Advertisement
ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফল: বছৰটো কেনেকৈ আৰম্ভ হ’ব? আপোনাৰ ৰাশিফল ​​পঢ়ক

নতুন বছৰৰ প্ৰথম সপ্তাহটোৱে আপোনাৰ বাবে কি কঢ়িয়াই আনিছে সেই কথা জানিবলৈ আপুনিও নিশ্চয় উৎসাহিত হ’ব। ভৱিষ্যতে কি হ’ব সেয়া আমি ক’ব নোৱাৰো, কিন্তু তাৰ আভাস দেখুৱাব পাৰো। ইয়াৰ বাবে আমি পণ্ডিত মনীষ শৰ্মা জীক সকলো ৰাশিৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে অনুৰোধ কৰিলোঁ। যদি আপুনিও নিজৰ বিষয়ে জানিব বিচাৰে তেন্তে এই ৰাশিফলখন পঢ়ক।

মেষ ৰাশি –

ৰাশিত পঞ্চম চন্দ্ৰ হ’ব, যিয়ে সকলো ভাল হ’ব বুলি সূচায়। যদি আপোনাৰ কোনো গোপন শত্ৰু থাকে তেন্তে তেওঁৰ এই পদক্ষেপ অসাৰ হ’ব। তোমাৰ শক্তি বাঢ়িব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ উপাৰ্জন ভাল হৈ থাকিব। ব্যৱসায়ৰ অগ্ৰগতি আৰু বৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনা আছে। কামৰ বাবে ওলাই যাব লাগিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি যিয়েই নহওক কিয়, সেয়া সফল হ’ব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰে মাতৃৰ ফালৰ পৰা কিছু হতাশাজনক তথ্য পাব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনোবা এজনৰ লগত আপোনাৰ মতাদৰ্শগত মতানৈক্য থাকিব পাৰে। যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত পলম হ’লে লোকচান হ’ব পাৰে। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰেই হ’ব শ্ৰেষ্ঠ দিন। আপোনাৰ সকলো পৰিকল্পনা সফল হ’ব আৰু আপোনাৰ উপাৰ্জনও বৃদ্ধি পাব। পৰিয়ালৰ পৰা সমৰ্থন পাব। শনিবাৰে সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন। ধৈৰ্য্য ধৰক, সোনকালে সকলো ঠিক হৈ যাব। লগতে আপোনাৰ মূল্যৱান বস্তুবোৰো ৰক্ষা কৰক।

কি কৰিব- ভগৱান গণেশক ৰঙা ফুল আৰু ঘিউৰ দীপ জ্বলোৱা।

বৃষ ৰাশি –

ৰাশিত চতুৰ্থ চন্দ্ৰৰ উপস্থিতিৰ বাবে কামৰ গতি লেহেমীয়া হ’ব। আপুনি কামত বিশেষ উৎসাহ দেখুৱাব নোৱাৰিব আৰু আপোনাৰ বহুমূলীয়া সময় নষ্ট কৰিব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰে আপোনাৰ আয় বৃদ্ধি পাব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি হয়তো ক’ৰবাত ভ্ৰমণলৈ যাব লাগিব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে আপোনাৰ চিন্তা বাঢ়িব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ কাম সঠিকভাৱে কৰিব নোৱাৰিব, ইয়াৰ বাবে আপোনাৰ বিৰোধীয়ে আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ ক্ষতিও কৰিব পাৰে। শনিবাৰে পাব কিছু সুখৰ খবৰ। ক’ৰবাৰ পৰা টকা আবদ্ধ হৈ পৰিব আৰু পৰিয়ালৰ সহায় পাব। ব্যৱসায়ত কাকো ধন ধাৰে দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক। যদি আপুনি নিয়োজিত হয় তেন্তে আপোনাৰ কামত আপোনাৰ বিষয়াসকলে খং উঠিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা গোপনে কৰা সকলো কাম উন্মোচিত হ’ব।

কি কৰিব: হনুমানজীক তামোল আগবঢ়াওক।

মিথুন ৰাশি –

এই সপ্তাহতে সমস্যা সমাধান হ’ব। লগতে আপুনি নতুন কাম কৰিবলৈ পাব পাৰে। আপোনাৰ উপাৰ্জনতো উন্নতি হ’ব। আপুনি কৰা পৰিকল্পনাবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰে আপুনি ধৰ্মীয় কাম-কাজৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব আৰু সম্ভৱ যে আপুনিও কোনো এটা অনুষ্ঠানৰ অংশ হোৱাৰ সুযোগ পাব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি নিজৰ কামত মনোনিৱেশ কৰিব নোৱাৰিব আৰু আপোনাৰ সময় নষ্ট হ’ব। কোনো বস্তুতে উৎসাহ বিচাৰি নাপাব আৰু নিসংগতা অনুভৱ কৰিব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে কাৰোবাৰ লগত বিবাদ হ’লে আপুনি বিজয়ী হ’ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি পাব আৰু যিকোনো কামতে আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। অলপ সাৱধান হওক, শনিবাৰে অভিযোগৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰো সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত আপোনাৰ আয় কমি যাব আৰু খৰচ বাঢ়িব। চাকৰিত সমস্যা হ’ব।

কি কৰিব: হনুমানজীক ঘিউৰ লেম্প জ্বলাই দিব।

কৰ্কট ৰাশি

এই সপ্তাহত আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি পাব, আৰু আপুনিও অলপ আক্ৰমণাত্মক হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত বহুত খং উঠিব, যাৰ ফলত আপোনাৰ ক্ষতিও হব পাৰে। অৱশ্যে আপোনাৰ সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰে কোনোবা পাহাৰীয়া ঠাইলৈ খোজ কাঢ়ি যাব পাৰি। এই যাত্ৰাই আপোনাৰ জীৱনটো সতেজতাৰে ভৰাই তুলিব। আপোনাৰ শত্ৰুবোৰ পৰাজিত হ’ব আৰু বিতৰ্কিত বিষয়ত আপুনি জয় লাভ কৰিব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে আপোনাৰ জীৱনত কিছুমান সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ মনটো অস্থিৰ হৈ থাকিব। আপোনাৰ আয়ো কমি যাব পাৰে। ভ্ৰমণলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনাও থাকিব পাৰে। শনিবাৰটো আপোনাৰ বাবে ভাল দিন হ’ব আৰু সকলোৰে পৰাও আপুনি সমৰ্থন পাব। ব্যৱসায়ত ভাল লাভ পাব পাৰে আৰু চাকৰিৰ বাবে বহু দূৰলৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে।

কি কৰিব-দুৰ্গা দেৱীক আটাৰে তৈয়াৰী মিঠাই আগবঢ়াওক।

সিংহ ৰাশি

বছৰৰ আৰম্ভণি বহুত ভাল হব। আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ উন্নতি হ’ব কিন্তু অপ্ৰয়োজনীয় চিন্তা আপোনাৰ মনত থাকিব, যিয়ে আপোনাৰ জীৱনটো মানসিক চাপৰ কৰি তুলিব। এই সপ্তাহত আপুনি ডাঙৰ মানুহক লগ পোৱাৰ সুযোগ পাব। কৰ্মক্ষেত্ৰ আৰু পৰিয়ালৰ লোকৰ পৰা সমৰ্থন পাব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰেও পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণত থাকিব। আপোনাৰ সকলো কামে গতি লাভ কৰিব। আপোনাৰ যি সম্পত্তি আছে তাৰ পৰাই আপুনি সুবিধা লাভ কৰিব। যি কামত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। গোটেই সপ্তাহটো আপুনি উৎসাহী অনুভৱ কৰিব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাই ফল দিব আৰু সফলতা লাভ কৰিব। শনিবাৰে আপোনাৰ আয় কমি যাব পাৰে আৰু কাম পদ্ধতিগতভাৱে নহ’বও পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত নিয়োজিত লোকসকলে সঠিকভাৱে কাম কৰিব নোৱাৰিব আৰু ব্যৱসায়ীসকলে কৰ্মসূত্ৰে যাত্ৰা কৰিব লাগিব। প্ৰেমিক-প্ৰেমিকাৰ সংগীৰ লগত বিবাদ হ’ব আৰু বিবাহিত লোকে পত্নীৰ সৈতে ভাল সময় কটাব।

কি কৰিব-কেঁচা গাখীৰ দেৱী দুৰ্গাক আগবঢ়াওক।

কন্যা ৰাশি

এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে মানসিক সমস্যাৰে ভৰি পৰিব। আপুনি ইমানেই চিন্তাত মগ্ন হ’ব যে কোনো কাম সম্পন্ন কৰিব নোৱাৰিব আৰু কামত পলম হ’লে লোকচানও হ’ব। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ আয়তো প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ খৰচ আপোনাৰ আয়তকৈ বেছি হ’ব। আপুনি সন্মুখীন হ’বলগীয়া আটাইতকৈ ডাঙৰ সমস্যাটো হ’ল আন মানুহৰ আচৰণ। মানুহৰ আচৰণ আপুনি আশা কৰা ধৰণে একেবাৰেই নহ’ব, ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ মনটো বিচলিত হ’ব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰ আপোনাৰ বাবে বহুত ভাল দিন হ’ব আৰু আপোনাৰ মনটোও সুখী হ’ব। যি কামত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব আৰু উপাৰ্জনও বৃদ্ধি পাব। কাৰোবাৰ পৰা সহযোগিতা আশা কৰিলে সেয়াও পূৰণ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ লোৱা হ’ব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে আপোনাৰ ভাগ্য শক্তিশালী হৈ উঠিব আৰু আপুনি ৰজাৰ পক্ষৰ পৰা সুবিধা লাভ কৰিব। আপুনিও হয়তো কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ পোষ্ট পাব। আপোনাৰ কাম সময়মতে সম্পন্ন হ’ব, যাৰ ফলত আপুনি বহুত সুখী হ’ব। শনিবাৰৰ পৰা আপুনি টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। চাকৰিতো পদোন্নতি পাব পাৰে।

কি কৰিব: ভগৱান গণেশক ঘিউৰ দীপ জ্বলাই দিব।

তুলা ৰাশি

ৰাশিত একাদশ চন্দ্ৰৰ উপস্থিতিৰ বাবে সমস্যাৰ অন্ত পৰিব। নতুন সুযোগৰ সৃষ্টি হ’ব যিয়ে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত কৰাত সহায় কৰিব। সম্ভৱ যে আপুনি কামৰ বাবে যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে, ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি ধন উপাৰ্জন কৰাত সহায় কৰিব আৰু ধনৰ অভাৱত বহুদিন ধৰি স্থবিৰ হৈ থকা কামটো সম্পূৰ্ণ হ’ব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰে অসুবিধাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু আপুনি ভয় কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই আৰু সেই অসুবিধাটো আপোনাৰ জ্ঞানেৰে সমাধান কৰাত সফল হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি লাভ কৰিবলগীয়া ধনতকৈ অধিক লোকৰ ঋণ পৰিশোধ কৰিব লাগিব। ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ আপুনি কৰিবলগীয়া সঞ্চয়ৰ কিছু অংশ দিব লাগিব। ইয়াৰ বাবে আপুনি মানসিক চাপত থাকিব আৰু ভৱিষ্যতৰ বাবে চিন্তিত হৈ থাকিব। অপ্ৰয়োজনীয় কামতো আপোনাৰ সময় নষ্ট হ’ব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে আপুনি আপোনাৰ সমস্যাৰ পৰা ওলাই অহাৰ পথ বিচাৰি পাব। আয় বৃদ্ধিৰ লগতে মানুহৰ পৰাও সহায় লাভ কৰিব। শনিবাৰেও অনুকূল হ’ব।

কি কৰিব-ভগৱান শিৱক ফল অৰ্পণ কৰক।

বৃশ্চিক ৰাশি –

আপোনাৰ ৰাশিত দশম চন্দ্ৰৰ উপস্থিতিৰ বাবে ভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত থাকিব। এই সপ্তাহত আপুনি টকাৰ অভাৱ অনুভৱ নকৰিব। আপুনি নিজতকৈ আনৰ প্ৰতি বেছি চিন্তা কৰিব, এই মানুহবোৰ আপোনাৰ ওচৰত থাকিব আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যও হ’ব পাৰে। এই সময়ত দ্বিধাবোধ কৰিলে আপোনাৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব। সম্ভৱ যে কিছুমান পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে যিয়ে আপোনাৰ খং উঠাব পাৰে, কিন্তু খং উঠিলে পৰিস্থিতি আৰু বেয়া হ’ব পাৰে। নিজকে নিয়ন্ত্ৰণ কৰক। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰে টকা পাব। আপুনিও সফলতা লাভ কৰিব আৰু স্থবিৰ হৈ পৰা কামবোৰে গতি লাভ কৰিব, আনকি কিছুমান এই সপ্তাহত সম্পূৰ্ণ হ’ব। যোগাযোগৰ পৰা আপুনি ডাঙৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। উপাৰ্জন আৰু অন্যান্য কামতো বাধা আহিব পাৰে। শনিবাৰটো আপোনাৰ বাবে এক সুখৰ দিন হ’ব। ধন-সম্পত্তি আৰু সমৰ্থন বৃদ্ধি পাব।

কি কৰিব-ভগৱান গণেশক খীৰ অৰ্পণ কৰক।

ধনু ৰাশি –

এই সপ্তাহত আপুনি আয় পাব কিন্তু আৰ্থিক সমস্যা নাইকিয়া হব। আপোনাৰ খৰচ ইমানেই বৃদ্ধি কৰিছে। গতিকে এই সপ্তাহত আপোনাৰ অপ্ৰয়োজনীয় খৰচ কমাবলৈ চেষ্টা কৰক। হতাশাৰ অনুভৱ এটাই প্ৰাধান্য পাব পাৰে। এই সপ্তাহত অধিক চিন্তা হ’ব, যাৰ ফলত মানসিক চাপ কমি নাযায়। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰে বহু কাম হ’ব আৰু সহযোগিতাৰে আপোনালোকৰ সকলো কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। আপোনাৰ উপাৰ্জনও ভাল হৈ থাকিব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে কোনোবা ডাঙৰ সমস্যাৰ সমাধান পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ বাবে আপুনি সকাহৰ হুমুনিয়াহ কাঢ়িব। তোমাৰ শত্ৰুবোৰ নিজৰ উদ্দেশ্যত বিফল হ’ব। শ্ব’ অফত খৰচ বেছি হ’ব, শ্ব’ অফৰ জীৱন নাথাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। আপোনাৰ উপাৰ্জন ভাল হৈ থাকিব আৰু আপোনাৰ আবদ্ধ হৈ থকা ধন আদায় হ’ব। শনিবাৰে চিন্তা, অপমান আৰু ভয় থাকিব, না নিজৰ অন্যায় নকৰিব আৰু কাকো বেয়া কৰিবলৈ নিদিব। খৰচ বৃদ্ধি হ’ব, যাৰ ওপৰত আপোনাক বাৰে বাৰে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

কি কৰিব-হনুমানজীক কলৰ ফল আগবঢ়াওক।

মকৰ ৰাশি-

এই সপ্তাহত আপুনি অজ্ঞাত ভয় আৰু চিন্তাই অশান্তি দিব। ভৱিষ্যতক লৈ আপুনি শংকিত হৈ থাকিব। আপোনাৰ কামত বাধাৰ সৃষ্টি কৰাসকল সক্ৰিয় হৈ থাকিব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰৰ পৰা আপোনাৰ অৱস্থা ভাল হ’ব। আপুনি আগতে কৰা কামৰ বাবে বহুতে আপোনাৰ ওপৰত খং উঠে। এই সপ্তাহত আপুনি তেওঁলোকক পতিয়ন নিয়াবলৈ সফল হ’ব। আপোনাৰ পৰিয়ালত সুখ থাকিব। আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰমেৰে এক মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে আৰু ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস শক্তিশালী হৈ থাকিব। প্ৰতিপত্তিও লাভ কৰিব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে সফলতা লাভ কৰিব। আয় বাঢ়িব আৰু কামৰ গতি খৰতকীয়া হ’ব। শনিবাৰে ধন লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। অপ্ৰয়োজনীয় খৰচ পৰিহাৰ কৰি মনটো সুখী কৰি ৰাখক। আপোনজনৰ লগত ভ্ৰমণলৈ যোৱাৰ সুযোগ পাব।

কি কৰিব – দেৱী পাৰ্বতীক মিঠাই আগবঢ়াওক।

কুম্ভ ৰাশি-

ৰাশিত চন্দ্ৰৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা সময় ভাল হ’ব। আবদ্ধ হৈ থকা ধন আদায় কৰি সময়মতে কাম সম্পূর্ণ কৰা হ’ব৷ যাত্ৰা শুভ হ’ব আৰু সুখ কঢ়িয়াই অনা খবৰ লাভ কৰিব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰে বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত সাৱধান হওক। টকাৰ অভাৱত আপুনি অশান্তি পাব। আপোনাৰ বিৰোধীয়ে আপোনাক অসুবিধা দিব পাৰে। বেয়া চিন্তাৰ প্ৰচুৰতা থাকিব। শুকুৰবাৰ আৰু শনিবাৰে ভাগ্য অনুকূল হ’ব। সহযোগিতা লাভ কৰিব আৰু কাম ক্ষিপ্ৰ হ’ব। নতুনকৈ লাভজনক যোগাযোগ কৰা হ’ব। শনিবাৰেও ভাল দিন হ’ব। ব্যস্ততা বেছি হ’ব পাৰে। টকা পোৱা যাব।

কি কৰিব- সেউজীয়া কাপোৰ আগবঢ়াওক বা দেৱী দুৰ্গাক গ্ৰাম আগবঢ়াওক।

মীন ৰাশি-

চিন্তাৰে আৰম্ভ হ’ব সপ্তাহটো। শত্ৰুৱে কাম নষ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। আপুনি কৰা পৰিকল্পনাবোৰ ভুল হ’ব পাৰে। আপোনাৰ লুকাই থকা গোপন কথাবোৰ হয়তো উন্মোচিত হ’ব। মঙলবাৰ আৰু বুধবাৰে সময় অনুকূল হ’ব। আয় বাঢ়িব আৰু বিৰোধীসকল পিছুৱাই যাব। আপুনি কৰা সকলো কাম সফল হ’ব। সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি পোৱা যাব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে পুনৰ সাৱধান হ’ব লাগিব। যদি আপোনাৰ আশা পূৰণ নহয়, তেন্তে আপুনি দুখ অনুভৱ কৰিব। আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ লোকৰ পৰা সাৱধান হওক কাৰণ আৰ্থিক লোকচান হ’ব পাৰে। শনিবাৰটো ভাল দিন হ’ব। শিশুৰ পৰা সহায় পাব।

কি কৰিব-মহাকালীলৈ হালোৱা আগবঢ়াওক।

সময়ে সকলো ৰাশিৰ বাবে মিশ্ৰিত প্ৰভাৱ আনিব আৰু আপুনি শুভ বা অশুভ ফলাফল পাব পাৰে। এই ৰাশিফল ​​অনুসৰি ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনা কৰক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button