এই ৪ খন গাড়ীয়ে বজাৰত কৰিব আলোড়নৰ সৃষ্টি, দাম ১০ লাখ টকাতকৈও কম হব

Top-4 Upcoming Cars Under 10 Lakh: মধ্যমীয়া আকাৰৰ এছ ইউ ভি আৰু প্ৰিমিয়াম এম পি ভিৰ ক্ৰমবৰ্ধমান চাহিদাৰ পৰা স্পষ্ট যে ভাৰতৰ গাড়ী ক্ৰেতাসকলে এতিয়া প্ৰিমিয়াম গাড়ীৰ বাবে অধিক ধন খৰচ কৰিবলৈ সাজু হৈছে। কিন্তু প্ৰথমবাৰৰ বাবে গাড়ী ক্ৰয় কৰাসকলে এতিয়াও সুলভ মূল্যৰ চাবকম্পেক্ট গাড়ী ক্ৰয় কৰাৰ কথা চিন্তা কৰিব পাৰে। যদি আপুনিও ইয়াৰ ভিতৰত আছে, তেন্তে ২০২৪ চনত মুকলি হ’বলগীয়া ৪খন গাড়ীৰ বিষয়ে কওঁ, যাৰ আৰম্ভণিৰ মূল্য ১০ লাখ টকাতকৈও কম হ’ব।

KIA SONET FACELIFT

২০২৪ চনৰ জানুৱাৰী মাহত কিয়াই মুকলি কৰিব ছনেট ফেচলিফ্ট। ইয়াৰ বুকিং আৰম্ভ হৈছে। জানুৱাৰী মাহত এই সৰু SUV ৰ দাম ঘোষণা কৰা হ’ব। কিন্তু, ইয়াৰ মূল্য প্ৰায় ৮ লাখ টকাৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব পাৰে বুলি আশা কৰা হৈছে। অৱশ্যে মিড লেভেল আৰু হাই স্পেক ভেৰিয়েন্টৰ মূল্য ১০ লাখ টকাৰ ওপৰত হ’ব। ADAS Level-1কে ধৰি ইয়াত আৰু বহুত কিবাকিবি থাকিব।

NEW MARUTI SWIFT

২০২৪ চনৰ প্ৰথম ত্ৰৈমাসিকত মাৰুতি চুজুকিয়ে দেশত মুকলি কৰিব নতুন প্ৰজন্মৰ চুইফট হেচবেক। ইয়াক বহু পৰিমাণে সংশোধিত HEARTECT প্লেটফৰ্মৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি তৈয়াৰ কৰিব পাৰি। নতুন মডেলটোৱে হয়তো কিছু ডিজাইনৰ পৰিৱৰ্তন আৰু সম্পূৰ্ণ নতুন ইণ্টেৰিয়ৰ পাব, যিটো হয়তো মাৰুতি চুজুকি চুইফট আৰু বেলেনোৰ পৰা অনুপ্ৰাণিত হ’ব। ইয়াৰ আৰম্ভণি মূল্য ৬.৫ লাখৰ পৰা ৭ লাখ টকাৰ ভিতৰত হ’ব পাৰে।

NEW MARUTI DZIRE

কেৱল নতুন চুইফটেই নহয়, মাৰুতি চুজুকিয়েও নিজৰ নতুন প্ৰজন্মৰ ডেজিৰে চাব-৪ মিটাৰ চেডান মুকলি কৰাৰ বাবে সাজু হৈছে। ২০২৪ চনৰ মাজভাগত ইয়াক বিক্ৰীৰ বাবে উপলব্ধ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। নতুন মাৰুতি ডেজিৰে নতুন প্ৰজন্মৰ চুইফট হেচবেকৰ সৈতে ডিজাইনৰ পৰিৱৰ্তন আৰু ইণ্টেৰিয়ৰ শ্বেয়াৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ আৰম্ভণি মূল্যও ৬.৫ লাখৰ পৰা ৭ লাখ টকাৰ ভিতৰত হ’ব পাৰে।

TATA ALTROZ FACELIFT

টাটা মটৰ্ছে অহা বছৰ (২০২৪) এলট্ৰ’জ হেচবেক ফেচলিফ্ট মুকলি কৰিব পাৰে। নতুন মডেলটোত হয়তো সতেজ ইণ্টেৰিয়ৰৰ সৈতে নতুন টাটা গাড়ীৰ পৰা অনুপ্ৰাণিত ডিজাইনৰ পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। ইয়াত ১০.২৫ ইঞ্চিৰ বৃহৎ টাচস্ক্ৰীণ ইনফ’টেইনমেণ্ট চিষ্টেম পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ আৰম্ভণি মূল্যও ১০ লাখ টকাৰ ভিতৰত হ’ব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment