বিয়াৰ কাৰ্ড বনাওঁতে মনত ৰাখিব বাস্তু এই নিয়মবোৰ, অনুসৰণ কৰিলে নহয় কোনো বাস্তুৰ বিসংগতি

Wedding Card Vastu: যদিও হিন্দু ধৰ্মত সকলো আচাৰ-ব্যৱহাৰক গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়, কিন্তু সকলো ৰীতি-নীতিৰ ভিতৰত বিবাহ অনুষ্ঠানটো অধিক বিশেষ কাৰণ এই অনুষ্ঠানৰ পিছত ব্যক্তিজনৰ নতুন জীৱন আৰম্ভ হয় আৰু ব্যক্তিজনে বিবাহৰ দায়িত্ব পালন কৰে।

এই কাৰণেই বিবাহৰ লগত জড়িত সকলো কথাকে জ্যোতিষৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাই গুৰুত্ব দিয়াই নহয় বাস্তুৰ নিয়মো মানি চলিব লাগে। একেদৰে বিবাহ কাৰ্ডৰ লগত জড়িত কিছুমান বাস্তুৰ নিয়ম আছে, যাৰ অনুসৰণ কৰিলে বাস্তুৰ বিসংগতিও নহয়, বিবাহত বাধাও নাথাকে।

জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটছে আমাক জনাইছে যে বিয়াৰ কাৰ্ডখন প্ৰথমে শ্ৰী গণেশক আগবঢ়োৱা হয়। এনে পৰিস্থিতিত যদি বিয়াৰ কাৰ্ডত বাস্তুৰ লগত জড়িত কিবা ভুল হয়, তেন্তে শ্ৰী গণেশৰ বাবে তেনে কাৰ্ড গ্ৰহণযোগ্য নহয়। গতিকে বিয়া কাৰ্ডৰ বাস্তু নিয়ম জানো আহক।

বিয়াৰ কাৰ্ডখন কেনেকুৱা হ’ব লাগে?

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ভুলতেও গণেশ জীৰ ফটো বিয়াৰ কাৰ্ডত বনাই নিদিব। কাৰণ বিয়াৰ পিছত মানুহে বিয়াৰ কাৰ্ডবোৰ জাবৰত পেলাই দিয়ে বা গছৰ তলত ৰাখে। এনে পৰিস্থিতিত শ্ৰী গণেশৰ ফটো তাত থকাটো তেওঁৰ বাবে অপমান।

বিয়াৰ কাৰ্ড কেতিয়াও ত্ৰিভুজ বা পাতৰ আকৃতিৰ হ’ব নালাগে। ত্ৰিভুজ আকৃতিৰ বিবাহ কাৰ্ডে নেতিবাচকতাক আকৰ্ষণ কৰে, আনহাতে পাতৰ আকৃতিৰ বিবাহ কাৰ্ডক শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়। এনে আলোচনী দেৱতাৰ গ্ৰহণযোগ্য নহয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

বাস্তু শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে বৰ্গক্ষেত্ৰৰ আকৃতি বৰ্গক্ষেত্ৰৰ বিবাহ কাৰ্ডখনক আটাইতকৈ শুভ বুলি গণ্য কৰা হয় কাৰণ কোৱা হৈছে যে বৰ্গক্ষেত্ৰৰ বিবাহ কাৰ্ডৰ চাৰিকোণত সুখ, সমৃদ্ধি, শান্তি আৰু সৌভাগ্য বাস কৰে।

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, দৰা-কইনাৰ ফটো ভুলতে হ’লেও বিবাহ কাৰ্ডত ৰাখিব নালাগে। কাৰণ দৰা-কইনাৰ ছবি অংকন কৰা বা দৰা-কইনাৰ প্ৰতীক বনোৱাটোৱে কু-চক্ষুৰ আশংকা সৃষ্টি কৰে। ইজনে সিজনৰ ওপৰত চকু পৰিব পাৰে যুটিটোৰ।

বিয়াৰ কাৰ্ড কেতিয়াও ক’লা বা বাদামী ৰঙৰ হ’ব নালাগে। হালধীয়া ৰঙৰ বিবাহ কাৰ্ড অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও ৰঙা ৰঙৰ কাৰ্ডো ভাল। সদায় সুগন্ধিযুক্ত কাগজ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে বা বিয়াৰ কাৰ্ডত সুগন্ধি দিব লাগে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment