Advertisement
ধৰ্ম

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ দক্ষিণ দিশত নাৰাখিব এইবোৰ বস্তু, আঁতৰি যাব ঘৰৰ সুখ আৰু সমৃদ্ধি

Vastu Tips for Home: বাস্তু শাস্ত্ৰক হিন্দু ধৰ্মৰ অন্যতম পুৰণি বিজ্ঞান বুলি গণ্য কৰা হয়। বাস্তু শাস্ত্ৰত দিশৰ বিশেষ গুৰুত্ব বুলি ধৰা হয়। প্ৰতিটো দিশৰ দৰে দক্ষিণ দিশেও নিজৰ মাজতে গুৰুত্বপূৰ্ণ স্থান দখল কৰিছে। ইয়াৰ লগতে বাস্তু শাস্ত্ৰত সন্নিৱিষ্ট দক্ষিণ দিশৰ কিছুমান বিশেষ নিয়ম মনত ৰখাটো জৰুৰী। এনে পৰিস্থিতিত কোনবোৰ বস্তু দক্ষিণ দিশত ৰাখিলে ক্ষতি হ’ব পাৰে সেই কথা আমি ক’বলৈ ওলাইছো।

বন্তিৰ সঠিক দিশ

হিন্দু ধৰ্মত বন্তিক মংগলৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়, সেয়েহে প্ৰধানকৈ পূজাৰ সময়ত আৰু তুলসীৰ তলত দিয়া জ্বলোৱা হয়। কিন্তু বাস্তু শাস্ত্ৰত বিশ্বাস কৰা হয় যে ভুলতে হ’লেও দক্ষিণ দিশত কেতিয়াও দীপ জ্বলাব নালাগে। অন্যথা ব্যক্তিজনে বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। বাস্তু শাস্ত্ৰত উত্তৰ দিশক দীপ জ্বলোৱাৰ বাবে সৰ্বোত্তম বুলি গণ্য কৰা হয়।

এইবোৰ বস্তু নাৰাখিব

বাস্তু শাস্ত্ৰত বিশ্বাস আছে যে জোতা আৰু চেণ্ডেল দক্ষিণ দিশত ৰাখিব নালাগে। এনে কৰিলে ব্যক্তিজনে পিতৃ দোষৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। লগতে যিকোনো ধৰণৰ ইলেক্ট্ৰনিক সামগ্ৰী দক্ষিণ দিশত ৰখাটোও শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়।

ঋণাত্মক শক্তিয়ে আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিব পাৰে

বিশেষ যত্ন লওক যাতে পূজা কক্ষ কেতিয়াও দক্ষিণ দিশত নাথাকে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে এই দিশত পূজা কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়। এনে কৰিলে ঘৰত নেতিবাচক শক্তি বিয়পিবলৈ আৰম্ভ কৰে, যাৰ ফলত ব্যক্তিজনৰ বেয়া প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে।

আপুনি নেতিবাচক ফলাফল পাব পাৰে

সনাতন ধৰ্মত তুলসী উদ্ভিদক অতি শ্ৰদ্ধা আৰু পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে অৱস্থাত মনত ৰাখিব যে তুলসী গছ ঘৰৰ দক্ষিণ দিশত ৰাখিব নালাগে। এনে কৰিলে ব্যক্তিজনে নেতিবাচক ফলাফল দেখা পাব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button