আজি সীতা নৱমীৰ দিনটোত নাৰীসকলে লাভ কৰে অখণ্ড সৌভাগ্য, গ্ৰহন কৰক এই প্ৰতিকাৰসমূহ

সীতা নৱমীৰ প্ৰতিকাৰঃ(Sita Navami Remedies) হিন্দু পঞ্জিকা অনুসৰি বহাগ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ নৱমী তাৰিখৰ শাস্ত্ৰত বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। আজিৰ দিনটোতে সীতা নৱমী উৎসৱ পালন কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে আজিৰ দিনটোতে মাতৃ সীতাৰ আবিৰ্ভাৱ হৈছিল। সীতা নৱমীৰ দিনটো বিবাহিত মহিলাৰ বাবে অতি বিশেষ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোত ব্ৰত পালন কৰি্লে নাৰীয়ে অখণ্ড সৌভাগ্য লাভ কৰে। সীতা নৱমীৰ দিনা এই বিশেষ ব্যৱস্থাবোৰ গ্ৰহন কৰিলে বিশেষ ফল পোৱা যায়।

আজিৰ সীতা নৱমীৰ দিনা্টোত এই প্ৰতিকাৰ সমূহ গ্ৰহন কৰক

  • সীতা নৱমীৰ দিনা মাতৃ সীতাক পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে। এই দিনটোত ভক্তি আৰু মৰমেৰে পূজা কৰিলে অখণ্ড সৌভাগ্য হয়। আজি সোনকালে সাৰ পাই উঠি গা ধুই পৰিষ্কাৰ কাপোৰ পিন্ধক। পূজা কক্ষত মাতৃ সীতা আৰু ভগৱান শ্ৰীৰামৰ ছবি ৰাখি ৰীতি-নীতিৰে পূজা কৰক। আজি সীতা নৱমীৰ পূজাৰ শুভ সময় পুৱা ১১:০৮ বজাৰ পৰা ১:২১ বজালৈ।
  • আজি সীতা নৱমীৰ দিনা নিৰ্জলা ব্ৰত পালন কৰা হয়। এই দিনটোত উপবাসে গুণী কামৰ সূচনা কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত উপবাসৰ সময়ত গোটেই দিনটো উপবাসে বা ফল-মূল খাই মাতৃ সীতাক পূজা কৰা হয়। সন্ধিয়া ব্ৰত ভংগ কৰক। মাতৃ সীতাৰ পূজাৰ সময়ত সীতা ৰামেশ্বৰ মন্ত্ৰ জপ কৰক।
  • একে সময়তে যদি আপুনি প্ৰেমৰ বিবাহ কৰিব বিচাৰে, বা তাত বাধাৰ সন্মুখীন হৈছে, তেন্তে সীতা নৱমীৰ দিনা মাতৃ সীতা আৰু শ্ৰীৰামক একেলগে পূজা কৰক। ইয়াৰ লগতে পূজাৰ সময়ত জনাকী স্তোত্ৰ পাঠ কৰক। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে এজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ পছন্দৰ বিবাহ পাবলৈ সহজ হৈ পৰে।
  • একে সময়তে যদি আপোনাৰ বিবাহ পলম হৈছে বা কিবা কাৰণত বিবাহ নহ’ল তেন্তে সীতা নৱমীৰ দিনা ভগৱান শ্ৰী ৰাম, সীতা মাতা আৰু লক্ষ্মী জীক পূজা কৰক। হালধীয়া কাপোৰ এখনত হালধি লৈ গাঁঠি বান্ধি পূজাৰ সময়ত আগবঢ়াব।
  • সুখী বৈবাহিক জীৱনৰ বাবে আজি মাতৃ সীতাক খীৰ আগবঢ়াওক। হালধীয়া ৰঙৰ কাপোৰ আগবঢ়াওক। ইয়াৰ পিছত মাক ষোল্লটা মেকআপৰ সামগ্ৰী আগবঢ়াব। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে বিবাহিত জীৱনত সুখৰ সৃষ্টি হয়।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। AxomInfo-এ এই কথা নিশ্চিত নকৰে।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment