Advertisement
ধৰ্ম

আপুনিও প্ৰেম বিবাহ কৰিব বিচাৰিছে নেকি? পালন কৰক এই অলৌকিক প্ৰতিকাৰসমূহ

Love Marriage Upay: সনাতন ধৰ্মত ৮ প্ৰকাৰৰ বিবাহৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে। আজিৰ সময়ত দুই প্ৰকাৰৰ বিবাহ, এটা এৰেঞ্জ মেৰিজ, এই বিবাহ পিতৃ-মাতৃ আৰু পৰিয়ালৰ সন্মতি সাপেক্ষে কৰা হয় আৰু আনটো প্ৰেম বিবাহ, যিটো দৰা-কইনাই নিজৰ ইচ্ছামতে কৰে। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনিও প্ৰেমৰ বিবাহ কৰিব বিচাৰে, কিন্তু বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে, তেন্তে আমি আপোনাক কিছুমান বিশেষ সমাধান ক’ম। এই ব্যৱস্থাসমূহ আপোনাৰ বাবে উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

শুকুৰবাৰে এই প্ৰতিকাৰসমূহ কৰক

শুকুৰবাৰে গা ধুই ধ্যান কৰাৰ পিছত ৰঙা কাপোৰ পিন্ধিব। ইয়াৰ পিছত মা দুৰ্গাৰ মন্দিৰলৈ গৈ মা দুৰ্গাক মেকআপৰ বস্তু আগবঢ়াব। এই প্ৰতিকাৰ কমেও ১৬টা শুকুৰবাৰৰ বাবে কৰক। এইদৰে প্ৰেম বিবাহত অহা বাধাবোৰ আঁতৰাই পেলাব পাৰি।

এই মন্ত্ৰ জপ কৰক

শুক্ল পক্ষৰ প্ৰথম বৃহস্পতিবাৰে গা ধোৱা আদিৰ পিছত হালধীয়া ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধিব লাগে। ইয়াৰ পিছত ৰীতি-নীতি অনুসৰি ভগৱান বিষ্ণু আৰু মাতৃ লক্ষ্মীক পূজা কৰিব। লগতে এই মন্ত্ৰবোৰ জপ কৰক।

’ॐ लक्ष्मी नारायण नमः’

১১টা বৃহস্পতিবাৰে এই প্ৰতিকাৰ অবিৰতভাৱে কৰিলে প্ৰেম বিবাহৰ সমস্যাবোৰ নাইকিয়া হৈ যায়। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

প্ৰেম বীজ মন্ত্ৰ

ॐ क्लीं नमः

এই মন্ত্ৰক প্ৰেম বিবাহৰ বাবে বীজ মন্ত্ৰ বুলি কোৱা হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও এই মন্ত্ৰ জপ কৰাটো অতি উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়।

ओम क्लीं कृष्णाय गोपीजन वल्लभाय स्वाहाः।

ভগৱান কৃষ্ণৰ পূজা

যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেম বিবাহত যিকোনো ধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে প্ৰেমৰ প্ৰতীক বুলি কোৱা ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ সেৱা কৰক। তেওঁলোকৰ মন্দিৰলৈ গৈ ৰীতি-নীতি অনুসৰি পূজা কৰক। ইয়াৰ পিছত তেওঁৰ প্ৰিয় বাঁহী ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণক অৰ্পণ কৰক। এই সময়ত এই বিশেষ মন্ত্ৰটো জপ কৰিব লাগিব।

“ॐ क्लीं कृष्णाय नमः” ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

পৰিয়ালটোৱে মান্তি হ’ব

যদি পৰিয়ালে আপোনাৰ প্ৰেম বিবাহত সন্মতি দিয়া নাই তেন্তে বৃহস্পতিবাৰে ভগৱান বিষ্ণুৰ মন্দিৰত গৈ সত্য ভক্তিৰে পূজা কৰি প্ৰসাদ আগবঢ়াওক। ইয়াৰ পিছত এই প্ৰসাদ সকলোৰে মাজত বিতৰণ কৰক। তিনিমাহ ধৰি এই প্ৰতিকাৰ অবিৰতভাৱে পালন কৰিলে শুভ ফল পোৱা যায়।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button