আপোনাৰ ঘৰতো চলি থাকে নেকি আৰ্থিক সংকট? এই পদ্ধতিৰে আঁতৰাওক ঘৰৰ বাস্তু দোষ

Tips To Remove Vastu Dosh: প্ৰায়ে মানুহে অভিযোগ কৰে যে তেওঁলোকে বহুত কষ্ট কৰি টকা উপাৰ্জন কৰে, কিন্তু এই ধন তেওঁলোকৰ লগত বেছি দিন নাথাকে। ঘৰত টকা আহে আৰু যায়। অৰ্থাৎ বহুত টকা আহে, কিন্তু কিবা কাৰণত ইও খৰচ হয়। যদি আপোনাৰ লগতো এনেকুৱা হয় আৰু বহুত চেষ্টা কৰাৰ পিছতো টকা ঘৰত থাকিব নোৱাৰে, তেন্তে ইয়াৰ এটা কাৰণ হ’ব পাৰে বাস্তুৰ দোষ। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে আমাৰ ঘৰত কিছুমান বাস্তু দোষ বা বস্তু আছে যাৰ বাবে ধন ঘৰত ৰৈ নাথাকে। বাস্তু দোষৰ বাবে মানুহে ইচ্ছা কৰিলেও ধন সঞ্চয় কৰিবলৈ সক্ষম নহয়। এনে পৰিস্থিতিত ঘৰত টকা নাথাকিব পৰা কাৰণ আৰু আঁতৰোৱাৰ উপায়বোৰ জনাওক…

এই দিশত নিৰাপদ ৰাখক

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে কুবেৰক ঘৰৰ উত্তৰ অংশত বাস কৰা বুলি ধৰা হয়, সেয়েহে উত্তৰ দিশত নিৰাপদ ৰখাৰ বাবে কোঠাটো থকাটোৱেই উত্তম বুলি বিবেচিত হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও যদি আপুনি ধন আলমাৰীত ৰাখে তেন্তে তাৰ মাজভাগ বা ওপৰৰ অংশত ৰাখক। তলৰ অংশত ৰাখিব নালাগে।

আলমাৰীত এইবোৰ স্থাপন কৰক

বাস্তুৰ মতে ব্যাপাৰ বৃদ্ধিযন্ত্ৰ, মহালক্ষ্মীযন্ত্ৰ, বিসযন্ত্ৰ আদি শুভ বাদ্যযন্ত্ৰ নিৰাপদে ৰখাটো শুভ। ইয়াৰ বাবে ঘৰৰ আলমাৰী কেতিয়াও খালী নহয়।

দেৱী লক্ষ্মী আৰু কুবেৰৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰক

যদি বহু চেষ্টা কৰিও ঘৰত টকা ৰৈ থকা নাই, তেন্তে পূজা কক্ষত ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী আৰু কুবেৰ দেৱৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰক। লগতে নিয়মিতভাৱে পূজা কৰক। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে ঘৰত কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহ’ব।

জোতা আৰু বাচন-বৰ্তন ৰাখিব নালাগে

প্ৰায়ে মানুহে ৰাতিৰ আহাৰ খোৱাৰ পিছত পাকঘৰত লেতেৰা বাচন-বৰ্তন এৰি ৰাতিপুৱা চাফা কৰে। বাস্তুৰ মতে তেনে কৰাটো অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ৰাতি খালী বাচন থোৱা ঘৰবোৰত মা লক্ষ্মী কেতিয়াও নাথাকে। সেয়ে ৰাতি শুই উঠাৰ আগতে বাচন-বৰ্তনত ধূলি মাৰিব লাগে।

ঘৰখন সদায় পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখক

কোৱা হয় যে মলি থকা ঘৰত লক্ষ্মী কেতিয়াও বাস নকৰে। সেয়েহে ঘৰখন সদায় পৰিষ্কাৰ আৰু পৰিপাটিকৈ ৰাখিব লাগে। লগতে মনত ৰাখিব যে জাবৰ কেতিয়াও ঘৰৰ পূব-উত্তৰ দিশত ৰাখিব নালাগে, এই দিশটো মন্দিৰৰ স্থান বুলি গণ্য কৰা হয়।

ঘৰত দক্ষিণমুখী শংখ ৰাখক

যদি আপুনি ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাত অশান্তি পাইছে তেন্তে পূজা কক্ষত দক্ষিণাৱৰ্তী শংখ ৰাখক। লগতে নিয়মীয়া পূজাৰ সময়ত শংখ উৰুৱাব। এনে কৰিলে দেৱী লক্ষ্মী ঘৰত বাস কৰে আৰু ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাবোৰ নাইকিয়া হৈ যায়।

শুকান ফুল

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে শুকান ফুল বা মালা কেতিয়াও পূজা কক্ষত ৰাখিব নালাগে। শুকান বা বাসি ফুল তৎক্ষণাত পূজা কক্ষৰ পৰা আঁতৰাই দিব লাগে। ঘৰত বাসি ফুলৰ মালা ৰখাই দেৱী লক্ষ্মীক ক্ষুব্ধ কৰি ঘৰত দৰিদ্ৰতা কঢ়িয়াই আনে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment