ঘৰত বাস্তুৰ এই দোষবোৰ থাকিলে জীৱনত আগুৰি ধৰে বেমাৰে, এই ব্যৱস্থাবোৰৰ প্ৰভাৱ লগে লগে দেখা যায়

Vastu Dosh Upay: যিকোনো ৰোগত জন্মগত গ্ৰহবোৰে অধিক ফলপ্ৰসূ ভূমিকা পালন কৰে, কিন্তু বাস্তুৰ হস্তক্ষেপ তেওঁলোকৰ তুলনাত কম নহয়। প্ৰায়ে দেখা যায় যে মানুহে ঘৰ নিৰ্মাণ আৰু অভ্যন্তৰীণ কামত আড়ম্বৰপূৰ্ণ খৰচ কৰে, কিন্তু বাস্তুৰ দোষৰ বাবে ঘৰটোত বসবাস কৰা লোকসকল সকলো ধৰণৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হয়। এই ৰোগবোৰৰ চিকিৎসাত তেওঁ লাখ লাখ টকা খৰচ কৰে যদিও তেওঁৰ ঘৰৰ এই বাস্তু ৰোগৰ চিকিৎসা নাপায় যাৰ বাবে সদস্যসকলে ৰোগবোৰৰ পৰা সকাহ পাব নোৱাৰে। ৰোগৰ চিকিৎসা পোৱাৰ সমান্তৰালকৈ ঘৰৰ এই বাস্তু ৰোগৰ চিকিত্সা লাভ কৰাৰ পিছতহে বেমাৰৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ দিয়া চিকিৎসাৰ পৰা সদস্য সকলে সুবিধা লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু তেওঁলোক সুস্থ হৈ উঠে।

বাস্তু দোষৰ লগত জড়িত ৰোগ

  • আটাইতকৈ ডাঙৰ সমস্যাটো আহে পাকঘৰৰ লগত।যদি ই দক্ষিণ-পশ্চিম দিশত হয়, তেন্তে সদস্যসকলে বদহজম আৰু বৃক্ক সম্পৰ্কীয় ৰোগত আক্ৰান্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে।
  • পাকঘৰটো যদি উত্তৰ-পশ্চিম দিশত থাকে তেন্তে জলসিঞ্চন নামৰ ৰোগ এটাৰ সৃষ্টি হয়।
  • ঘৰৰ পাকঘৰ, বাথৰুম আৰু পূজা কক্ষৰ লগতে ঘৰৰ চিৰিবোৰো এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ স্থান আছে, যদি ওপৰলৈ উঠিবলগীয়া চিৰিবোৰ উত্তৰ-পূব দিশত থাকে, তেন্তে ঘৰৰ সদস্যসকল মানসিকভাৱে মানসিক চাপত থাকে। ব্যক্তিজন বিভ্ৰান্তি, বি পি, হতাশা আদি সমস্যাৰে আগুৰি থাকে।
  • যদি এই চিৰিবোৰ পূব আৰু দক্ষিণ দিশত অৰ্থাৎ জুইৰ কোণৰ ফালে থাকে তেন্তে যৌনাংগ আৰু প্ৰস্ৰাৱৰ অংগৰ লগত জড়িত ৰোগৰ সৃষ্টি হয়।
  • যদি পানীৰ উৎসটো পূব দিশত থাকে তেন্তে ব্যক্তিজন পানীলগা, ডায়েৰিয়া, জলসিঞ্চন, মহিলাৰ লিউকোৰিয়া আদি ৰোগত আক্ৰান্ত হয়।
  • পশ্চিম দিশত থকা পানীৰ উৎসই থাইৰয়ডৰ সৈতে জড়িত সমস্যা দিয়ে। উত্তৰ-পূব দিশৰ ভূগৰ্ভস্থ জলসম্পদ ধন-সম্পত্তিৰ বাবে উপকাৰী আৰু লগতে শিশুসকলক সুন্দৰ আৰু সুস্থ কৰি তোলে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment