Advertisement
Newsব্যৱসায়

এই সময়খিনি ধনৰ লেনদেনৰ বাবে শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়, জানো জ্যোতিষৰ যুক্তি কি

শাস্ত্ৰত প্ৰতিটো কাম কৰাৰ বাবে এটা সময় নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত সেই কাম একে সময়তে কৰিব লাগে অন্যথা অশুভ ফল ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে।

ধন হস্তান্তৰ জ্যোতিষ: আমাৰ মাজত টকাৰ লেনদেন কৰা বহু লোক আছে। কিছুমান মানুহে ব্যৱসায়িক স্থানত টকা লৈ বা দি থাকিলেও কিছুমান মানুহে পৰিয়ালৰ কাৰোবাক সহায় কৰিবলৈ ধনৰ লেনদেনৰ অংশ হ’ব পাৰে।

ইয়াৰ উপৰিও নিয়োজিত লোকসকলেও বহু দিশত ধনৰ লেনদেনত অংশগ্ৰহণ কৰে। টকা দিয়া বা লোৱাটো ডাঙৰ পৰ্যায়ত হোৱাটো প্ৰয়োজনীয় নহয়, টকাৰ লেনদেন দোকানীৰ লগতো হয়। জ্যোতিষ বিজ্ঞান এই ধনৰ দিয়া আৰু লোৱাৰ সৈতে জড়িত, যাৰ বিষয়ে আমি আজি আপোনালোকক ক’ম।

জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটছে কৈছে যে শাস্ত্ৰৰ প্ৰতিটো কাম কৰাৰ বাবে এটা সময় নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত সেই কাম একে সময়তে কৰিব লাগে অন্যথা অশুভ ফল ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। অৱশ্যে ধৰ্মীয় নীতিৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি সময় নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়।

কেতিয়া টকা ল’ব নালাগে বা দিব নালাগে?

জ্যোতিষৰ মতে ব্ৰহ্ম মুহুৰ্ত আৰু সন্ধিয়া কেতিয়াও ধনৰ লেনদেন কৰা উচিত নহয়। এই সময়ছোৱাত বিশেষকৈ কাৰোবাক ধন ধাৰে দিয়া বা ঘূৰাই দিয়াৰ সময়ত কাকো টকা দিয়া বা লোৱা উচিত নহয়।

শাস্ত্ৰত ব্ৰহ্ম মুহুৰ্ত আৰু সন্ধিয়া সময়ক লক্ষ্মীৰ বিচৰণ সময় বুলি উল্লেখ কৰা হৈছে। অৰ্থাৎ এই দুয়োটা সময়তে দেৱী লক্ষ্মীয়ে নিজৰ বাহন উইচ্ছুৰ ওপৰত বহি পৃথিৱীত ঘূৰি ফুৰে আৰু ব্যক্তিজনক তেওঁৰ কৰ্ম অনুযায়ী ধন-সম্পত্তি প্ৰদান কৰি সমৃদ্ধিশালী কৰি তোলে।

শাস্ত্ৰত উল্লেখ কৰা ধনৰ লেনদেনৰ বাবে উত্তম সময় হ’ল সূৰ্য্য উদয়ৰ পিছৰ সময় বা সূৰ্যাস্তৰ ঠিক আগৰ সময়ছোৱা। এই সময়ছোৱাত ধনৰ লেনদেনে ঘৰত মংগল আনে আৰু ধন-সম্পত্তিৰ বাধাৰ সৃষ্টি কৰা কোনো দোষ নাথাকে।

যদি আপুনিও ধনৰ লেনদেন কৰে, তেন্তে এই লেখাত দিয়া তথ্যৰ জৰিয়তে জানি লওক আপুনি কেতিয়া টকা দিব বা ল’ব নালাগে আৰু ইয়াৰ আঁৰৰ জ্যোতিষীয় তাৎপৰ্য্য আৰু যুক্তি কি। আমাৰ কাহিনীৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেণ্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই কাহিনীটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। এনেধৰণৰ কাহিনী আৰু পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button