Advertisement
ধৰ্ম

ঘৰৰ এই ঠাইবোৰত পানীৰ টেপ স্থাপন কৰিলে আহিব পাৰে সমস্যা, জানক বাস্তুৰ নিয়ম

আমাৰ সংস্কৃতিত স্থাপত্যৰ বিশেষ ভূমিকা আছে। বিশ্বাস কৰা হয় যে যেতিয়াই নতুন ঠাইত প্ৰৱেশ কৰে বা ঘৰ বা কাৰ্যালয়ত যিকোনো বস্তু স্থাপন কৰে তেতিয়াই বাস্তুৰ নিয়ম মানি চলাটো প্ৰয়োজনীয় অন্যথা বিভিন্ন বিঘিনিৰ আগমণ ঘটিব পাৰে।

কেতিয়াবা আপোনাৰ লগত এনেকুৱাও হ’ব পাৰে যে আপুনি নতুন ঠাইত প্ৰৱেশ কৰিলে সেই ঠাইৰ পৰা নেতিবাচক সংকেত কিছুমান পাবলৈ আৰম্ভ কৰে। আচলতে সেই ঠাইৰ বাস্তু দোষৰ বাবেই এনে ঘটনা ঘটিব পাৰে।

প্ৰতিজন ব্যক্তি প্ৰকৃতিৰ লগত জড়িত আৰু প্ৰকৃতি বাস্তু শাস্ত্ৰৰ লগত জড়িত। বাস্তু বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে আমাৰ চৌপাশৰ প্ৰতিটো বস্তু যদি বাস্তু শাস্ত্ৰৰ নিয়ম মতে চলি থাকে তেন্তে ই ধনাত্মক শক্তিৰ সৃষ্টি কৰে, আনহাতে ইয়াক উলংঘা কৰিলে ঋণাত্মক শক্তিয়ে আপোনাৰ ঘৰত বাহ ল’ব পাৰে।

সকলো বস্তু ক’ত কেনেকৈ থাকিব লাগিব সেইটো যেনেকৈ ডিজাইন কৰা হৈছে, ঠিক সেইদৰে ঘৰৰ পানীৰ টেপৰ বাবে কিছুমান নিয়ম বনোৱা হৈছে। বিশ্বাস কৰা হয় যে যদি টেপটো ভুল ঠাইত ৰখা হয় তেন্তে আপোনাৰ জীৱনত বিভিন্ন সমস্যা হ’ব পাৰে। জ্যোতিষী ড° আৰতি দহিয়া জীৰ পৰা শিকি লওঁক যে আপুনি আপোনাৰ ঘৰত টেপৰ বাস্তু দিশবোৰ কেনেকৈ ৰাখিব লাগে।

পানীৰ টেপৰ সঠিক দিশ

বাস্তুৰ মতে, আপুনি কেতিয়াও ঘৰৰ দক্ষিণ আৰু পশ্চিম দিশত পানীৰ টেপ স্থাপন নকৰিব। যদি এই দিশবোৰত ইতিমধ্যে কোনো টেপ উপস্থিত আছে তেন্তে ইয়াক ব্যৱহাৰ নকৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। পানীৰ নল উত্তৰ আৰু পূব দিশত হ’ব লাগে।

কেৱল এয়াই নহয়, পাকঘৰৰ নলৰ কথা কওঁতে দিশটোৰ যত্ন লোৱাটোও গুৰুত্বপূৰ্ণ। পাকঘৰত পানী ধৰি ৰখা নলটো উত্তৰ বা উত্তৰ-পূব কোণত ৰাখিব লাগে, যাতে পানী এই দিশত বৈ যায়। যদি পানীৰ নলটো ভুল দিশত থাকে তেন্তে আপুনি বিভিন্ন ধৰণৰ ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button