষমতা আৰু চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত নিৰ্দিষ্ট কাম সম্পূৰ্ণ কৰাত পলম হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহটো ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ। এই সপ্তাহত আপুনি পঢ়া-শুনাৰ পৰা বিচলিত অনুভৱ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি যিকোনো পৰীক্ষা বা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱাত ব্যস্ত, তেন্তে আকাংক্ষিত ফলাফল লাভ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কবোৰ স্বাভাৱিক হ’ব। আপুনি হয়তো আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অলপ চিন্তাত পৰিছে।

প্ৰতিকাৰ: ভগৱান শ্ৰী গণেশক দূৰ্ব অৰ্পণ কৰি প্ৰতিদিনে গণপতি অথৰ্বশিৰ্ষ পাঠ কৰা।

তুলা ৰাশি

এই সপ্তাহত তুলা ৰাশিৰ লোকে ওচৰৰ লাভৰ বিনিময়ত দূৰৈৰ লোকচানৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। এই সপ্তাহত কোনো কাম কাইলৈলৈ পিছুৱাই নিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে আশা কৰা ধৰণৰ লাভ আৰু সফলতা লাভ কৰাটো সম্ভৱ নহ’ব, বৰঞ্চ লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণি কিছু প্ৰতিকূল হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত কোনো বিষয়ৰ সন্দৰ্ভত দেউতাকৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উত্তেজনাপূৰ্ণ হৈ থাকিব পাৰে। আপোনাৰ ভাল আচৰণৰ মাজতো পৰিস্থিতিৰ বাবে কিছুমান বিষয়ত আত্মীয়ৰ বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

সেৱক লোকসকলে অতিৰিক্ত কামৰ বোজাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। ইয়াক সম্পন্ন কৰিবলৈ তেওঁলোকে হয়তো অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কষ্ট কৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত হঠাতে হোৱা কিছুমান ডাঙৰ খৰচে আপোনাৰ প্ৰস্তুত বাজেট নষ্ট কৰিব পাৰে। এই সময় আপোনাৰ বাবে আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা অলপ অস্থিৰ হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত সাৱধানে টকাৰ লেনদেন কৰক। কাকো ধন ধাৰে দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু অপ্ৰয়োজনীয় কামত ধন অপচয় নকৰিব অন্যথা পিছত অনুশোচনা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কৰ্মৰত মহিলাসকলে কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনজনৰ সহায়ৰ অভাৱত মানসিক আৰু শাৰীৰিক যন্ত্ৰণাত ভুগিবলগীয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক ভাল কৰি ৰাখিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত সৎ হওক আৰু যিকোনো ধৰণৰ অভিনয়ৰ পৰা আঁতৰি থাকক। আপোনাৰ পত্নীৰ অনুভৱ আৰু প্ৰয়োজনীয়তাক আওকাণ নকৰিব।

প্ৰতিকাৰঃ প্ৰতিদিনে স্ফটিকেৰে নিৰ্মিত শিৱলিঙক পূজা কৰক আৰু ৰুদ্ৰাক্ষ ৰোজাৰীৰে যিমান পাৰি ‘অম নম শিৱায়’ মন্ত্ৰ জপ কৰক।

বৃশ্চিক ৰাশি

বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো জীৱনৰ লগত জড়িত সকলো ডাঙৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিওৱাত সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধু-বান্ধৱী আৰু শুভাকাংক্ষীসকলৰ পৰা পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। আপোনালোকৰ সহযোগিতা আৰু সহায়ৰ বাবে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলো সকলো সময়তে সাজু থাকিব। যিকোনো বিশেষ কাম আৰম্ভ কৰাৰ সময়ত বা যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপুনি দেউতাকৰ পৰা বিশেষ সহায় পাব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কিছু ভাল তথ্য লাভ কৰিব। যাৰ বাবে আপোনাৰ সন্মান আৰু সন্মান বৃদ্ধি পাব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

এই সময়ছোৱাত কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাক কিছু গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব অৰ্পণ কৰা হ’ব পাৰে। ডাঙৰ ভূমিকা লোৱাৰ বাবে আপুনি বাতৰিৰ শিৰোনামত থাকিব। আপুনি লোৱা সঠিক সিদ্ধান্তৰ বাবে চিনিয়ৰসকলে আপোনাক প্ৰশংসা কৰা দেখা যাব। যদি আদালতত মাটি, অট্টালিকা বা পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত কোনো বিবাদ চলি আছে, তেন্তে সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত হ’ব পাৰে বা আপোচৰ জৰিয়তে সমাধান হ’ব পাৰে।

ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত লোকসকলে আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ভ্ৰমণে আশা কৰাতকৈ সুখদায়ক আৰু অধিক লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত ক্ষমতা আৰু চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত লোকৰ সৈতে আপোনাৰ ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব আৰু ভৱিষ্যতে তেওঁলোকৰ জৰিয়তে আপুনি ডাঙৰ ডাঙৰ সুবিধা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত মিঠাই থাকিব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

প্ৰতিকাৰঃ হনুমত উপাসনাত দৈনিক সাতবাৰ শ্ৰী হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰক।

ধনু ৰাশি

এই সপ্তাহত যদি এখোজ পিছুৱাই গৈ দুখোজ আগুৱাই যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, তেন্তে ধনু ৰাশিৰ লোকে তেনে কৰিবলৈ একেবাৰেই কুণ্ঠাবোধ কৰা উচিত নহয়। ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে যদি এই সপ্তাহত অহংকাৰ আৰু এলাহ ত্যাগ কৰি নিজৰ কাম-কাজ চলাই যায়, তেন্তে তেওঁলোকে আশা কৰাতকৈ অধিক লাভ আৰু সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ বাবে সপ্তাহৰ আৰম্ভণি শুভ হ’ব আৰু এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকেও আকাংক্ষিত লাভ পাব, কিন্তু শেষৰ অৰ্ধত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ তেওঁলোকে অলপ বেছিকৈ খৰখেদা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহটো নিয়োজিত লোকৰ বাবে অনুকূল হ’ব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিৰ পৰাই তেওঁ নিজৰ চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ পৰা সমৰ্থন পোৱা দেখা যাব। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত সমস্যা সমাধান হ’ব। নিবনুৱা লোকে লাভ কৰিব আকাংক্ষিত কৰ্মসংস্থাপন। পৰীক্ষা আৰু প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে হয়তো সপ্তাহৰ শেষলৈকে কিছু ভাল খবৰ পাব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি কোনো মাটি বা অট্টালিকা ক্ৰয় বা বিক্ৰী কৰিব বিচাৰিছিল তেন্তে এই সপ্তাহতে আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে।

সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপোনজনৰ আগমনৰ বাবে সুখৰ পৰিবেশ গঢ়ি উঠিব। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ পৰা ভাল সমৰ্থন পাব। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখদায়ক সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে হঠাতে পৰ্যটন বা তীৰ্থযাত্ৰাৰ কাৰ্যসূচী হ’ব পাৰে।

প্ৰতিকাৰঃ প্ৰতিদিনে ভগৱান শ্ৰী বিষ্ণুক কেশৰ তিলক আগবঢ়াই পূজা কৰি শ্ৰী বিষ্ণু সহস্ৰণম পাঠ কৰক।

মকৰ ৰাশি

এই সপ্তাহে কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে বিশেষ মংগল আৰু উপকাৰ কঢ়িয়াই আনিছে। এই সপ্তাহত যদি আপুনি কোনো বিশেষ কামৰ বাবে সম্পূৰ্ণ হৃদয়েৰে চেষ্টা কৰে তেন্তে তাত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰাৰ সকলো সম্ভাৱনা থাকিব। যিহেতু এই সপ্তাহত আপুনি শুভকামনাৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিবলৈ ওলাইছে, গতিকে আপোনাৰ অসম্পূৰ্ণ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু ইয়াত অহা সকলো বাধা এজন বিশেষ ব্যক্তিৰ সহায়ত আঁতৰি যাব। ৰাজনীতি আৰু সমাজ সেৱাৰ লগত জড়িত লোকসকলে হয়তো সপ্তাহৰ মাজভাগত এটা ডাঙৰ পদবী পাব। বিশেষকৈ লক্ষ্যমুখী বা কমিচনত কাম কৰা লোকৰ বাবে সময় শুভ। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

সময়ৰ আগতে ভাল কাম কৰিলে অফিচত আপোনাৰ বিশ্বাসযোগ্যতা বাঢ়িব। ক্ষমতা আৰু চৰকাৰৰ লগত জড়িত লোকৰ সহায়ত মকৰ ৰাশিৰ লোকে লাভজনক আঁচনিত যোগদান কৰিব পাৰিব। পাৰিবাৰিক সুখ আৰু প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল হ’ব। এই সপ্তাহত পৰিয়ালটোৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ সহায়ত পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদ নিষ্পত্তি কৰা হ’ব।

ভাই-ভনীৰ পৰা অনুকূল সহযোগিতা আৰু সমৰ্থন লাভ কৰিব। বন্ধুসকলে আপোনাৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ দয়ালু হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ আগত আপোনাৰ প্ৰেম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে তেনে কৰিলে আপোনাৰ সহায় হ’ব পাৰে। ইতিমধ্যে থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কক মানি লৈ পৰিয়ালৰ সদস্যই বিবাহত ছীল মাৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ শহুৰেকৰ পৰা বিশেষ সহায় লাভ কৰিব।

প্ৰতিকাৰঃ প্ৰতিদিনে তামৰ পাত্ৰ এটাৰে শিৱলিংগক পানী আগবঢ়াওক আৰু যথাসম্ভৱ গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ ওম তৎপুৰুষ বিদ্মহে মহাদেৱা ধীমহিতন্ন্নো ৰুদ্ৰা প্ৰচোদয়ত জপ কৰক।

কুম্ভ ৰাশি

এই সপ্তাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সকাহেৰে ভৰা হ’ব পাৰে। জীৱনত দীৰ্ঘদিন ধৰি চলি থকা যিকোনো ডাঙৰ সমস্যা এই সপ্তাহতে সমাধান কৰিব পৰা যাব। পৰিয়ালৰ কোনো জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ সহায়ত আপোনাৰ যিকোনো ডাঙৰ চিন্তাৰ সমাধান হ’ব পাৰে। শিশুৰ উচ্চ শিক্ষাত সন্মুখীন হোৱা সমস্যাসমূহ দূৰ হ’ব। যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত তেন্তে আপুনি হয়তো দেখিব যে সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত ব্যৱসায় লাহে লাহে আগবাঢ়িছে কিন্তু শেষৰ অৰ্ধেকলৈকে সকলো পুনৰ শুদ্ধ পথত আহিব আৰু তাৰ জৰিয়তে আপুনি আকাংক্ষিত লাভ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা যেন সফল হ’ব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

এই সপ্তাহত আপোনাৰ চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ দয়ালু হ’ব। যাৰ সহায়ত আপুনি সময়মতে নিজৰ কামৰ উন্নতি কৰাত সফল হ’ব। সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে বিৰোধীয়ে আপোনাৰ কামত বাধা সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু বিবেচনাৰে তেওঁলোকৰ খোজবোৰ বিফল কৰিব পাৰিব।

স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত অলপ সাৱধান হ’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত কৰ্মক্ষেত্ৰত বা ব্যক্তিগত জীৱনত মানুহৰ লগত কথা পাতি থাকোঁতে ভুলতেও কাকো ঠাট্টা নকৰিব, নহ’লে বছৰ বছৰ ধৰি গঢ় লৈ উঠা সম্পৰ্কত বিভাজন হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত অত্যন্ত সাৱধানতাৰে আগবাঢ়ক আৰু যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ মতামত লওক। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

প্ৰতিকাৰ: শ্রেতৰ্ক গণপতি দৈনিক পূজা কৰি গণপতি অথৰ্বশির্ষ পাঠ কৰা। শনিবাৰে পীপাল গছৰ তলত সৰিয়হৰ তেলৰ লেম্প জ্বলায়।

মীন ৰাশি

এই সপ্তাহটো মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। এই সপ্তাহত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে পৰীক্ষা আৰু প্ৰতিযোগিতাত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। যদি আপুনি উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে চেষ্টা কৰি আছে তেন্তে ইয়াত থকা বাধাবোৰ আঁতৰি যাব। এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত বিদেশত কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। যদি আপুনি এজন কৰ্মৰত ব্যক্তি তেন্তে আপুনি আপোনাৰ বছৰ পৰা আকাংক্ষিত বদলি বা পদোন্নতিৰ বঁটা পাব পাৰে। পদ আৰু উচ্চতা বৃদ্ধিৰ লগে লগে কেৱল কৰ্মক্ষেত্ৰতে নহয়, পৰিয়ালতো শ্ৰমিক মহিলাৰ সন্মান বৃদ্ধি পাব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত সম্পূৰ্ণ অনুকূল হ’ব। যদি আপোনজনৰ লগত আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ অৱনতি ঘটিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত বন্ধুৰ সহায়ত সম্পৰ্কটোৰ সকলো ভুল বুজাবুজি আৰু টেঙাতা আঁতৰি যাব। এই সপ্তাহটো আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা আপোনালোকৰ বাবে অতি শুভ হ’ব।

এই সপ্তাহত আপুনি অভাৱনীয়ভাৱে কোনো আঁচনি বা ঋণ দিয়া ধনত ধন আবদ্ধ হৈ পৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি হয়তো বহু উৎসৰ পৰা ধন পাব। যিকোনো ডাঙৰ কামনা পূৰণৰ ক্ষেত্ৰত দেউতাকৰ পৰা বিশেষ সহযোগিতা পাব। এজন আকাংক্ষিত ব্যক্তিয়ে অবিবাহিত লোকৰ জীৱনত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত নতুন বন্ধু গঢ় লৈ উঠিব আৰু পুৰণি বন্ধুক লগ পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কবোৰ গভীৰ হৈ পৰিব। আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা অনুকূল সমৰ্থন পাব।

প্ৰতিকাৰঃ প্ৰতিদিনে ভগৱান শ্ৰী বিষ্ণুক হালধীয়া ফুল আগবঢ়াই পূজা কৰক আৰু বিশেষকৈ বৃহস্পতিবাৰে গৰুক গুৰ আৰু ৰোটি খুৱাওক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button