ঘৰত আৰম্ভ হৈ আছে নেকি বহু ধৰণৰ সমস্যা? ভাল কৰিবলৈ গ্ৰহণ কৰক এইবোৰ ব্যৱস্থা

Vastu Tips: বহু সময়ত এনেকুৱা হয় যে ঘৰৰ বাহিৰত থাকিলে মনটো সম্পূৰ্ণ শান্ত হৈ থাকে আৰু আপোনাৰ আচৰণো ঠিকেই থাকে। কিন্তু ঘৰত সোমোৱাৰ লগে লগে মনটো বিচলিত হৈ পৰে নহ’লে দুখ অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। লগতে টেনচন আছে। ঘৰৰ পৰিৱেশটোও গধুৰ অনুভৱ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। অৰ্থাৎ যদি এনে পৰিৱেশ থাকে তেন্তে বুজিব যে ঘৰত ঋণাত্মক শক্তি আছে। অৰ্থাৎ আপোনাৰ বৃহস্পতি দুৰ্বল আৰু আপোনাৰ ঘৰৰ মংগল কমি আহিছে।

ঘৰুৱা পৰিৱেশ ইতিবাচক কৰি তোলক

এনে অৱস্থাত প্ৰতিদিনে সন্ধিয়া ঘৰৰ পূজাস্থলীত এটা দীপ জ্বলাই দিব লাগে। গোটেই ঘৰত ধূপ জ্বলাই দিব। ঘৰত পবিত্ৰতা আনিব। গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ শুনা উচিত। বিষ্ণু সহস্ৰনাম শুনা উচিত। ৰাতিপুৱা আৰু গধূলি ঈশ্বৰক পূজা কৰা। ইয়াৰ ফলত ঘৰৰ পৰা ঋণাত্মক শক্তি নাইকিয়া হ’ব পাৰে।

ইলেক্ট্ৰনিকছৰ বস্তুবোৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে

যদি বাৰে বাৰে ঘৰৰ ইলেক্ট্ৰনিক বস্তুবোৰ নষ্ট হয় বা বাল্ব বা টিউবৰ লাইট বাৰে বাৰে ফিউজ হয়, তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল ঘৰৰ ৰাহু বেয়া। ইয়াৰ লগে লগে দুৰ্ঘটনাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়।

এনে অৱস্থাত ঘৰৰ মূল স্থানত ৰঙা স্বস্তিকা লগাব লাগে। কোঠাৰ দুৱাৰৰ বাহিৰত ৰঙা স্বস্তিকা ৰাখক বা ইলেক্ট্ৰনিক বস্তুৰ ওপৰত স্বস্তিকা লগাওক। লগতে ঘৰত মলি জমা হ’বলৈ নিদিব। ঘৰখন পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক।

ঘৰত সঘনাই কাজিয়া

কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ যদি ঘৰত কাজিয়া হয়। তৰ্ক ইমানেই বাঢ়ি যায় যে সম্পৰ্ক ভাঙি যোৱাৰ ভাবুকি। যদি পৰিয়ালৰ সদস্যৰ মাজত মতানৈক্য বাঢ়িছে, তেন্তে ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল মংগল গ্ৰহৰ অৱস্থান পৰিয়ালটোৰ বাবে ভাল নহয়।

ইয়াৰ বাবে পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ সূৰ্যৰ পোহৰ থকা ঘৰত বাস কৰক। লগতে শনিবাৰে সন্ধিয়া ঘৰৰ সকলো মানুহে একেলগে সুন্দৰকান্দ পাঠ কৰি হনুমান জীক পূজা কৰিব লাগে। অথবা দিনটোত দুবাৰকৈ পুৱা আৰু গধূলি হনুমান চলিছা পাঠ কৰক। ইয়াৰ ফলত ঘৰত সংঘটিত হোৱা কাজিয়াও কমি যাব। লগতে ঘৰত ৰঙা ৰঙৰ বস্তুৰ ব্যৱহাৰ কমাই দিব।

ঘৰত কোনোবা অসুস্থ

ঘৰৰ কোনোবা যদি সদায় বেমাৰত থাকে। লগতে ঘৰৰ উপাৰ্জন ঔষধৰ ফালে গৈ আছে। কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ মানুহ অসুস্থ হৈ থাকে। এনে পৰিস্থিতিত বুজিব যে ঘৰত সূৰ্য্যৰ প্ৰভাৱ দুৰ্বল।

সূৰ্য্যৰ প্ৰভাৱ শুধৰাবলৈ প্ৰতিদিনে পুৱা ঘৰতে ১০৮ বাৰ গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰিব লাগে। গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ শব্দ ঘৰত প্ৰতিধ্বনিত হ’ব লাগে। দুয়োবাৰ ৰান্ধি লোৱাৰ পিছত প্ৰথমে ভগৱানৰ ওচৰত খাদ্য অৰ্পণ কৰিব লাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা ঘৰত অহা সকলো সমস্যা দূৰ হ’ব।

ঘৰতে শান্তি আৰু সুখৰ বাবে এইবোৰ ব্যৱস্থা কৰক

১.ঘৰত সঠিক পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতা বজাই ৰাখিব লাগে। ঘৰৰ পুৰণি বস্তুবোৰ ঘৰৰ বাহিৰত পেলাই দিবলৈ চেষ্টা কৰক। লগতে ঘৰৰ পৰা অব্যৱহৃত সামগ্ৰী আঁতৰাই পেলাওক।

২) পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ সূৰ্যৰ পোহৰ অহা ঘৰত থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। কমেও ১০ মিনিটৰ বাবে ঘৰত সূৰ্যৰ ৰশ্মি পৰে। দিনৰ পোহৰ আৰু সূৰ্যৰ ৰশ্মিয়ে ধনাত্মক শক্তি উৎপন্ন কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

৩) বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ কোণবোৰ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও ঘৰৰ ৰংবোৰো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইচ্ছা কৰিলে ঘৰৰ ৰঙৰ লগত এই আকৃতিবোৰ সলনি কৰিব পাৰে।

৪) ঘৰতে সাতভিক খাদ্য খাব। ৰাতিপুৱা আৰু গধূলি হ’লেও ভগৱানক পূজা কৰক। এটা দীপ জ্বলাই ঈশ্বৰৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা কৰক যাতে তেওঁৰ আশীৰ্বাদ সকলোৰে ওপৰত হওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment